Autor Zpráva
wrestler
Profil
www.kesspess.ic.cz

tak povídejte .)
jjv
Profil
1)graficky se mi to nelíbí vůbec
2)hodiny - na co?
3)o čem ten web je, je to trochu chaos
4)podpoložky v menu zjevně nefungují při vypnutém javascriptu
5)v MSIE 6 nejde zětšit text
6)klikací logo chybí

to jen, co mě trklo na první pohled, kód jsem nezkoumal
Měsíček
Profil
Tak půjdem na to:

1.) Co dělá ikonka úvod někde napravo, proč není tam kde je menu?
2.) Anketa, naprosto zbytečná, jen kazí tvůj "blog" přimlouvám se za její odstranění.
3.) " ... " myslíš, že někdo na první pohled bude vědět k čemu slouží?
4.) To vysouvací menu bych trochu vylepšil zdá se mi to moc natěsno (při vyjetí).
5.) " © design & code by kesspess ", ale no tak .. jsi přeci Čech ne? Nejsi doufám čtvrťáček, který měl první lekci angličtiny a chce se pochlubit, že umí alespoň něco ..
6.) " optimalizace pro 1024×768 IE7, Firefox 2.0, Opera " to není důležité, nijak to nemůže uživatele ovlivnit, taky se přimlouvám za odstranění, jen to překáží.
7.) V pravém sloupci, kde je formulář na odeslání e-mailu (trochu bych to zvětšil a ohraničil) tak je tam nějáké číslo dole .. 308 .. to je co? (já tipuji počet návštěv stránky, ale ne každému to musí docvaknout).
8.) " Pátek 1.2.2008, ..... " baví tě Javascript? Mě taky ..,ale mám přeci hodiny dole na liště, kde jsem na to zvyklý už 10 let proč bych to měl měnit?
9.) " <meta name="robots" content="all,index,follow"> " = stačí pouze "all".
10.) Přidej si tam tenhle meta : <meta http-equiv="Content-Script-Type" content="text/javascript">
11.) Prosím, nepoužívej <center> od čeho máme CSS?
12.) Pročpak je zakomentářovaný větší kus ve zdrojovém kódu? (pro testování?)
13.) Doporučuji ti styly, které na stránce máš dát do externího souboru.
14.) -//- to platí i pro JS (javascript).
15.) Ikonky, na pravo ... co z nich máš? Mě jako návštěvníka ruší a tak nemohu vůbec číst :(
16.) S tou dlooouhou čárou bych si ještě pohrál je to zajímavý nápad, ale poněkud nedořešený.
17.) Ten podmíněný komentář je podle mě zbytečný určitě by se to dalo udělat i bez něj.
18.) Opravdu by bylo hodně dobré, pro uživatele, aby jsi přidělal klikací hlavičku.
19.) Také by neuškodila nějáká "kotva", abych se mohl třeba švihnout nahoru a nemusel scrollovat.
20.) Menu bych neřešil pomocí Javascriptu, ale spíše pomocí CSS, protože jak vypnu podporu scriptů JS tak se nedostanu do nabídky menu. (mnoho lidí si JS opravdu vypíná).

Mnoho štěstí do dalšího kódování :)
vertigo4
Profil
wrestler
http://www.kesspess.ic.cz/?t=informace
Schválně si zkuste změnit měsíc nebo rok dole vpravo na panelu Start a pak tuto stránku aktualizujte .)

tak mohl bys vědět, že php využívá serverového času...

optimalizace pro 1024×768 IE7, Firefox 2.0, Opera
jinak si mám jít hodit mašli?
Mistr
Profil
wrestler
Ještě doplním:
(1) Nepodrthávej nic, co není odkazem. Viz anketa vpravo.
(2) Vyhoď z patičky zmínku o optimalizaci stránek.
(3) Ujednoť si psaní datumů. Například ve stránce http://www.kesspess.ic.cz/?t=uvod se objevuje hned několik způsobů:
31. 1. 2008 - v sekci Novinky
2.2.2008 - vpravo od hlavičky
01.02.2008 - v patičce
wrestler
Profil
takže pěkně popořadě .)

jjv
1) nu co nadělám
2) odstraněno
3) jsou to osobní stránky - viz opravené logo
4) odstraněno
5) neřešeno
6) opraveno

