Autor Zpráva
stencek
Profil
Dobrý den všem,

po dlouhé době bych se rád "pochlubil" s novým webem z naší dílny.

Jde o stránky - Stáj-Bělokozly.cz. Jedná se o jednoduchou internetovou prezentaci stáje pro koně. Hlavní činností je ustájení koní a možný výcvik jízdy na koni.

Svou kritiku prosím zaměřte na design, kód, přístupnost a onpage faktory SEO.

Mockrát děkuji za jakoukoliv kritiku, která může být přínosem pro naše další zlepšení.

Jiří Štencek (c3studio.cz)
grimword
Profil
nevim, jak to napsat, ale ta stranka me totalne dostala, nadhera, povedene, skvele :) akorat bych dal dal od sebe ty dve slova v logu, jinak fakt nadherne :) 10/10
Gekon
Profil
Moc pěkná práce, ale něco by se našlo.

1.) H1 bych udělal patkovým písmem.
2.) Kontakt + Mapa - nešlo by to dát dohromady jako jednu položku?
3.) FF 3.0, Vista - blbne kódování, musel jsem ručně nastavit na ISO-8859-2.
4.) Favicon vypadá jak mořský koník ;-)
stencek
Profil
Děkuju za tak rychlou odezvu :)

grimword
Moc děkujeme - pochvala zahřála.

Gekon
1) Proberu s grafikem.. děkuji.
2) Bylo to přání zadavatele..později se tak ale nejspíš stejně stane..když přibude další sekce.
3) Bohužel nemám možnost vyzkoušet web na Win Vista. Na FF 3.0 v XPčkách se vše jeví normálně a naprosto netuším čím by to mohlo být. Kódování je všude nastaveno na ISO-8859-2 a soubory jsou v témže kódování uloženy. Nevíš kde by mohl být zádrhel?
4) Ano, grafik mi na to ale řekl.. "i tak je to kůň" :D
VENCA
Profil *
moc hezké, tady jde videt ta profesionalita :-)
Gekon
Profil
stencek
ad 3.) - Tak vyřešeno, byla to chyba na mé straně, z předchozích pokusů jsem měl defaultně nastaveno UTF-8, takže již je vše v pořádku. Omlouvám se za mystifikaci ;-)
Plaváček
Profil
stencek

Zvážil bych změnu definice výchozí velikosti písma, protože už při prvním pokusu o zvětšení písma (IE 6) se stránka rozloží na prvočinitele. Tiskový styl by bodnul. Možná bych pro fotogalerii místo bumbrlíčka Lightboxu použil lehčí Thickbox.

Jinak dobrá práce, tedy až na trošku kostrbatý kód, že. I práce s elementy zvanými nadpis by mohla být logičtější.
king26
Profil
<body onload="KunVisibility()">

<div id="bodywrap">                                                                                                                             
                                                                                                
  <div id="header">   
    <h3 id="logo-text"><a href="/">Stáj Bělokozly<span></span></a></h3>


co ten prazdny span?
Plaváček
Profil
king26

image replacement neznáš?
Bubák
Profil
king26
co ten prazdny span?
http://css.interval.cz/priklady/priklad-60-1.htm
Nox
Profil
stencek
Graficky výborné
1) Byl bych rád za centrování, nebo aspoň % odsazení
2) Docela mi vadí že jako odkaz není celý obdélník v menu, navíc by to vypadalo mnohem líp kdyby se obdélník zesvětlil než současný underline
drasha
Profil
8/10
stencek
Profil
VENCA - děkujeme, ale profesionálové ještě zdaleka nejsme

Gekon - jsem rád, že se to vyřešilo.

Plaváček - tiskový styl určitě dodělám, díky za připomenutí! S Lightboxem jsem se teď teprve seznamoval, takže v téhle oblasti ještě neznám ty nejlepší řešení. O rozsypání webu v IE6 při změně velikosti písma vím - stačí tedy pouze stavět na nižší EM velikosti v prvku body?
Co se týče nadpisů - s tímhle mám vždycky problém. Možná by to vyřešilo posunutí celého headeru v kódu úplně dolů. Protože pak by byl element H3 (logo - image replacement) dole a nad ním by vždy byl H1..případně i H2 (ten je pouze v sekci služby). Nebo je pro logo zbytečné používat některý z nadpisů? Tím by se to totiž vyřešilo ještě jednodušeji...

