Autor Zpráva
SwimX
Profil *
Dobrý den,
upravuji stránky plaveckého oddílu. Snažím se dodržovat sémantiku atd. Co říkáte na tuto zkušební verzi?
www.plavec.borec.cz/pl
SwimX
Profil *
Zaměřil sem se na to aby stránky byli funkční i v IE 6 a starších. Jenom si nemůžu poradit s bílým okrajem <hr> pod menu. POuze v IE.
A to rozbalování článků mi nepřipadá zrovna moc funkční (myslím jako když tam těch článků bude hodně, tak to bude hodně kódu). Nešlo by to nějak efektivněji?
joe
Profil
SwimX
<hr id="carazluta"/>
<hr id="carabila"/>
<hr id="carahneda"/>
Proč takhle, proboha? :-) Kdybys to dal do pozadí, nebyly by s tím problémy.
Proč
<div id="nadpis">
a ne
<h1 id="nadpis">
případně úplně bez id, taky by to šlo.
Kód se mi nelíbí, především to, jak máš použité absolutní pozicování a nemáš to v žádném relativně pozicovaném bloku.
Zbytečně dvakrát pod sebou <hr />.
<p id="prechod">
Jsi si jistý, že to je skutečně odstavec, když už to chceš mít podle sémantiky?

Co se týká grafiky, zdá se mi to smutný, dal bych ten "blok", ve kterém je hlavní text stránky bíle a ne šedivě...
SwimX
Profil *
Proč takhle, proboha? :-) Kdybys to dal do pozadí, nebyly by s tím problémy.
Protože když pak vypneš obrázky není menu odskočené od obsahu..

Proč <div id="nadpis">
Upravím, děkuji

Kód se mi nelíbí, především to, jak máš použité absolutní pozicování a nemáš to v žádném relativně pozicovaném bloku. "
Mám tam jenom dvě věci absolutně napozicované, a to hlavní div a potom obrázek, a oboje je to z důvodu, že to je přes něco jiného. I když by to možná šlo udělat přes posici relativní. Upravím.

<p id="prechod">Jsi si jistý, že to je skutečně odstavec, když už to chceš mít podle sémantiky? "
Mám to dát raději do divu? myslel sem že když de div nahradit něčím jiným tak je to lepší udělat.
joe
Profil
Protože když pak vypneš obrázky není menu odskočené od obsahu..
Nesmysl.

Mám tam jenom dvě věci absolutně napozicované, a to hlavní div a potom obrázek, a oboje je to z důvodu, že to je přes něco jiného. I když by to možná šlo udělat přes posici relativní. Upravím.
Nemyslel jsem tím, že absolutní pozicování je špatné, ale podle mě (a doporučuju ti to), by se mělo používat nějak logicky, tedy v relativně pozicovaném bloku, aby to mělo nějaký význam a ne vůči oknu prohlížeče.

Pro stylování můžeš použít i tag <html>, nastavit mu tedy nějaké pozadí apod.

Mám to dát raději do divu? myslel sem že když de div nahradit něčím jiným tak je to lepší udělat.
Nahraď to čím chceš, text, kvůli čemu přichází návštěvníci dávej do odstavců.

Když koukáš na zobrazení bez obrázků, koukej i na zobrazení bez stylů. Jak jsem psal, je tam zbytečně moc oddělovacích linek (těsně pod sebou). Navíc tam je i obrázek, který ohraničuje fotku v hlavičce, pryč s nim.

A co teprv když má uživatel vypnutý JavaScript, pak se nemůže podívat na starší články?
SwimX
Profil *
joe
Dobrá, přesvědčil si mně. Dám to hned do pozadí a ty 3 <hr> vyhodim.

