Autor Zpráva
LastHunter
Profil *
Dobrý den,
chci si založit nový osobní web s nějakým tím portfoliem, informacemi o mně, blogem a všelijakými zákoutími.
Moje oblíbená barva je oranžová, proto je do ní design laděn.
Obsah pravého sloupce bude v každé rubrice proměnlivý (např. v "DJ" bude seznam oblíbených skladeb, kdežto v "Projekty" bude seznam posledních projektů, v "Blog" zase budou ty rubriky...).

(link)

Chtěl bych vás poprosit o jakoukoli kritiku (špatný layout, nekontrastní barvy, cokoli) tohoto návrhu.

Děkuji,
Ondřej Mirtes
Gekon
Profil
1.) Nápis v logu jsem přečetl jako Mrtes.
2.) Velmi se mi líbí horizontální menu, i anketa je originální a pěkná.
3.) Patkové písmo bych nahradil bezpatkovým, líbila by se mi Verdana.
4.) Text psaný kurzívou v patičce není moc čitelný.
5.) Formulář na komentáře mi přijde příliš strohý, co třeba mail a web?
6.) Na komentář reagoval: [2] LastHunter - jméno reagujícího je špatně čitelné.
7.) Změnil bych ikonku u searchorfmu, stejně tak i u těch komentářů. Tahle se mi tam prostě nehodí.
8.) Nepomýšlíš o zrušení podtržení položek v horizontálním menu?

Možná bych web udělal malinko tmavší, ale jinak to nevypadá špatně.
Manq
Profil
3.) Patkové písmo bych nahradil bezpatkovým, líbila by se mi Verdana.
Trebuchet MS by podle mého názoru také nebyl špatný…
LastHunter
Profil *
Díky za reakce.

1) je pravda, že to splývá, opravíme
2) dík :)
3) Tohle je první web, kam jsem si patkové písmo vydupal. Působí seriózněji a zrovna ta Cambria (/Garamond ve starších Windowsech) je moc pěkná. Dám mu možná větší line-height a letter-spacing než je v té grafice, ale jinak se mi to měnit nechce. Nějaký vážný důvod, proč by tam mělo být bezpatkové?
4) Nějaký tip na zvýraznění?
5) Bez registrace to stejně moc lidí nevyplňuje, jen pro Jméno jsme se rozhodli z tohohle důvodu. Navíc to na blog nebude úplně zaměřeno, takže to asi fakt stačí.
6) Dobře, o pixel zvětšíme.
7) Líbí se mi. Je taková hravá...
8) Záleží na tom, jak se rozhodnu - pokud nechám vyskakovat při hoveru ty záložky, tak to nebudu podtrhávat. Pokud při hoveru vyskakovat nebudou, tak ten text podtrhávat budu...
Nox
Profil
Líbí se mi to
Dál (vedle toho co psal Gekon) bych ještě asi trochu upravil tu pbsahovou část (padding, text-indent, margin-bottom),
ale jinak bych to asi nechal, je to pěkné
VENCA
Profil *
neni to špatné
vydrus
Profil
Na ja, celkem to jde...
LastHunter
Profil *
Tak jsem nahodil opravenou verzi:
(link)

Opravili jsme to "i" v logu a zlepšili čitelnost toho "reagoval" v komentáři.

Ještě něco k vytknutí? (text opravím až v HTML, zvětším řádkování, oddálím odstavce, oddálím čáru od toho podnadpisu..).
LastHunter
Profil *
Chybička - tu je správný link:
(link)
LastHunter
Profil *
Už nikdo nic?
TSD
Profil
LastHunter
Už nikdo nic?

tak ještě já. To horní menu jsem pochopil tak, že ty položky budou při přejíždění myší vyjíždět nahoru. To je špatný nápad i v případě, kdyby celá ta záložka byla klikací. Nemám rád, když na něco chci kliknout a ono mi to ujíždí zpod myši.
LastHunter
Profil *
TSD: Premyslim prave mezi dve variantami. Nevysouvat menu a podtrhavat odkaz nebo vysouvat zalozku a nepodtrhavat odkaz. Zvolim tedy jen podtrzeni odkazu. A ano, zalozka bude klikaci cela :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0