Autor Zpráva
MrKolouch
Profil
Dobrý den,
prosím o kritiku mého webu http://www.paradni.webovka.eu/
Jen chybí logo,nejsem grafik.
předem děkuji za zhodnocení
shaggy
Profil
e) poslední důležitý bod před vložením – vkládejte pouze hotové stránky! Šablony a screenshoty budoucích webů bez obsahu a s grafikou, kterou tvoří dva různobarevné obdélníky, nelze hodnotit (budou smazány)

Čo tam máme hodnotiť? Nie si grafik, tak nemáš logo. Chýba akákoľvek grafika (je to proste šedé), chýbajú texty, takže ani nápad nezhodnotíme...
Nox
Profil
nejsem grafik
Je to bohužel dost vidět...jednotlivé elementy nelícují a nesedí,
chybí odsazení (paddingy), celé do zvláštních odstínů šedé a do toho pár nadpisů
barvama, dost chaoticky vybranými

Navíc to ani není web, jen návrh...a docela špatný, dle mého názoru

Proč se začíná až h3?
Proč je nadpis menu v tagu <p> (p=odstavec - jednoslovný odstavec? kde jediné slovo je nadpis?, tomuto se říká sémantika)
Mohlo to být dělané <h2> + <menu>

Proč 2 divy na patičku?

Ikdyž vyloženě zásadní krpy v kódu nevidim

O čem to má teoreticky vůbec být ten web?
MrKolouch
Profil
shaggy
bohužel grafik nejsem,nemám prostředky,abych si kupoval drahý photoshop(v kterém se dají dělat s grafikou divy) a na černo ho používat nechci.Free grafické programy většinou za nic nestojí.
Kdybych místo těch šedých obrázků byly obrázky,který by měli alespoň nějaký náznak přijatelné grafiky,tak byste ty stránky asi zhodnotil,přitom se mi to zdá absurdní,protože s kodem by se nic nestalo a stránky jsou hlavně o tom.

Nox
díky za zhodnocení.
nelícuje m to,protože Opera a IE zobrazují stránky trochu jinak, tak sem musel udělat kompromis,aby byly stránky přijatelnou v obou dvou a jiných prohlížečů.
na barevné sladění stránek asi nemám čuch,s tim nic neudělám.
Šlo mi hlavně o kod, s tim odstavcem jsem si to neuvědomil,už to je opraveno.Ten jeden div navíc v patičce tam byl omylem a už je také smazán.
Web momentálně nemá zaměření, je to výtvor mého snažení v HTML a CSS a chtěl jsem zjistit,jak ho posuzují ostatní
Nox
Profil
stránky jsou hlavně o tom
To bych netvrdil, je to tak nanejvýš půl na půl. Vždyť 80% lidí, co si je prohlíží, ani neví že nějaký kód je
a co to vůbec znamená... samozřejmě mít kvalitní kód je nutné, ale stránky se dělají pro uživatele
a těm není vizuální stránka lhostejná

Poměrně kvalitní free program je GIMP

Na odlišné styly pro prohlížeče slouží např. podmíněné komentáře
Měsíček
Profil
Tohle se mi pranic nelíbí :

<a href="index.html" alt="Hlavní stránka">
<div id="logo">
</div>
</a>
MrKolouch
Profil
Nox
tránky jsou hlavně o tom
To bych netvrdil, je to tak nanejvýš půl na půl. Vždyť 80% lidí, co si je prohlíží, ani neví že nějaký kód je
a co to vůbec znamená... samozřejmě mít kvalitní kód je nutné, ale stránky se dělají pro uživatele
a těm není vizuální stránka lhostejná


to je sice pravda, ale programátor "webových stránek" nemusí být vždy grafik.U mnoha firem jsou to 2 různé osoby.

Na odlišné styly pro prohlížeče slouží např. podmíněné komentáře
o tom jsem nikdy bohužel neslyšel,pokusím se o tom něco zjistit
MrKolouch
Profil
Měsíček
Tohle se mi pranic nelíbí :

<a href="index.html" alt="Hlavní stránka">
<div id="logo">
</div>
</a>


toto mi poradil jede začínající webdesigner na volné noze
Měsíček
Profil
toto mi poradil jede začínající webdesigner na volné noze

tak se uč podle sebe a ne podle volnonožky ;)

Jak můžeš strkat blokový do řádkového ... jde to jednoduše pomocí CSS.

