« 1 2 »
Autor Zpráva
Rian
Profil *
Skousel jsem neco a vyslo todle www.rian.ic.cz/fd.html. Texty smee tam nedaval protoze nevim jaky font mam pouzit. jinak tam jak je to zelene pole v logu tak tam bude login. jinak snad se vyznate :D
Rian
Profil *
Hlavne by mne zajimalo jestli mam nechat ten kus toho oblouku (nebo jak tomu chcete rikat) v tom zelenem poli s loginem.. ps: nakodovane to nemam protoze mam problemy s html vice o mem problemu zde http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=4&topic=68 134
Nox
Profil
Zase další dílo kde nic není... trochu méně lenosti do přístě by to chtělo;)

protoze nevim jaky font mam pouzit
Je to až takový problém? Design stránky není jen hlavička, jde o celou řadu dalších elementů
- obrázků, formátování odstavců, seznamů, formulářů...

Vkládání designů je tolerováno, ale toto ani není design, je to jen hlavička...a nijak extra propracovaná
Nevidím tam ani nic zajímavého...jako vyloženě špatné to není, byly tu i horší,
ale zase není tam nic ani zajímavého, ani technicky příliš kvalitního (a přitom to není pokus o jednoduchý design)

Dej to sem pak k hodnocení, až bude co hodnotit prosím
Rian
Profil *
no nevim ale tohle byl pokus o jednoduchy design ale nevim co pomne chcete...design je o logu menu a paticce- nevim co tam jeste chces.
Nox
Profil
Rian
design je o logu menu a paticce
To právě není pravda;) viz oprava předchozího příspěvku

pokus o jednoduchy design
opak jsem odvodil z pokusů o reflekci a celkovou stylizaci

A i kdyby sme byli u tvé definice, a menu si návštěvník skoro ani nevšimne, je dost malé a nevýrazné

EDIT: srry, patičky sem si nevšiml, je tam hafo prázdnýho prostoru a ani na ..x1024 to nebylo vidět
ta mi přijde o něco nápaditější než hlavička, ikdyž texty nejsou moc vidět
jjv
Profil
Tohle se nedá nějak hodnotit, je to tak 5 min práce, jakmile to bude dodělané, tak to tu dej, pokud už to však dodělané je, pak bych doporučoval na tom ještě zapracovat a propracovat to.
Rian
Profil *
Ok predelano teda spis dodelano
Rian
Profil *
Nechcu se hadat ale odraz muze byt i v jednoduchem webu. + Kdyz jsem tam zvyraznil nadkategorie tak to menu lepe vinika a myslim si ze jde krasne videt vedle te vyrazne sablony na novinky a clanky
Rian
Profil *
Jeste takova vec: To menu a paticka budou pres 100% sirky toho webu - myslim jako neopakovatelne pozadi.. snad ste to pochopily
Chamurappi
Profil
Reaguji na Riana:
Menu, hlavička, obsah a patička k sobě moc nepasují. Jako, kdyby každá část patřila do jiného webu. Někde kulaté rohy, jinde ostré, někde odraz, jinde postupné slábnutí, v každé části máš jiné písmo. Pečeš stokrát dobrý dort.

Pls komenty
Piš česky a nevynucuj si pozornost.
Rian
Profil *
dobbry dort to sem rad jina sou tam pouzite 2 no vlastne 3 fonty (birdman jenom na opyright) - doporucujes u te sablony pro novinky udelast ostre rohy?
Miloš
Profil
Bude-li písmo takhle maličké, doufám, že půjde v IE6 zvětšovat.
Výška řádku je velmi natěsno, chce to provzdušnit (například line-height: 1.4).

Zrcadlový nadpis má dneska každý trouba (ne každý, kdo ho má, je trouba, ale nemusíš rozmnožovat jejich řady).

Písmo je pro weby vhodné povětšinou bezpatkové a je třeba volit taková, která jsou rozšířená.
Já osobně pro hlavní text povětšinou takto:
font-family: "DejaVu Sans", Verdana, sans-serif;
Rian
Profil *
jiny bez odlesku www.rian.ic.cz/fd2.html - tenhle jsem udelal tak nejak podle toho co vam vadilo (odlesk, nevyraznost menu, jednou kulate jednou hranate, barvy) no a snad uz je to lepsi PS: mne se vic libi ten prvni ale na tu stranku bych nechodil ja ale vy, samozrejme ;)
Miloš
Profil
Tohle už je možná moc monochromatické.
V každém případě:
1) Větší rozestup mezi řádky považuji za nutnost – výrazně to zpřehlední text (a přitom ten rozestup nemusíš zvětšovat nikterak drasticky)
2) Jak vypadají odkazy? Jak navštívené odkazy? Jak vypadá hover odkazu?
Rian
Profil *
to Miloš: no hele mezery mezi radky... to mas na mysli v textu nebo v menu. + Ty odkazy co tim myslis? to jeste dostyluju v cssku az budu kodovat. Du se pokusit o neco lepsiho
Miloš
Profil
Rozestup mezi řádky samozžejmě v textu (v menu možná trošku taky, ale tam to není tak horké; v textu je to však imho docela kritické).

