Autor Zpráva
sTeeVe
Profil
Zdravím všechny,
prosím o porovnání starého a nového designu a o celkové zhodnocení nového webu.
Je optimalizováno pro ie7, firefox, operu. Pro ie6 ještě ladit budu, ale to nevnímejte jako součást hodnocení, stejně jako styl pro tisk.

Tentokrát nejde jen o novou barevnou kombinaci, jde hlavně o změnu konceptu portfolia.

Starý: sTeeVe.cz
Nový: BETA

Díky moc.
Měsíček
Profil
Hlavička je lepší u druhého a to ohodně, zato patička se mi líbí více na prvním a prostředek čili obsah je nepřehledný u obou :-))
sTeeVe
Profil
Měsíček: do patičky ještě přijdou odkazy, je to jen letmo navržené, ale díky za názor.
Nox
Profil
Taky se mi líbí nová víc, možná bych zmenšil mezeru mezi stropem a hlavičkou, trochu odlišil, také mi to přijde nepřehledné
Patička ok revize, ale jen bych upozornil na nízký kontrast
Harwen
Profil
Ta nová je pěkná, živá. Akorát nevim jestli to je záměr, ale kdybych otevřel to nový a nevěděl kam jdu tak jsem zamtenej. Textu "Jsem student, který.." jsme si hned nevšimnul. Možná by ho chtělo nějak zvýraznit aby návštěvník věděl kam dosurfoval :-)

btw. GYBON? :-) Tak to jsme skoro sousedi :-)
sTeeVe
Profil
Harwen: ty barevné varianty jsou záměr :)
Kontrast ještě pořeším.

Díky.
Railbot
Profil
Hlavičce tleskám, ta se mi líbí. Nevšední a šťavnatá (oranžovou můžu). Zbytek už je klasika. Otázkou zůstává jestli to jde taky nějak vylepšit. Každopádně dobrá cesta.
Dero
Profil
Už při zvětšení textu o jediný stupeň se ti (ve FF) symetrie obsahu rozpadne. Logo Steeve.cz je velmi nevýrazné vůči přepálené hlavičce.
Zdeněk Košťál
Profil
Hlavička je vážně moc povedená ještě s tím obrázkem vpravo v patičce. Obsah mi ale do toho moc nepasuje. Neříkám, že se mi nelíbí, ale že je dost slabý v porovnání s tou hlavičkou, která je s kvalitou o třídu výš. Podle mě by to chtělo provzdušnit a použít trochu barev.
oogi
Profil
Hlavička v nové verzi je zajímavá, ale barvy v ní obsažené jsou příliš agresivní a odvádí pozornost od obsahu.
Pokud se upraví barvy v hlavičce, bude nová verze lepší.
Manq
Profil
<ul id="menu">
Proč ne rovnou <menu>?
Str4wberry
Profil
Odpovídám Manqovi:
Dovolím si odpovědět za sTeeVa: „proč by nutně měl? myslím, že <ul id="menu"> taky není špatné, už jen z toho důvodu, že je univerzálnější ;-)“


Odpovídám sTeeVovi:
1) Přidal bych hover těm obrázkům na titulce.
2) To horní menu se mi zdá trochu utopené.
3) Nepoužívej spojovník (-) místo pomlčky (–).
4) Proč nemají obrázky na titulce zadané rozměry?
5) Proč někdy píšeš „web design“ a jinde „webdesign“? Jaký je mezi těmito slovy rozdíl?
6) „xhtml/css“ — snad „XHTML/CSS“ — zkratky se píší velkými písmeny, ne?

Jinak technické provedení by mohlo být lepší.
7) Dost toho na stránce chybí bez obrázků.
8) Při zvětšení písma má web dost problémů.
9) „sTeeVe.cz - portfolio - hlavní stránka“ – já vidím něco jiného – „sTeeVe.cz Webdesign a nová média“.
10) Proč není dole v patičce použit zmenšený obrázek z loga?
11) Proč je ten horní hnědý rámeček řešen obrázkem?
Manq
Profil
Str4wberry
Aha, ten thread jsem nečetl a teď se mi to vymstilo. No, budiž. Jak myslí :-).
sTeeVe
Profil
Strawberry (a všichni ostatní): díky za obsáhlý názor.

1) weby, které fungují, hover mít budou (nebo už mají)
2) já jsem ho chtěl účelově jednoduché, ale promyslím
3) díky za tip
4) nemají, to je fakt.. :) doplním
5) no.. je to proto, že si nejsem jistý, co je z hlediska pravého významu správně.. ale sjednotím to
6) tak...to je možná pravda, nicméně toto jsou natolik ustálená spojení, že by se to takhle možná dalo.. no.. promyslím
7) o tom vím, prozatím je vidět bez obrázků to důležité
8) vím, z části už jsem to spravoval, budu muset víc..
9) dobrý tip, ale podoba title je schválně, nicméně to promyslím
10) není? právě, že je, a je tam naschvál :)
11) schválně

Jsem si vědom toho, že je toho ještě do konečné verze dosti zlepšovat, šlo mi zatím jen o porovnání, a jestli tedy má cenu to dotahovat do úplného konce. Vaše reakce mě utvrdily v tom, že asi jo :-) takže ještě jednou díky.
Str4wberry
Profil
Odpovídám sTeeVovi:
ad 7) Název aktuální stránky není důležitý?
ad 10) Myslím to jinak.
Logo:

Obrázek v patičce:

— Proč není v patičce obrázek logo.gif se zadaným menšími rozměry?
ad 11) Nebylo by lepší použít border?
Romanticka
Profil
hezký, mě se to taky líbí, je to takové přehledné, nepřeplácané... jsem zvědavý, jak to dokončíš...
sTeeVe
Profil
Str4wberry:
ad 7) ok
ad 10) je to už připravené na to, že to budu dávat do patičky více webů, tak jsem si rovnou udělal jiný soubor, myslím, že jejich velikost je natolik malá, že to nevadí, když jsou tam dva různé obrázky
ad 11) měl jsem s tím v minulosti problémy v prohlížečích...každopádně taky.. je to natolik zkomprimované (0,04 kB), že tady obrázek nevadí

Romanticka: jsem zvědavý, jak to dokončíš... - já taky :D
Ludivitto
Profil
Hm, přeplácané. Vůbec nevím co kde je - z těch různých fontů a barev se mi točí hlava. Za 5 sekund jsem web zavřel.
sTeeVe
Profil
Díky moc za názory, zamykám téma.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0