Jinak další velké hrubky kde jsi viděl <a href="blablabla" alt="blablabla"> snad title ne?
A ID je jedinečný identifikátor to znamená, že by jsi ho měl použít jen jednou když chceš vícekrát nedává se id="", ale class=""
Miloš
Profil
MrKolouch
Free grafické programy většinou za nic nestojí.
GIMP je vynikající a zcela přesahující negrafikovu představivost.
Kdo s ním nepracoval, nadává na jeho uživatelské rozhraní; kdo s ním pracuje, zvykne si a jsou i takoví jako já, kteří si toto rozhraní mohou než vynachválit (byť se s Gimpem líp pracuje pod linuxem – viz virtuální plochy).
pepee
Profil *
MrKolouch
Nechci polemizovat o kvalitách bitmapových editorů, ale potřeby webový grafiky (nejen) začátečníkovi GIMP vážně postačí.
shaggy
Profil
MrKolouch
vyjadrím sa len k tej grafike - Photoshop pre študentov stojí 1245Kč, čo je myslím skvelá cena. A GIMP, ktorý je zadarmo, je veľmi dobrá alternatíva k Photoshopu... to tvoje tvrdenie mi pripadá skôr tak, že si nič neskúsil (lebo je to drahé, lebo kvalitná free alternatíva neexistuje...).
Skratch
Profil
k té tvojí stránce - nejsem si jist, jestli opravdu využiješ tolik odkazů. Navíc v tom, co by podle mě mělo být horizontální menu, nejsou žádné odkazy, ale text, co takhle tam nějaké dát?
P.S. já pouýžívám GIMP a jsem spokojený, občas se mi i něco povede :)
MrKolouch
Profil
Gimpu jsem se snažil porozumět už několikrát,ale nešlo mi to,no nic zkusim to znova,i když těch 1245Kč za Photoshop není moc.

Skratch
do toho horizontálního menu chci dát lištu s reklamama

shaggy
za ten photoshop to je krásná cena,mohl bys mi prosím napsat odkaz na photoshop s touto cenou?
Miloš
Profil
MrKolouch
Studentské licence viz například:
http://eshop.amsoft.cz/default.asp?fulltext=student&catalog=scategory& cls=stoitems&x=0&y=0
http://www.licenceprostudenty.cz/Adobe/Adobe-Creative-Suite-3-CZ-Desig n-Premium-STUDENT.aspx
http://www.datapro.cz/adobe/adobeprostudenty/
gyoja
Profil
Jestli jsi schopen zvládnout nějakou grafiku za 30 dní, tak je tu volně ke stažení třeba trial verze CorelDRAW-Graphics-Suite-X4-v14.0.
MrKolouch
Profil
Miloš
mrknul jsem se hned na ten první odkaz a dočetl jsem se
Nelze využít pro komerční účely!
takže ta studentská licencem mi je k ničemu
Shadowwolf
Profil
MrKolouch: a k jakým komerčním účelům bys ten PS chtěl využít???
Miloš
Profil
Shadowwolf
Nic nepochopitelného – dělat grafickou složku webů, za jejichž tvorbu si nechá zaplatit. To snad není komerční účel?
Tasartir
Profil
Miloš
Nerad se vměšuju do diskuze, ale právě se tak stane.. MrKolouch není grafik, je zřejmé, že ani nadání ani cit nemá, sám o tom ví a přiznává si to. To je v pořádku. Následně ale chtít prodávat svojí webovou grafiku? Tady mě shodně se Shadowwolfem nenapadá, k jakým komerčním účelům by ho chtěl využívat..
MrKolouch
Profil
Tasartir
No když už se doporučuje koupit photoshop za velice příznivou cenu,tak i takový antigrafik jako já dostane sebevědomí a pokusí se to vyzkoušet.Ale přece jen,když už se za něj platí, tak by mohl mít lcenci na komerční účely, to kdyby náhodou se stal zázrak a grafika by se mi zalíbila;)
IkE Blaster
Profil
Hm pokud vim, tak jsou 30 denni verze i u photoshopu, od kazde verze od 7 muzes mit jednu, to mas na 120 dni photoshop zdarma :D Vyzkousej si to, kdyz se snazis, udelas prvni designy do 3-5hodin urcite, jak budes pokrocovat, tak i rychleji (resp. zjistis jestli mas alespon nejaky ... talent)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0