Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý den, jsem majitelem tohoto webu a potřeboval bych zhodnotit v jakém je stavu? Webmáster ode mě dostane akorát texty a dál je to jeho starost, jak to na webu bude vypadat. Díky za komentáře. Pozn. Html mně toho moc neříká.

www.carpweb.nikl.cz
SwimX
Profil *
Osobne se mi to moc nelibi, je to takove preplacane, a menu ma pod sebou pruh barvy ktera vubec nezapada do webu
bez obrazku nevim kde sem, neni menu no a bez stylu to je takovy hodne zajimavy :)
rozklikal bych hlavicku
vyhazel bych naky reklamy, nebo je alespon nak lip zapracoval
kod sem prolitl jenom zbezne, semantice moc n erozumim, ale delat stranky celou pomoci tabulky uz je hodne zastarale
Homer
Profil *
Vzhled působí trochu ponuře a docela neurovnaně. Nelíbí se mi ten barevný pruh pod menu, spodní banner by mohl být zarovnaný s hlavním obsahem, logo by mělo být klikací. Dále se mi nelíbí počítadlo přístupů, proč tam vůbec je?
Kód se mi zdá předivovaný a tabulky jsou dnes už trochu mimo. Úsměvně také působí ikonka validátoru, web totiž není validní. Nemáte vlastní chybovou stránku.
svadla
Profil
vydrzel jsem tento web studovat asi 15 vterin, silene neprehledne
sehnal bych si nejakeho grafika, aby vam to znova navrh

edit: ale z toho obsahu by sel udelat moc pekny web!
Zdeněk Košťál
Profil
Anonymní
Web by potřeboval kompletně předělat, nenacházím na tom žádná pozitiva.

Design: velice slabý, přeplácaný, řekl bych až nevkusný
Kód: hrůza a děs
Přístupnost: Na tomto webu nemá ani smysl o ní hovořit.

Já na webu vydržel jen několik sekund - nedozvěděl jsem se, o čem web je (podle obsahu asi něco o rybaření), docela mě to odpuzovalo. Takovou prezentaci bych zařadil mnoho let zpět - možná jsem až příliš přísný, ale chtěl jste slyšet názor...

P.S. Tak už vím, že je to asi magazín, ale dlouho mi to trvalo - moc tam toho na mě bliká.
Mistr
Profil
Anonymní
Ještě bych doplnil, že se web neskutečně dlouho načítá.
Lexter
Profil
Webmastera bych vyrazil a našel si na tomto fóru zdatnějšího pracovníka. Je jich tu jako máku.
Homer
Profil
Ještě bych doplnil další postřeh. Moderní web by měl mít také sitemap.xml a robots.txt, možná by bylo dobré i RSS. Snad Váš webmaster ví o co se jedná.
Nick
Profil *
Chtělo by to trochu poštelovat...
Mistr
Profil
Nick
To už si píšeš sám sobě, alespoň podle IP adresy soudě?
Nick
Profil *
Dostal jsem tip na toto forum a ty nazory jsou velmi obecného ražení.

Design: velice slabý, přeplácaný, řekl bych až nevkusný
Kód: hrůza a děs
Přístupnost: Na tomto webu nemá ani smysl o ní hovořit.

Nějaká konkrétnost? To je jako říci o autu, že má čtyři kola. Ale že čím větší kolo, tak tím větší odpor při jízdě a následně větší spotřeba... To marně hledám.
Mistr
Profil
Nick
nazory jsou velmi obecného ražení. (...) Nějaká konkrétnost
Vyjmenováváš poznámky, které Ti k webu napsal Zdeněk Košťál. A co postřehy kolegů SwimXe, Homera a svadly? Ty přehlížíš? A ačkoliv si na komentář kolegy Zdeňka Košťála stěžuješ, napsal Ti v něm vše podstatné. Takže je, myslím, vše v pořádku.