Když koukáš na zobrazení bez obrázků, koukej i na zobrazení bez stylů. Jak jsem psal, je tam zbytečně moc oddělovacích linek (těsně pod sebou). Navíc tam je i obrázek, který ohraničuje fotku v hlavičce, pryč s nim.
Pryč s nim? to bych ho musel dát na pozadí nějakého divu. A pomalu se dostávám do toho jak sem to měl předtím. Samej DIV.

mělo by se používat nějak logicky, tedy v relativně pozicovaném bloku, aby to mělo nějaký význam a ne vůči oknu prohlížeče.
nenapá mně jak udělat relativně napozicovanej blog tak aby <div id="page"> byl přes <div id="horni">

A co teprv když má uživatel vypnutý JavaScript, pak se nemůže podívat na starší články?
To má smůlu no:) Neznám jiné řešení, a myslím že na těchto stránkách nikdo kdo by si vypnal javascrpit nebude :) ale poraď lepší řešení, třeba to pochopim a udělám.
joe
Profil
Tohohle divu <div id="horni"> se můžeš úplně zbavit a to včetně těch hr uvnitř. Když uděláš obrázek 1 pixel široký, ve kterém bude ten gradient, pak ta zelená čára, bílá a šedá.
Takový obrázek dáš jako pozadí k tagu body a pomocí background-position s ho napozicuješ. Tagu html nastavíš současný obrázek pozadí pro body.

Obrázek nebude od okrajů vzdálený těch několik pixelů, ale to se dá řešit dalším hlavním divem. Ale když tam mezera nebude, bude to vypadat líp.


Tomuhle divu <div id="page">
zase odeber v CSS všechny vlastnosti a nech jen width a přidej margin: 0 auto; kterým to vycentruješ.
Protože teď, když zmenšíš okno prohlížeče, text se ti schovává za levý okraj?!
joe
Profil
To má smůlu no:) Neznám jiné řešení, a myslím že na těchto stránkách nikdo kdo by si vypnal javascrpit nebude :) ale poraď lepší řešení, třeba to pochopim a udělám.

Nedávat tam JavaScript vůbec. Prostě to nechat jako odkaz a kliknutím na něj vybrat novinku včetně jejího textu z databáze. Nebo tam nedávat ten JS vůbec a rovnou vypisovat
SwimX
Profil
joe
za to první řešení děkuji. Obrázek 1px mám, přidám do něj i ty čáry a šoupnu to do body. Díky

A to druhé:
bez javascriptu -> vypisovat rovnou není hezké. A s databází nepracuji. Neumím, ale kouknu na to.
stope
Profil
Stránky zažili obměnu

MUUUHAHAHAHAHAHAHAHAAAAA....
SwimX
Profil
:D ježiš já sem vůl. Dík
SwimX
Profil
Tak sem se zařídil dle vašich rad: http://plavec.borec.cz/pl/
čáry jsou v obrázku kterej má bacground position v body.
To co mělo body má teď html
obrázky sloužící pouze k designu stránek jsou na pozadí divů.
to co není odstavec sem dal také do divu
zrušil sem několik přebytečných divů id=nadpis a id=horni
absolutne pozicované už snad není nic
jediné co je zatím špatně je ten JS, ale na tom se pracuje.
a v neposlední řadě sem upravil tu škaredou gramatickou chybu :)

Pokud už na nic nepřídete tak upravím i ostatní stránky (ne jenom index) a dám to na net v oficiální verzi

Zatím mnohokrát děkuji... hlavně joemu
vertigo4
Profil
SwimX
čáry jsou v obrázku kterej má bacground position v body.
Hm, tak to je ale nešťastné řešení...
Když zvětším písmo, tak se obsah nad těmi čárami "přelije" přes ně. Raději vlož normálně prázdný div s pozadím (žlutozelenou a hnědou čárou) tam, kde má být, a tu šedou část nastav jako pozadí nějakém jinému prvku obalující část uvnitř tohoto šedého gradientu.
Jinak:
1) Tohle je k ničemu:
  <meta http-equiv="Content-Style-Type" content="text/css">
  <meta http-equiv="Content-Script-Type" content="text/javascript">

