Autor Zpráva
vertigo4
Profil
čau, nejdřív jsem nechtěl dát ke kritice můj nový web, ale nyní jsem si to rozmyslel. Už jsem vám zde dříve dal na ukázku grafiku, nyní je to celý web...

vertigo4
vertigo4
Profil
ještě bych chtěl podotknout, že o nevýhodách mého rozlišení vím, není tudíž třeba to zdůraznovat
Měsíček
Profil
Opravdu to má být takhle?? http://bug-test.xf.cz/vertrigo.png
vertigo4
Profil
Měsíček
ou.. no vidíš, ještě že jsem si to dal zkritizovat... a co to je za prohlížeč?
NaDr
Profil
Také se mi zobrazuje chba v ceníku ale jinak super po stránce designu i po ostatních stránkách.
Měsíček
Profil
Díval jsem se na to v IE7
vertigo4
Profil
Měsíček
to jsem blázen... ještě předevčírem sem se na to díval v IE7 a vše bylo v pohodě, pak jsem ještě asi něco poupravil :/ no apak jsem se na to díval v opere a bylo to dobry, tak jsem to nechal... hnedka to musím napravit :)
vertigo4
Profil
tak jsem ten problém s ceníkem vyřešil... projel jsem to v opeře firefoxu i IE7 a je to v pohodě... tak snad už to bude v pořádku
Měsíček
Profil
tak jsem ten problém s ceníkem vyřešil ..

Ano, teď už je to v pohodě :)

Jinak ještě pár postřehů:

1.) Hledač mi něják nezapadá vzhledově do stránky .. ta spodní hrana je větší a rozmazaná, zkus si s tím trochu pohrát .. třeba to dát i celé do rámečku.
2.) "Dnes je 21. února 2008 " ... jako malej :)
3.) Patička je něják chudá .. skoro bych řekl, že by tam ani nemusela být, třeba pár věcí by jsi tam přidat mohl. Třeba e-mail atd ..
4.) Ten META tag s robots je opravdu zbytečný. (to samý google botík).
vertigo4
Profil
Měsíček
1.) souhlasím, zkusím to ještě doladit... hlavně button se mi nelíbí (ten defoultní vzhled) asi tam dám nějakou ikonku...
2.) No já vím :), ale zase si nemyslím, že by to tam zavazelo... snažil jsem se využít místo :)
3.) Ano, taky se mi zdá chudá, ale email atd jsem tam dávat nechtěl, protože je to hnedka vedle... uvidím...
3.) hh, sám jsem psal jak je to zbytečný a ted to tam šoupnu... dám to pryč... vím je to zbytečný, ale v počátečním zápalu kodování jsem si nemoh pomoct :)))

Jinak díky za postřehy

NaDr
dik :d
Str4wberry
Profil
Odpovídám vertigovi4:
1) Zrušil bych zarovnání do bloku u pravého sloupku.
2) Tahle věta mně moc nedává smysl:
„Kromě toho, že vám nabízím kvalitní webdesignerské práce a vytvoření kvalitních www stránek jsem pro vás připravil …“
3) „až po webové aplikace“ — zvýrazni si „e“
4) Nadpisy bych shora odsadil více.
5) „* Při výrobě statické stránky, zaregistruji do zvoleného množství katalogů“ — Není ta poznámka až moc malým písmem?
6) Zrušil bych text-indent odstavců.
7) „zhlédnuto: 45x“ — „x“ není „×“
8) Možná bych nepatrně zvýšil výšku řádků.
9) Na stránce Webdesign máš:
<link rel="previous" href="http://www.vertigo4.cz/webdesign" />

10) Když chci hodnotit článek, ale nevyberu žádnou možnost, objeví se mi: „Neohodnotili jste člĂĄnek!“ Nějaká možnost by mohla být vybrána (automaticky) od začátku.
11)
Tento obrázek by mohl lépe zapadnout do bílého podkladu (plynulý přechod).
12) Také se mi nelíbí „ukousnutí“ těchto obrázků:

13) Na náhledu jedné reference máš rozhozený text „Martinka-linkbuilder“ (stejně tak na dvou zbylých).
14) Adresa komentujícího v blogu je téměř nečitelná.
15) Menu patří do <menu> a adresa do <address>.
16)
<span class="cervene"> $_SERVER["REMOTE_ADDR"]</span>
Proč ne <var>?
17) Nebylo by lepší, kdybys dal odkazy v pravém sloupku na blogu z <h5> do seznamu?
18) Komentáře ve zdrojovém kódu jsou špatně kontrastní.
19) Proč je dole na blogu „Tento článek neexistuje. Zadali jste špatnou adresu...“?
20) Ještě by šlo zlepšit chování webu při změně velikosti písma (např. oblast pod navigací).
21) „Webdesign, tvorba webových stránek, grafické návrhy - vertigo4“ — Určitě toto vše je na obrázku v hlavičce?
22) Jaké vidíš nevýhody rozlišení, které zmiňuješ ve druhém příspěvku?
23) „Dnes je 21. února 2008“ — To bych dal skoro pryč.
24) Nezapomněl jsi ostylovat odesílací tlačítka? Vypadají k ostatním prvkům formuláře dost fádně.
25) Co dát vyhledávání do (alespoň neviditelného) <fieldset>u, aby bylo i bez stylů jasné, co je hledání?
26) „Při tvorbě webu je důležité dbát na validitu kódu“ — Proč tedy kód není validní?
27) „10 slovenských katalogů za 599,-Kč“ — … katalogů za 599 Kč; popř. Kč 599,– (totéž ceník)
28) Zajisti si, aby se jednopísmenné předložky neobjevovaly na koncích řádků.
29) Bez obrázků nevidím nadpis „Ceník“.
30) Obrázkům zadávej rozměry.
31) „© 2008 Jakub Hájek ,,vertigo4" — Co je tohle? Snad Jakub Hájek „vertigo4“ (můžeš to zapsat i entitami  — tuším — bdquo a ldquo).

