Autor Zpráva
shaggy
Profil
Myslím, že som si tu urobil dosť nepriateľov na to, aby som si mohol dať zhodnotiť môj najnovší projekt:
http://www.johnnycash.sk/

Môžete sa do mňa pustiť, čakám na vaše názory :-)
Měsíček
Profil
1.) Vyhoď zbytečný META robots.
2.) Když si vypnu obrázky "nevidím menu" tudiž se nedostanu dál a zůstanu ukován na jediné stránce.

Jinak je to kvalitní stránka, taková se tu málokdy vidí.
Nox
Profil
shaggy
1) Grafika je hodně dobrá a příjemná
1b) možná bych obsahové části dal lehce výraznější ten stín, nebo ho zrušil a dal border
1c) a možná lehce odsadit vlevo obsah?
2) Co je poměrně špatné, že při vypnutí obrázků není menu skoro vidět, "odoslať" a menu a rožek (lev.hor.) v revivalu vůbec
3) Hover na odkazech mi přijde moc agresivní
4) Možná text-indent?
5) Title by mohl být zajímavější (na tvé úrovni už můžu víc rýpat;) )
6) U revivalu sem si dlouho nevšiml, že tam vůbec nějaké menu je
7) Kód je poměrně hutný (hodně elementů, identifikátorů...), ale design je složitější, takže se to dá vzít

Celkově se mi to určitě líbí
habendorf
Profil
Pod křížový Áčko dej bílou, ať je menu vidět i bez obrázků.
Str4wberry
Profil
Odpovídám shaggymu:
1) Jak se dostanu na stránku „JohnnyCash.sk - domov legendy“? Nikde jsem na ni v menu nenašel odkaz.
2) U dost věcí Ti chybí nastavená barva — menu (černý text na černém pozadí => nepoužitelné), pravé menu (to samé) a obsah by mohl mít barvu podobnou s obrázkem.
3) Zajisti si, aby se jednopísmenné předložky „a“, „v“, … neobjevovaly na koncích řádků. (Pokud to tedy platí i u Vás na Slovensku, nevím.)
4) Na stránce „Novinky“ datum nezvládá zvětšení písma.
5) Na stránce http://revival.johnnycash.sk/johnny-cash-revival mně nelze zvětšit písmo.
6) Možná by nebylo od věci nechat víc místa pod patičkou.
7) Nebylo by špatné zvýraznit aktuální položku/y v menu — někdy se trochu ztrácím.
8) Obrázkům — např. na stránce http://www.johnnycash.sk/galeria-stagnacia.html — nastav rozměry.
9) Umístění odesílacího tlačítka na stránce kontakt mně připadá nešťastné.

Grafika je velmi pěkná, ale přístupnost špatná.
Morgan
Profil *
Je to dobré, ale hrozně kontrastní.
Mám problém se zaostřením obou očí na horní čast webu.
Nedělal bych tak agresivní přechody mezi světlem a tmou.
shaggy
Profil
Měsíček a ďalší...
chvílu som nechápal, o čom hovoríte, však u mňa sa menu (pri vypnutých obrázkoch) ukazuje pekne biele na čiernom pozadí. Potom mi došlo, že to mám na localhoste a .css súbor som nenahral na server, takže teraz by to malo ísť (farba menu bez obrázkov by mala byť biela).

Nox
4) text-indent - mám štátnicu zo strojopisu... viem, že to nie je veľa ale podla normy sa môže a nemusí používať odsadenie. A ja ho nepoužívam :D (dobrý argument, nie?)
5) čo by si chcel zaujímavejšie na title? s title som spokojný, sú tam presne tie kľúčové slová, ktoré potrebujem
7) s kódom nie som ani ja moc spokojný, ale vždy boli problémy v nejakom prehliadači (hlavne v IE6), takže toto je zatiaľ najlepší stav pri dosiahnutí čo najmenšej veľkosti... čo sa týka veľkosti, tak obrázk + css + js má cca 450kB čo je myslím dosť slušné.

Str4wberry
1) čo takto klikacie logo? Alebo chceš mať duplicitnú položku aj v menu? Ostatných by ste za to zožrali a keď to nemám "dvojmo" tak je zle.
3) text... priamo obsah nevkladám len ja, robím to spolu s kamarátom (ktorému ďakujem za grafiku), ale pozriem sa na takéto drobnosti.
4) áno, uvedomujem si to... v IE som zakázal pri tejto jedinej položke zväčšovanie písma, inde to zakázať neviem. Bohužiaľ sa mi ešte nepodarilo urobiť flexibilný obrázok spolu s flexibilným písmom, ak máš nápad, sem s ním... inak je podľa mňa zbytočné, ak sa pozadie nemôže zväčšiť.
6) určite nie, nechcem aby "neobsahová" časť stránky zaberala toľko zbytočného miesta, v pätičke sme volili kompromis a dopadlo to ako dopadlo,
8) prečo? je to potrebné, len kým sa stránka načíta... aj keď je to skriptom generovaná galéria, takže pridať do skriptu aj to, aby zisťoval výšku a šírku nie je problém. Nechcem však zaťažovať server takouto zbytočnosťou (ak mi povieš jeden naozaj rozumný dôvod, tak uznám, že je to potrebné).
9) je nešťastné, ale funguje, ľudia zvládajú odoslať e-mail

