Autor Zpráva
Michal Kuranda
Profil
Chceme čistý mostecký park Šibeník, proto jsem vytvořil tuto prezentaci, snad se
vám bude líbit. Zatím není web příliš rozsáhlý. Menu bude na té "ceduli", kde je
ted napsáno rekonstrukce. Budu rád když mi řeknete váš názor na vzhled a obsah webu. Děkuji
sibenik.kuranda.cz
embee
Profil
Ta trava v paticce vypada divne, navic je paticka rozhozena - firefox Mozilla/5.0
Michal Kuranda
Profil
embee
Chyby jsem si všiml hned jsem to opravil. Došla mím nedopatřením. :)
Miloš
Profil
Vývěska na stromě je nalepená na kraj, nelíbí se mi. Navíc je na ní text-align:justify, v čehož důsledku jsou nehezké mezislovní mezery. Protože je zarovnání na obrázku, mohl sis s ním trochu pohrát.

Tráva v patičce je divná – něco mezi ostnatým drátem a výstupem z EKG.

Nejsem fanatik validity, ale:
— duplicitní ID (id="predmet", id="spam" a id="zprava"
— </fieldset> nikde nezačíná (není otevřen)
embee
Profil
mne se to celkem libi, je to nenasilne :)
Michal Kuranda
Profil
Miloš : Ano to byla chyba jež je opravena. Pspad mi při vracení kroku zpět hodil do spod půlku formuláře, proto duplicita a neotevřený </fieldset>.
Michal Kuranda
Profil
embee : Děkuji. :)
vydrus
Profil
Pěkné, účelné.... grafika je pěkná :)

10/10
VENCA
Profil *
sice hodně jednoduché, ale nemam co tomu vytknout no .... :-)
Ghosting
Profil
Mne se to taky líbí. Možná (pokud se web nějak rozšíří, ale ted je to asi k ničemu) by mohla být klikací hlavička.
Mistr
Profil
Michal Kuranda
(1) Ocenil bych, pokud by po klepnutí do políčka ve formuláři zmizel Tebou vepsaný text typu Váš@mail apod.
(2) Občas přebývá mezera, jinde zas chybí. Pročti si stránku: http://www.jakpsatweb.cz/interpunkce.html
(3) V části Akce! píšeš zprávu o 27. červenci. Já bych tam ještě přidal i rok. Aby to bylo naprosto jasné. U stránek podobných sdružení není někdy jasné, jak moc jsou webové stránky aktualizovány.
(4) Velmi bych zvýraznil odstaveček Akce!. Dal bych ho třeba do rámečku apod. Vždyť to je ta hlavní věc, k níž se celý web upíná. Nyní je pouze schovaná kdesi v proudu textu.
drasha
Profil
Ta kontrola proti spamu je blbost. Hledej na Googlu pojem Captcha. Vysvětlení co to je máš zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/CAPTCHA - to už spam boti nepřelouskají
Miloš
Profil
drasha
Já si naopak myslím, že textová kontrola je přístupnější.
Možná by bylo dobré tam dávat jiné otázky, ale i tohle je snad docela dobré.
drasha
Profil
Miloš
Když tam dá textovou kontrolu, tak je to k ničemu, protože spam boti už počítat dovedou. Takže je spíše zbytečná.
Ghosting
Profil
Popř. http://doublethink.cleverweb.cz/22-textova-3d-captcha
Miloš
Profil
drasha
Právě že textovou – stačí příklad místo číslicemi vypsat slovy, například Kolik je jedna a jedna (napište číslici):, případně nějakou sofistikovanější otázku (někde jsem viděl něco jako Jak se jmenuje město, ve kterém jezdí šaliny?)
drasha
Profil
Miloš
Slovy jo, ale to co tam má teď je špatný. Nějak mně tahle varianta vypadla :)
Michal Kuranda
Profil
Ghosting : klikací hlavičku hned udělám. :)

Mistr : výborné připomínky. Děkuji

drasha : To "1 + 1 =" je obrázek takže jestli to spam přečte či ne je snad jasné... Nebo se pletu? Je to ošetřeno tak, že když obrázek nebude tak v altu je to záměrně slovy, nevím jestli spamboti by byl tak chytří a vyčetl to z altu ale kdo vý... :) Určitě se na "captha" podívám.
Michal Kuranda
Profil
Vše jsem opravil a upravil... Jen kromě formuláře netuším jak se tohle dělá. Za pomoci javascriptu? Máte někdo nějaký link? :) Díky.
vydrus
Profil
Kód od Chamurappiho, mizející text u hledání:

<script type="text/javascript">
function initQ(q)
{
  var defaultQ = "hledaný výraz...";
  q.value = defaultQ;
  q.onfocus = function()
  {
    if(this.value == defaultQ) this.value = "";
  };
  q.onblur = function()
  {
    if(!this.value) this.value = defaultQ;
  };
}
</script>


		<form action="http://www.google.cz/cse" id="cse-search-box" target="_blank">
		<input type="hidden" name="cx" value="xxxxxxxxxx">
		<input class="txtarea-hledani" type="text" name="q" size="15"><br>
		<input class="hand-hledani" type="submit" name="sa" value=" Najít "></form>


Doufám, že pro ukázku postačí a dokážeš si to vpasovat k těm jednotlivejm inputům.... V textarei to nefunguje, ale myslím, že se to tu již řešilo, zkus něco vyhledat.
pantondavo
Profil
Michal Kuranda

Zvolená zelená barva je pěkná, stejně jako hněda. ALE, co ty houby dole? Na mě působí kýčovitě, naprosto se tam nehodí. Když už tam chceš dát houby, tak bych volil jedlé typy. A taky proporčně vzhledem k velikosti stromu. Anebo jiný motiv, který se hodí k zaměření stránek - koště, cedulka
Michal Kuranda
Profil
Tak houbyčky jsou trošičku labilní :), chtěl jsem web nějakým způsobem oživit. Zatím je na ně spíše kladný ohlas, ale názor beru možná je trochu pozměním. Na cedulkách se už pracuje, budou na dalších sekcích, které zatím nejsou v provozu.
Michal Kuranda
Profil
Jinak ten skript mi nefunguje a to i když ho celý zkopíruji. Nevím kde je chyba, když mi někdo z vás pomůže budu rád ... :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na Michala Kurandu:
Viz originál. Chybí ti tam volání funkce initQ.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0