Měsíček
1) přemístěno
2) anketa je tam kvůli provokaci - vidím, že splňuje účel .)
3) už je to "řvoutek" .)
4) už žádné není
5) je to česky, čtvrťák nejsem
6) odstraněno
7) písmo ve formuláři zvětšeno, číslo (návštěvy) skryto
8) odstraněno
9) částečně opraveno
10) přidáno
11) opraveno .)
12) je to můj naprosto dokonalý engine .) (kvůli proměnným)
13) opraveno
14) -//- platí i pro javascript (JS - to pochopím)
15) přesunuto do odkazů
16) trochu jsem to vyšperkoval, nevím, jestli to nějak stačí
17) jestli myslíš ten na začátku kódu, pak odpověď viz 12)
18) jj, je tam už
19) z důvodu málo textu zatím necítím tu potřebu
20) je to fakt, respektuju to, opraveno (odstraněním)

vertigo4
sem lama, takže jsem to nevěděl - teď už to vím .)
hlavně si kvůli tomu neházej mašli, prosím tebe, nestojí ti to za to - raději jsem to ale přece jen odstranil .)

Mistr
1) nj, IC tools - přešel jsem na ne-e.net - tudíž opraveno
2) je pryč
3) ujednoceno - i když omlouvám se za řvoutek, kde není chyba na mojí straně (datum u příspěvků)

---
Díky vám všem za vaši kritiku, i když mi zprvu vyrazila dech .) je to pro mě hodně důležité z hlediska zdokonalování se.

Ještě jednou díky, příp. pište další připomínky
kesspess
Měsíček
Profil
Tak nahraj novou verzi ať můžeme jít dále :o) pořád tam vidím tu starou :)
wrestler
Profil
Měsíček
Shift + Alt
Měsíček
Profil
Tak ještě pár připomínek:

1.) Když kliknu na ikonku "validity CSS" tak se dostanu na stránku validátoru, ale ne na stránku již zvalidované stránky čili výsledku tvé "validity".
2.) Udělej si tam pár <hr> a skryj je, abych mohl rozeznat části když budu mít vypnuté CSS
3.) Mohl by jsi udělat taky nějáký <h1> nadpis své stránky (jméno) když vypnu obrázky nevidím nic (taky můžeš skrýt, protože dokud bude aktivováno CSS tak h1 je zbytečné a proto ho vidět nebudu).
4.) Text v menu je taky nečitelný (při vypnutých obrázcích).
5.) Stránka "projekty"se mi zdá slabá co se s tím tak trochu pohrát :)
6.) Patičku máš takhle : "&copy; vzhled a kód by kesspess | poslední úpravy: 3. 2. 2008 " nechceš ji změnit spíše za něco takového?

&copy Vzhled a kód vytvořil "Kesspess" 2008 (e-mail) - Poslední úpravy: 3. 2. 2008
wrestler
Profil
Měsíček
1) opraveno
2) doplněno
3) h1 tam je už od počátku, nevím, co máš teď na mysli...
4) opraveno i s pozadím, očekávám vyjádření .)
5) to chce čas
6) částečně opraveno

hufff to je teda makačka, takle daleko jsem zatím z žádným webem nezašel, abych ho šteloval pro vyplý CSS, JS, obrázky, za chvíli si lidi budou vypínat i text, počítač a vůbec všechno a bude .)
Měsíček
Profil
No vidíš :) už je to o poznání lepší web, teď ještě vysvětlení k tomu <h1> ..

Nahoře máš obrázkem " Kesspess.ic.cz - Kesspessovy osobky " když příjdu na stránky vím hned kde jsem, ale když jdu na stránku třeba z mobilu a vypínám si obrázky (jinak to trvá dlouho) tak tahle informace logicky mizí proto by bylo dobré přidat

<h1>Kesspess.ic.cz - Kesspessovy osobky</h1> = a dát to pod obrázek a tak když se obrázky nebo CSS vypne bude vidět pěkně nadpis :)
wrestler
Profil
Měsíček
Ještě jednou díky moc. Moc si toho vážím.
Už i nadpisek se tam válí .)

Tak se měj a aoj

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0