Odkazy myslím to, že by i grafický návrh měl předvést, jak bude vypadat odkaz v běžném textu. To znamená, že i v grafickém návrhu ukážeš na několika málo příkladech, jak si představuješ a:link, a:visited a a:hover – stejně jako teď ukazuješ hover v menu.
Rian
Profil *
Jinak bych se chtel zeptat kde muzu najit nejake super rendery lidi (takove ty jak chlap ve smokingu stoji a drzi papiry - proste rendery pro nejake firmy)
Rian
Profil *
No takze jsem zase trochu njatom zapracoval a vyslo mi todle www.rian.ic.cz/fd4.html nebo -podle mne- lepsi www.rian.ic.cz/fd4.html
Rian
Profil *
prosim otevirat ten druhy v IE protze ten jediny chape bordercolor spravne
shaggy
Profil
prosim otevirat ten druhy v IE protze ten jediny chape bordercolor spravne
a rozlíšenie si nemám nastaviť iné? Mám 1680x1050, je to v poriadku, veličenstvo?

A to menu, prečo je po anglicky? Bude to anglická stránka?
Rian
Profil *
ne nebude
shaggy
Profil
Rian
tak by som poprosil odpoveď na moju prvú otázku - prečo je na českej stránke anglické menu?
Veľa z vás zakladá tieto stránky práve kvôli tomu, lebo ľudia nerozumejú anglickým návodom... myslíš, že im anglické menu nebude robiť problém?
Rian
Profil *
Hele nevim co nerozumis na space art nebo signatury.. to vsichni vedi a pokud ne tak kliknou a uvidi - anglicke je proto ze je to efektnejsi
RaDeoon
Profil
Riane tím jsi si nad sebou vyřkl ortel :) Angličan z Vysočan.
Rian
Profil *
chybka psal jsem moc rychle a neuvedomil si to
Miloš
Profil
Rian
space art nebo signatury
space art – to bude něco se spajs girls? A signatrury – to myslíš ty značky, které se používají v knihovnách?
Anglické menu na jinak české stránce je prasárna, stupidita a hovadnost. Viz http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=68173&foru m=17&page=-1
Coren
Profil *
Miloš

Tyhle výrazy se na stránkách o grafice použíbají stále a neznám člověka, který tam kdy zavítal a neví co to je. Opravdu. Je to možná uhozené, ale takhle je to prostě zvykem.
shaggy
Profil
Coren
dovolím si nesúhlasiť. Sú slová, ktoré sa proste neprekladajú (napr. signatúry, wallpapery - aj keď to sa dá preložiť ako pozadia), ale vysvetli mi čo je nepreložiteľné na spojení "Foto effects", hlavne keď to má byť Photo effects ;-)
Miloš
Profil
Coren
Jasně, zvykem je být sexy kůůůůl frajer, kterému přijde cizozemština efektnější než mateřština, pročež se ztrapňuje vícejazyčným bastardem.
Je pravda, jak píše shaggy, že Sú slová, ktoré sa proste neprekladajú, ale jestliže je někdo v stavu napsat do české stránky animation namísto animace, vectors místo vektory, others namísto ostatní, o foto/text-effectsech, jakož „spajsgirls“ a signaturách ani nemluvně, pak se projevuje jako blboučký zaměstnanec reklamní agentury, který si dodává pocit důležitosti, chytrosti a světovosti pomocí brejnstormingu, tárgetů a badžetů…, stejně jako zaměstnanci McBastarda, když mluví o čeklistech, keš- a bekrůmech…
Ono to tam totiž opravdu není kvůli srozumitelnosti, ale – jak Rian píše: anglicke je proto ze je to efektnejsi

Rian
Buď piš kompletně anglicky (to mě, ač se možná divíš, nijak nepobuřuje), nebo kompletně česky, ale tohle je ohavnost spuštění. Je to hloupé a trapné (a nebo si dělej co chceš, já na tvoje stránky stejně chodit nebudu).
Coren
Profil *
Miloš

Nemusíš být hned tak bojovný. Já to také nepreferuji. A ani to nepoužívám. Když mám na mysli úpravu fotografií, napíšu úprava fotografií. Nechci se jich nijak zastávat, to rozhodně ne.

Když někdo napíš About, Contact, tak je samozřejmě buď kchůl vůl, a nebo prostě nezkušený.

Chtěl jsem jen napsat, že je to druh webů, kde se tyto názvy prostě používají, no...

shaggy
kdyžmluvíme o About us, Home, tak samozřejmě souhlasím, když jde třeba o space art, tak je to na vážkách.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0