2) Proč máš v jednotlivých položkách menu <span>? Ten je zde zbytečný...
3) Položkám v menu bych zadal buď fixní šířku, nebo menu udělal roztahovatelné po celé šíři stránky, aby nedocházelo k jeho nevzhlednému rozpadu.
4) Nějak se mi hodně nelíbí obrázek v hlavičce, ten s tím škaredým stínem a pochybným zaoblením.
5) Špatné sémantická použití nadpisů (např. <h2> je Pohár České republiky, ale i 10-ti letého žactva i 11-ti letého žactva - což nedává smysl [správně by měly být tyto dva nadpisy podřízené tomu prvnímu])
6) <div id="foot">copyright © 2007 - 2008 Ondřej Šejvl | Všechna práva vyhrazena</div> Proč v divu? Neznáš odstavec <p>? Mimo to, pro máš v patičce 2× copyright?
7)
<h1>

        <a href="index.php" title="Zpět na ÚVOD"><span></span></a>
        TJ FEZKO<span>Strakonice</span><span id="oddil">oddíl plavání</span>
      </h1>
hezké, škoda jen, že ve finále se mi žádný odkaz nezobrazí, jen text
joe
Profil
vertigo4
Je to lepší řešení, než to mít přes 3 hr, to za prvé a za druhé, v dnešní době si myslim, že je jedno v čem se udávají jednotky u písma (i když já osobně je dávám v relativních, už jsem si na to zvykl), protože dnešní moderní prohlížeče stránku zoomují a nezvětšují jen písmo...
SwimX
Profil
vertigo4
1, jelikož reklama webuzdarma má interní styly a JS tak Chamurappiho validátor doporučuje vložit do kódu tyto řádky, tak sem se tak zařídil.
2, span je tam proto abych ho mohl ostylovat a dát ten text o pár px doů aby nebyl nalepen na horním okraji
3, fixní šírku těžko. To by mi nikdy nevycházelo tak aby mělo menu šířku 800px. A roztahovatelné se mi nelíbí
4,
5, změním, děkuji
6, měl sem to v <p> ale bylo mi to vytknuto tak sem to dal do divu. Tak já už nevím co je správně.
7, to už sme změnil, zatím ale nedal na net, děkuji

Kůli rozbitému layoutu při zvětšeném pismu to upravovat nebudu. Nezám nikoho kdo by to dělal. A když už si to někdo zvětšuje tak jak řekl joe, většinou se jenom zoomuje, a vše zůstane jak má.
vertigo4
Profil
joe
Mně osobně je mi jedno, v čem udává jednotky. Když si ve Fierefoxu zvětším písmo, tak se to přes ty čáry přeleje..

SwimX
2) A říká ti něco "padding"?
3) A tobě se líbí, když se položky zalamují pod sebe?

Kůli rozbitému layoutu při zvětšeném pismu to upravovat nebudu. Nezám nikoho kdo by to dělal.
Hmm, tak jestli znáš minimálně 10 milionů lidí v ČR, kterí nezvětšují písmo, tak prosím... ale jinak nechápu, jak můžeš vědět, jestli to někdo dělá, nebo ne? Můj Firefox mi nic nezoomuje a zvětšuje jen písmo, tak asi tak... A už znáš jednoho člověka, kterej to tak dělá. ;-)
KGW
Profil
Při zoomování v IE7 děs, obrázek vpravo v hlavičce se rozpadne při každém měřítku různém od 100%.
SwimX
Profil
vertigo4
2) A říká ti něco "padding"?
říká. Mám ho zleva i zprava nastaven necháp přoč sem ho tam nedal zeshora. Du na to.

3) A tobě se líbí, když se položky zalamují pod sebe?
nelíbí, ale do teď mi nák nevadil, stejně jako zoom v IE. Ale dobrá tedy, kouknu na to, a zkusím s tím něco udělat.
SwimX
Profil
vertigo4
„2) A říká ti něco "padding"?“
Upraveno;

ale s tim rozbitým layoutem při zvětšování nebo zoomovaní mi nejde vyřešit.

KGW
Při zoomování v IE7 děs, obrázek vpravo v hlavičce se rozpadne při každém měřítku různém od 100%.
Todle by spravila absolutní pozice místo té relativní, ale když někdo zmenší okno prohlížeče tak je zase lepší ta relativní.

Poraďte prosím co je lepší..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0