Čo je zlé na prístupnosti okrem týchto pár detailov? Menu je konzistentné, je tam omrvinková navigácia, klikacie logo, obsah je dosť kontrastný, text sa dá zväčšovať, stránka je prístupná aj bez obrázkov/štýlov... čo je na tom neprístupné?

Str4wberry, Nox
revival.johnnycash.sk - tu hodnoťte maximálne grafiku a layout, kód ešte nie je hotový, na stránke sa pracuje (bolo nutné ju spustiť, keďže boli problémy s pôvodnou stránkou). Primárne ma zaujímajú názory na hlavnú stránku.
Ďakujem :-)
Str4wberry
Profil
Odpovídám shaggymu:
čo takto klikacie logo?
Povědomí o klikacím logu rozhodně každý nemá. Takže bych se odkazu na hlavní stranu nebránil.

ak máš nápad, sem s ním
Rozdělíš si ten obrázek. A ten ohnutý roh nastavíš jako pozadí pro <li class="rok">.

určite nie, nechcem aby "neobsahová" časť stránky zaberala toľko zbytočného miesta
Vadilo mně to zejména na stránce http://revival.johnnycash.sk/johnny-cash-revival. Jak myslíš…

ak mi povieš jeden naozaj rozumný dôvod, tak uznám, že je to potrebné
Stránka při probíhajícím načítání nepěkně poskakuje.

stránka je prístupná bez obrázkov […] čo je na tom neprístupné?
Teď už je to lepší, ale v době psaní mého příspěvku stránka vypadala takto:


Přesto bez obrázků:
– mizí odkazy při hoveru (viz obrázek)
– na stránce „Novinky“ nevidím celý datum
– mizí při hoveru hlavní nadpis „Johnny Cash“
shaggy
Profil
Str4wberry
„stránka je prístupná bez obrázkov […] čo je na tom neprístupné?“
Teď už je to lepší, ale v době psaní mého příspěvku stránka vypadala takto:

Áno, bolo to spôsobené mojou nepozornosťou (ak si všimneš, tie odkazy sú vidieť, len nemali nastavenú kontrastnú farbu)... u mňa na localhoste to išlo ok a priamo z webu to neskúšam bez obrázkov... vlastne väčšinu vecí skúšam na localhoste.
Teraz už funguje aj hover u loga (ak je zobrazené bez obrázkov).

Dátum - to rozdelenie obrázku mi príde dosť zložité, kvôli takej drobnosti. Ale možno to časom urobím (píšem si to do "to do" listu).

Stránka při probíhajícím načítání nepěkně poskakuje.
áno, toho som si vedomý... rozmýšlam či zaťažiť tým skriptom server, alebo nie.

Přesto bez obrázků:
– na stránce „Novinky“ nevidím celý datum

bohužiaľ, s tým asi nič neurobím... pretože môžem dať tým <li> biele pozadie, ale to by prekrývalo ten obrázok. A hlavne mi to nestojí za tu námahu, dávať tomu presný rozmer, aby to neprekrývalo ten obrázok (ak to bude mať biele pozadie), zbytočne by to zväčšilo css súbor (aj keď len o pár bytov).
Táto stránka nie je robená na prezeranie bez obrázkov, to že si pár ľudí obrázky vypína kvôli hodnoteniu je fajn, ale čo sa týka prístupnosti, je to v poriadku.
Ak má niekto zrakové problémy, ktoré vyžadujú čítačku, alebo vypnuté obrázky, tak navštevuje stránku s vypnutými štýlmi, nielen obrázkami.

A čo sa týka odkazu na hlavnú stránku vs. klikacie logo - ani náhodou, buď klikacie logo, alebo odkaz na hlavnú stránku. Nemám rád duplicitu.
Ludivitto
Profil
shaggy

1) Designově nic moc. "Outer glow" nebo "shadow" nebo co to je efekty (nešvar amatérů). Mám problém s levým menu (horší čitelnost, vzhledem k použitému fontu) a především s pravým menu (jeho existence jsem si všimnul asi až na pátý pokus).

2) Odkaz na Revival band otevírající se ve stejném okně mě irituje, příšerně!