Nox - díky
1) web nebyl plánovám jako centrovaný
2) při stříhání webu jsem o tom taky uvažoval, ale grafik odkazy v menu nepodsvětlil jako boxy a myslím, že to není zase tak citelná ztráta

drasha - díky

Co si myslíte o prolinkovanosti webu - momentálně k tomu slouží jen menu, což mi příjde docela nešťastné. Pořád uvažuji o přidání boxu "Kam dál?" pod text s jedním/dvěmi odkazy do dalších sekcí.
Nox
Profil
stencek
1) Třeba nebyl, ale pokud byste nebyli ochotní plány změnit, tak proč vůbec zakládat tento topic, že:)
Ono vedle té obsahové části mám ještě asi 900 pixelů volnýho prostoru a pořád koukat nalevo je hodně nepříjemné, ale je to tedy na vás...
2) Určitě nedržíte mezi sebou bobříka mlčení, takže napsat grafikovi "a co udělat menu jako podsvětlené boxy?" není taková hrůza, podle mě by to za úvahu stálo
Venca V
Profil
<ot>
grimword
nevim, jak to napsat, ale ta stranka me totalne dostala, nadhera, povedene, skvele :) akorat bych dal dal od sebe ty dve slova v logu, jinak fakt nadherne :) 10/10

Po tvém příspěvku jsem čekal nějaký kosmický zážitek, který se nedostavil. Bereš něco, aby se ti zdál svět krásnější? :-D
</ot>

Ale k tématu:
stencek
Web není špatný, ale IMHO by mu prospělo trošku jiné ladění barev- odstíny hnědé trochu teplejší a odstíny zelené trochu méně jedovaté;-) Stejně tak by designu pomohlo větší propracování detailů. Další drobnost je tato "odrážka" , která mi přijde "obráceně", ale je to možná jen můj dojem. Zauvažoval bych o tom obrázku "Vítejte"- buď to místo využít k nějakému dekorativnímu nadpisu na všech podstránkách, nebo pryč s ním- když je jen na jedné stránce, přijde mi pak, že na ostatních stranách něco chybí. Dále bych doporučil dát odkazům v menu display:block, je to více "user friendly":-).
Nějaké nicneříkající body jako kolega grimword dávat nebudu, ale pokud bych se měl rozhodnout mezi + a - rozhodně dám +. Ale propracovat;-)
Hatatitlá
Profil *
Hezké stránky, jen ta kobylka - modelka s afinkou mi tam jaksi nesedí. Chtělo by to více temperamentní typ působící nezkrotným dojmem.
grimword
Profil
Venca V
nejde k sobe, aby jsi mel "nějaký kosmický zážitek" a zaroven ten web byl pouzitelny - kdyz je web graficky moc propracovany (jsou jich plne CSS galerie), tak je vzdycky prakticky nepouzitelny, tady je grafika udelana na max, ale tak aby nebranila obsahu :) - samozrejme se to netyka osobnich stranek - tam zadny obsah stejne neni, tak se to dohani grafikou :)))
oogi
Profil
Graficky pěkná práce.
Trochu mi tam vadí ten ornament v pravém dolním rohu, který na některých podstránkách zasahuje do tetu a zhoršuje čitelnost.
Na úvodní stránce by to chtělo dát nějaký padding textovému bloku, aby se text nemísil do fotografie.
Nelíbí se mi, co udělá horní menu po zvětšení textu.
Ve fotogalerii by mohl být klikací i text pod obrázkem.
V kontaktech je "mailto: e-mail". Tu mezeru za "mailto:" by mohly některé programy brát jako součást e-mailové adresy.
stencek
Profil
Díky moc všem za postřehy. S chutí se zase pouštím do práce..
Shadowwolf
Profil
Celkem dobrý grafický nápad a je vidět, že grafik myslel i na práci kodéra ... jediné co nechápu, proč jste použili tak mizernou fotku na homepage (ty koně na louce). Je to strašně přeexponované v jasech a naopak ve stínech není nic vidět - např. tváře jezdců.
vydrus
Profil
Hezký. Ale proč ten kůň má nabarvený vlasy na žluto-bílou barvu? A co znamená ta favicon? Nejde to poznat.
Chuck
Profil
hezký

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0