Jinak se mi grafika spíše nelíbí, připadá mi nějaká „špinavá“, zašlá.
vertigo4
Profil
Str4wberry
děkuji za připomínky...
víceméně beru na vědomí

22) No já nevidím nějak zvlášt nevýhody, ale vím, že při rozlišení 800x600 se musí scrollovat (tim myslim, že není třeba tak univerzální jako tvůj web...) a mě by to nevadilo, jen že mě na to upozorŇovali z Jaknaweb, takže jsem chtěl říct, že o tom vím

23) popřemýšlím, ale asi to tam nechám

24) ano, to ještě zkusím napravit.... vím, že tento standardní vzhled vypadá k inputům divně
25) tohle jsem si ani neuvědomil... udělám to dik
29) tohle ještě přeším
30) proč? z jakého důvodu?
31) hh vím, napravím
Mistr
Profil
vertigo4
Ještě doplním:
(1) Občas se objeví překlep - například ve stránce Statistika věrných návštěvníků ve větě Nyní budeme chcít zjisti jazyk návštěvníka.
(2) V téže stránce můžeme ze stylistického hlediska opravit začátek čtvrtého a pátého odstavce - začíná slovem "Nyní". Proč jedno nenahradit třeba "Následně"? Podobné je to i s předposledním a poledním odstavcem. Tam zase oba začínají slovem "Máme".
(3) Zrušil bych zarovnání do bloku u nadpisů. Mám teď předně na mysli nadpis Cena webové prezentace z titulní stránky.
(4) Jsem laik a přijdu na Tvé stránky. Vidím ceník, kde uvádíš za kolik nabízíš statické webové prezentace a za kolik dynamickou webovou stránku. Super. Jenže, co to je; jaký je rozdíl mezi statickou a dynamickou stránkou? Proč ve statické variantě stojí celý web 1200, zatímco při dynamické variantě dvojnásobně jen jedna stránka?
(5) Ohvězdičkovanou vysvětlivku uvádíš příliš titěrným písmem. To není moc profesionální. Člověka napadne, že v tom asi bude nějaká "bota".
(6) V MSIE 6 SP 2 máš ceník vzhledem k ohvězdičkovanému popisku poněkud rozhozen.
(7) Na titulní stránce si doplň čárku za slovo "stránek" do věty Kromě toho, že vám nabízím kvalitní webdesignerské práce a vytvoření kvalitních www stránek, jsem pro vás připravil také blog, ve ktrerém publikuji své články ze světa webdesignu, tvorby www stránek a programování v jazyku PHP a využití MySQL.
(8) Ve stránce Webdesign bys mohl zajistit, aby byly oba obrázky (jak barvičky, tak klávesnice) stejně veliké. Tím bys zajistil stejné odsazení od krajnice vpravo.
(9) Opět ve stránce Webdesign si oprav v části Programování spojení takovýchm na takových,.
(10) U stránky Blog zas patří oprava slůvku Pojďmě z části Vypočítání obezity pomocí php, ačkoliv nevím, kam bych chodil.
(11) Kdyř už jsme u těch čárek - míst, kde by měly být a nejsou, je na webu řada.
(12) Proč jsou v patičce u popisku vertigo4 před ním jiné uvozovky než za ním?
Petr Němec
Profil *
Nevím uplně přesně kde je problém, ale mě se menu zobrazí takto:

takže to po grafické stránce to moc nezhodnotím... mám ale obavu, že tam chybí i základní ovládací prvky... =(
vertigo4
Profil
mám ale obavu, že tam chybí i základní ovládací prvky... =(
nerozumím... vysvětli, prosím, co jsi tím chtěl říct...

s tím menu: to je divné... není to tím, že se nestáhla grafika ještě?
Plaváček
Profil
vertigo4

Mně se to v IE 6 zobrazuje stejně jako Petru Němcovi. Někde to máš rozbitý.
Akacko
Profil
tak ještě já dohodím pár překlepů (aspoň ty, kterých jsem si u příspěvků od Str4wberry a Mistr nevšiml)
„Všechny cenu uvedené v ceníku jsou pouze orientační“

„Pro rychlejší spolupráci mě můžete kontaktovat na ICQ, které vydíte napravo v Kontaktu.“
vertigo4
Profil
Akacko
díky... no jak vidím, tak to celý ještě projdu a pořádně zkontroluji....
vertigo4
Profil
Plaváček
a nevíš v čem by moh být problém? nezobrazují se totiž obrázky nastylované přes pozadí prvků a taky nadpisy atd... vůbec nechápu
vertigo4
Profil
vertigo4
tedy blbost, spíš se některé zobrazjí a některé ne
Plaváček
Profil
vertigo4

Že by Peekaboo? http://ie-brouci.dero.name/peekaboo.html
vertigo4
Profil
Tak jsem poupravil některé věci...
Měsíček
Profil
A roboti tam furt straší :o)
vertigo4
Profil
Měsíček
hh no jo, časem snad nebudu línej oddělám je :)))
vertigo4
Profil
Plaváček
byl bych rád za tvůj názor...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0