Ostatně sám jsi uvedl - to bylo ještě v dobách, kdy sis zde na fóru neříkal Nick, nýbrž Anonymní - že Html mně toho moc neříká. Tak co ještě chceš? I kdyby se Zdeněk Košťál snažil o sebefundovanější výklad a rozvedení své poznámky Kód: hrůza a děs, Ty bys tomu stejně neporozuměl.
Homer
Profil
Pokusím se některé námitky zkonkretizovat.
Vzhled: barevný pruh pod menu bych zarovnal do bloku s hlavním obsahem, totéž platí o spodním banneru. Celkové barevné laděni se mi zdá dost tmavé.
Kód: odstranit chyby, např. špatně pojmenované divy, chybí ukončovací tagy řádků tabulky, chybí atribut "type" u skriptů atd. Možná by stálo za úvahu úplně zrušit "table" a pozicovat pomocí css.
Přistupnost: rozhodně udělat klikací logo v hlavičce, doplnit alty u obrázků.
Sémantika: text není členěn do odstavců, chybí <h1>,<strong> atd.
Ostatní: moderní web by měl určitě mít sitemap.xml, počítadlo přístupů se mi zdá zbytečné, návštěvnost se dá sledovat i jinak
Zdeněk Košťál
Profil
Nick
Jestli máš zájem, stačí říct a já tam vypíchnu chyby, ale podle Html mně toho moc neříká. jsem soudil, že by to bylo zbytečné. Napsal jsem to obecně tak jak jsem to viděl - chtěl jsi vědět v jaké je stavu. Mohl jsem rovnou napsat, že v hrozném a ušetřit si ty tři řádky. Jak jsem psal - neshledávám na tom žádná pozitiva a podle mě je pracnější tento web předělat než vytvořit úplně nový.
TSD
Profil
zkusím konkrétní připomínky
- mám rozlišení 1280x800 a vlastní obsah webu u mě začíná až pod půlkou výšky displaye. V horní části je 1cm proužek ne moc povedeného menu a pak spousta něčeho, kde se (snad kromě stanů) nedá rozlišit, co je hlavička a co otravná reklama. - vpravo od obsahu další reklama, zkusím popojet dolů, no jo, 3cm vysoký banner s pneumatikami a vedle gugl.
- vlastnímu obsahu moc prostoru nezbývá, tak se na to podívám:
- proč je aktuální číslo pořád červené? Vypadá to, jako by to byla vybraná položka menu a nakonec to tak není. Vybraná položka se neoznačuje, červené "aktuální číslo" je asi důležitější
- pod položkou "kaprařská liga" .. ok, tomu rozumím
- pod položkou "on-line" jsou dva inzeráty o budoucích akcích. Proč se to jmenuje on-line?
- pod položkou "o webu" vidím něco, co vypadá jako odkazy na něco víc (Kaprařská liga, On-line atd.). Nejsou to ale odkazy. Co to znamená, nepochopil jsem.
- položka Archiv: zřejmě jádro obsahu. Vidím tam většinou návody, někdy články rybářů, občas nechutně fullscreen (v prostoru časopisu) reklamu. Je to zvláštní v tom, že to je sázené jako klasický časopis na úrovni lepší amatéřiny, nikoliv jako webová stránka.

- při pohybu mezi stránkami na mě občas vybafne animace s logem. To se mi má líbit?
- číselná řada 1- 37.. co to je? Roste to v čase? A až se to nevejde, tak bude konec světa?
- web jako takový je de facto bez designu. Výraznými grafickými prvky (nemyslím vyrazně dobrými, ale výraznými) jsou reklamy a pak občas nějaká stránka časopisu.
- mám otevřenou nějakou stránku časopisu a celá stránka i s obsahem má 584kB. To není dobrý.

je to dost konkrétní?
stope
Profil *
Komentář od TSD je trefný, ty stránky připomínají výbuch v šuplíku s pastelkami. Bohužel by zasloužil smazat a postavit znovu. Doporučuji nejprve (správně) rozdělit obsah do jednotlivých sekcí, které budou příhodně nazvány, a poté si nakreslit schéma a grafický návrh stránek.

Reklamy zmenšit, omezit, nebo alespoň vyhodit z úvodní stránky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0