3) Vytisknul jsem si ten web a opravdu mě nezajímá v patičce odkaz "Sitemap" a odkazy shaggy@johnnycash.sk a ten druhy:)

4) V CSS máš některé atributy v bloku a některé v řádku. Já bych to vše převedl na řádkové CSS

5) <div id="leftmenu"><menu id="blabla"> celkově v kódu myslím zbytečně přeháníš s tolika ID

6) V obsahu (například u filmografie) by možná bodl nějaká odkaz "nahoru" nebo tak něco

7) Ta drobečková navigace je zajímavá ;) Osobně bych tam dal například zde: http://www.johnnycash.sk/cashopedia-filmografia.html ještě i <span>Filmografia</span> (ale to je osobní preference)
Měsíček
Profil
V CSS máš některé atributy v bloku a některé v řádku. Já bych to vše převedl na řádkové CSS

Proč? Já to mám například tak, že když styluji tagy tak to mám řádkově a pokud styluji tagy s id nebo class tak to mám strukturovaně a vyhovuje mi to více než co jiného.
shaggy
Profil
Ludivitto
1) outerglow a shadow nie je "nešvar amatérů", aj keď som grafiku nerobil, myslím že v tomto prípade je použitá správne.
2) to si asi jediný, keď si čítam témy o tom ako urobiť v nejakej (X)HTML striktnej verzii odkaz, ktorý sa bude otvárať v novom okne, tak všetci píšu, že to je zbytočné. Rovnako to napíšem aj ja - stránka je dizajnovo možno iná, ale je to taká "podkategória" webu, je na nej aj odkaz späť na hlavnú stránku, takže v tom by som problém nevidel,
3) tak ich nečítaj ;-) print verzia webu nie je hotová a ani ma to momentálne netrápi, nie je to moja priorita,
4) myslím že zápis môjho CSS je úplne v poriadku - hlavne ide o to, aby som sa v tom ja vyznal - mám svoj "rukopis" pri písaní štýlov a nechystám sa ho meniť, zbytočne by ma to mýlilo,
5) Firefox, IE6, IE7... možno je tam pár nadbytočných ID (ako v prípade toho menu), ale väčšina je tam z dôvodu kompatibility, tých pár kB naviac nikoho nezabije,
6) možno to tam pribudne, ale podľa môjho názoru to nie je dôležité
7) nie, do omrvinkovej navigácie nepridám aj aktuálnu stránku
shaggy
Profil
No dobre, prekonal som svoju lenivosť a urobil som css súbor pre tlač, takže Ludivitto, môžeš tlačiť obsah stránky bez pätičky :D (zatial je to len provizorná verzia, neskôr to dorobím).
Ďakujem za pripomienky, má ešte niekto niečo?
Ludivitto
Profil
shaggy

Můžu jen OT vědět, proč si sem necháváš zhodnotit stránky, když se snažíš na všechnu kritiku reagovat ve stylu "Ha ha, bullshits, já mám svou pravdu"?:)

2) Nevím, nepsat strict XHTML?:) Mně to tam fakt strašně štvalo, sorry. Možná jen můj problém, ale i jeden nespokojený návštěvník je nespokojený návštěvník, nebo ne?:)

3) Znám spoustu lidí, kteří si web rádi vytisknou (třeba můj šéf). Navíc u webu zaměřeného na informace (což asi web o JC je, ne?) je chybějící print styl chyba ;)

5) Nerozumím ;) Dle mého hloupost a snaha o odůvodněního ne zrovna ideálního codingu.

6) Tvůj názor nemusí být názor uživatelů (ehm)

7) Tvůj názor nemusí být názor uživatelů (ehm)

Nechci, aby to vyznělo jako nějaká má křížová výprava - jen si chtěl pořádně zhodnotit stránky, tak se o to snažím (a udělal jsem dokonce i vyjímku z mého standardu hodnocení zde na JPW a hodnotím jiné věci než grafiku)

Měsíček
No, až budeš psát CSS nějakého opravdu VELKÉHO projektu tak třeba změníš názor (když rozhoduje i těch několik KB, které ušetříš). Tím Tě nechci do ničeho nutit, jen jsem chtěl napsat můj názor.
shaggy
Profil
Ludivitto
ale ja si tvoje hodnotenie vážim, len som písal prečo to je tak ako to je.
3) opravené, písal som to :-)
5) myslím, že je tam len pár zbytočných ID a väčšinou vznikali pri optimalizácii pre všetky vyhľadávače. Postupne budem dolaďovať stránku, ale keďže mám teraz plno iných starostí, nemám na to toľko času ako by som si želal,
6) ani tvoj názor nemusí byť názorom všetkých užívateľov, ja sledujem aj menej počítačovo zdatných ľudí a zatiaľ moc nevyužívajú "nahoru" na stránkach,
7) v tomto s tebou nesúhlasím, zbytočne by to mýlilo, takže toto neprichádza do úvahy

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0