Autor Zpráva
simmi
Profil
Zdravim tak jsem tu zas. Snažil jsem se opravit nějakémušky na mých stránkách. a ještě jsem se chtěl poptat na něco okolo validity a varovánízde jak mi napsal kralpet01(příspěvek s obrázkem)...

Zatím děkuji a na průběh diskuze se těším....
Nadan
Profil
simmi
Dole máš uřízlé věci v patičce. Kontakt, SimiMedia a další věci...
Měsíček
Profil
Vždyť jsi neopravil opravdu skoro nic, máš tam 10 hlaviček a klidně na to kašleš k čemu??

"Průměrná doba od získání informací do vytvoření kompletní stránky je zpravidla 10-14 dní. I když Vám někteří "výrobci" stránek budou nabízet totéž za dva dny, nevěřte jim, tvorba kvalitního webu vyžaduje nutně svůj čas a vzájemnou interakci."

Asi nevíš co to je když člověk maká 17 hodin vkuse a zvládne za dva dny parádní stránku. Myslím, že takové závěry, které tam píšeš nemáš právo ani psát pokud jsi to sám nezažil a nemáš s tím zkušenosti.
simmi
Profil
pro měsíček

dobrá mám stránku v php a vkládám přeinclude jinou tak mi radíš vynechávat hlavičku???
vertigo4
Profil
Měsíček
no nakodování se dá v poho zvládnout, ale třeba grafika chce trochu odležet... ale je pravda, že je hloupost psát, že se to nedá zvládnout

k webu:
nechápu, co to má být? modrozelenofialové pozadí a na tom bílo-černá grafika? k tomu ještě tam chybí nějaké části...
menu v divu je opravdu báječné
jak psal měsíček, máš tam plno hlaviček, plno divů a zbytečných <br>k
vertigo4
Profil
simmi
do souboru který includuješ se nedává hlavička, nýbrž jen to, co tam opravdu chceš includovat
Měsíček
Profil
"dobrá mám stránku v php a vkládám přeinclude jinou tak mi radíš vynechávat hlavičku???"

Však já si svůj web taky includuji, ale proč includuješ u každého souboru hlavičku, stačí jen u jednoho.
vertigo4
Profil
Měsíček
já si svůj web taky includuji
ukaž.... ;-)
simmi
Profil
pro vertigo4
menu v divu je opravdu báječné ironie???
pozadí je odstín modré a grafika černá bílá a odstíny modré...

pro měsíček
a jak budu měnit hlavičku třeba když klikneš na Zvuk nebo video atd.???
Měsíček
Profil
"a jak budu měnit hlavičku třeba když klikneš na Zvuk nebo video atd.???"

Naprosto normálně ;) nevím jak ti takovou blbost vysvětlit :(
vertigo4
Profil
simmi
ironie???
Ano
simmi
Profil
dobrá hlavičky smazány ještě něco??? jen tak dál...
vertigo4
Profil
simmi
a co <br>ka ?
simmi
Profil
jasně na to jsem zapomněl už na tom pracuju... ještě něco prosím...
vertigo4
Profil
simmi
ty instra atd jsou free? některé mi přijdou podobné hudbě SuperCroo ;-)
simmi
Profil
pro vertigo4 a když chci odsadit něco jen o jeden řádek asi bych měl také použít css co??
simmi
Profil
vertigo4 instra free protože jsou z battlecontestu.wz.cz a tam byly volně ke stažení...
vertigo4
Profil
simmi
ano - margin, padding -...
simmi
Profil
a to určité něco(text) musím zabalit do divu, spanu, bo něčeho jiného???
vertigo4
Profil
simmi
text nepatří do divu... spanu v krajním případě, ale především do <p>, <dl>, <ul>, <ol>...
simmi
Profil
pro vertigo4
taky mě to došlo ale až když jsem poslal zprávu úvodní stránka je již opravena mrkni se na kod a zkontroluj prosím...
vertigo4
Profil
simmi
podívej se a nastuduj http://semantika.havrlant.net - na významy jednotlivých značek... používáš tam odstavce kde se dá napsat nadpis... atd
simmi
Profil

tak takto vidim semantika... co ty na tu hlavičku a takovýchto je hodně webů na mém pc...

— Moderátor (S): Zmenšen obrázek. —
vertigo4
Profil
simmi
co? proč sem dáváš obrázek velký jak kráva? podívej se na obsah!
Miloš
Profil
vertigo4
Doplnil bych:
Každý text patří vždy do nějakého sémantického blokového prvku (tzn. že ani řádkový prvek nemá plavat „ve vzduchoprázdnu“).



simmi
Text je velmi špatně čitelný, protože jsi zkombinoval patkové písmo a nedostatečný kontrast. Přesněji řečeno – to patkové písmo tam hodí jako default většina prohlížečů, poněvadž jsi pro body nedefinoval žádný font. Vyzkoušej následující:
body {font-family: "DejaVu Sans", Verdana, sans-serif;}
Krom toho definuješ velikost textu v px, „díky“ čemuž si může ca 30 % návštěvníků políbit šos, protože IE 6 takový text nezvětší.

Dále: hover odkazů je zcela na zabití – naprosto nečitelný. Takovýto hover celých odstavců je pak ještě větší zvěrstvo. O přerušení stavu hover při přejetí myše mezi „nadpisem“ (ty uvozovky viz dále) a odstavcem pak ani nemluvě; to už je naprostá šílenost.



Kód taky za moc nestojí.
Například tohle:
<p class="obradek"><span class="podtrhni"><strong>Zvuková kata ,,značky" ideál..</strong></span></p>
jsem nepochopil – když to plní funkci nadpisu, proč nepoužiješ značku pro nadpis? To je jich tak málo? <h1><h2><h3><h4><h5><h6>
(proto jsem o kus výš slovo „nadpisem“ dal do uvozovek.

Stále stejný <title> taky návštěvníkovi neudělá radost.

Odstavec (neboli blok) v odkazu (řádkovém prvku)? Čuňačina:
<a class="od_zalozka" href="index.php?stranka=news#002">
<p class="obradek"><span class="podtrhni"><strong>Disk 1TB...</strong></span></p>
<p class="obradek">již každý snad ví </p>
</a>



Ve vlastním zájmu si pozorně a několikrát pročti http://semantika.havrlant.net/.

A ještě tato tvá otázka:
a jak budu měnit hlavičku třeba když klikneš na Zvuk nebo video atd.???
Předpokládám, že ses ptal na něco takového: http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=2&topic=65 234&page=0#13
Simmi
Profil *
omlouvám se za nepřítomnost u dotazů, přjela mi stáž z Palerma a jsem celý den pryč po odjezdu stáže bych se mohl opět na plno věnovat www stránkám a vašim připomínkám . Jsem na odchodu do crntra pryhy tak napíšu jen malé děkuji za odkaz na semantika a na sovu v siti... dejuji a nachchle později


Simmi

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0