« 1 2
Autor Zpráva
Bubák
Profil
Tož něco konstruktivního:
Nevhodná struktura nadpisů:
H2: Putovní výstava Lidé a Země ve fotografii II
H2: Změna webhostingu
H2: Benátská noc 2008 - foto
H2: Nový design stránek
H2: Benátská noc 2008 - rychlé foto
H2: Truckfest Hradec Králové
H2: Hledat
H2: Rubriky
H2: Reklama
H2: Anketa
H2: Fotografové
H2: Fotoweby
H2: Ostatní
H2: Meta
H4: Poslední příspěvky
H4: Nejčtenější příspěvky
H4: fotostranky.org
H5: BillBoard Intextová reklama
H5: BillBoard Intextová reklama
H5: BillBoard Intextová reklama
H5: BillBoard Intextová reklama
H5: BillBoard Intextová reklama

Pořadí je dodrženo, ale jsou přeskočeny úrovně H1 a pak H3.

PROSIM OSTATNI, NEHODNOTTE tento web
Tak so to tu zamkni, odborníku, to můžeš a jde to.
tiso
Profil
manas Ty povazujes to ze clovek pouzije redakcni system a sablony za PROHRESEK???
To nikde netvrdím, nepochopil si čo som napísal. Veta "A podobné prehrešky..." nenadväzovala a predhádajúcu, má význam sama o sebe.
K hodnoteniu:
čitateľnosť webu - vec šablóny
menu - vec redakčného systému
farebne to ladí - vec šablóny
ako sa to ovláda - vec redakčného systému
Nič z toho čo chceš hodnotiť nie je tvoja práca. Takže ešte raz: čo z toho, čo si na stránke spravil, chceš hodnotiť?
Mistr
Profil
manas
Proč se hned tak čertíš? I když rozumím, že Tě některé příspěvky asi nepotěšily.

Proč je zde taková nevraživost vůči šablonám? Inu asi proto, že web vytvořený pomocí šablony, je zde vnímán tak trošku jako - k čemu bych to přirovnal? - jako web druhé ligy. Ne, není špatné použít šablonu, klidně ji použij, nikdo Ti v tom nebrání. Problém je v tom, že vlastně dáváš k hodnocení dílo (šablonu) někoho jiného. Oproti jiným, kteří šablonu nepoužili, jsi neukázal celou škálu činností při tvorbě webu.

Uvedu příklad, který je, myslím, nastalé situaci velmi podobný. Představme si dva stavbaře, jejichž úkolem je postavit zeď a ta se pak bude hodnotit. Jeden nejdříve koupí cihlářskou hlínu a půjde vypalovat cihly, pak umíchá maltu a zeď postaví. Druhý půjde rovnou do kutilského hypermarketu (nějaké OBI či Baumax, případně Bauhaus nebo něco podobného) a cihly nakoupí tam. Pak si také udělá maltu a zeď postaví.

Oba stavbaři zeď postavili. Ovšem ten první toho ukázal víc, ukázal, že umí vybrat vhodnou hlínu a umí též cihlu vypálit. A zde na diskuzi se hodnotí nejen postavená zeď, ale i její "ingredience". A proto někteří kolegové upřednostňují stavbaře prvního a jej jim i sympatičtější, protože ukázal, že toho umí víc.

Podobně i na autora webové stránky, který si sám zpracuje grafický návrh, je zde pohlíženo jako na většího znalce, protože projevil více (grafické) invence. Máme raděj ty, kteří si vše dělají sami.

Ovšem ne všichni jsou nadáni grafickým cítěním a dokáží navrhnout stránky pěkné i z grafického hlediska. Proto - osobně - nebráním použití šablon, jen jaksi v takovém případě není moc co hodnotit, protože vlastně dáváš k hodnocení svým způsobem cizí dílo (totiž tu šablonu, na kterou jsi jen nasadil své texty).


A nějaké poznámky k webu? I ty se najdou:
(1) Absence klikacího loga. Doplň jej.
(2) Proč je položka Domů horizontálního menu psána s velkým počátečním písmenem, když ostatní jsou s malým počátečním písmenem?
(3) Nač jsou v pravém sloupečku - zvláště u slova Rubriky - písmena tak nahňácaná na sobě?
(4) Občas vypadlo i písmenko. Třeba na titulní stránce ve větě V noci ze tředy na čtvrtek dochází k přesunu stránek na nový webhosting.
(5) U hlavičky mám dojem (pravděpodobně vlivem podivně ustřižené fotografie vlevo), že ještě není zobrazena celá a mám tendenci rolovat stále výš a výš.
(6) Ve stránce Vzkazník se mi nelíbí text 8 komentáře/ů. Snad by bylo možné upravit zobrazování do podoby:
1 komentář
2 až 4 komentáře
5 až nekonečno komentářů
(7) Chválím změnu titulku stránky (tag TITLE v části HEAD).
(8) Proč vpravo nejsou obě tlačítka stejně graficky zpracována? Prosím, srovnej tlačítka Hledat a Hlasuj.
manas
Profil
Mistr:
Ano mas pravdu, jeden dela to a druhy to. Ja napriklad v grafice, PHP a podobne znam jen zaklady a proste neni to moje parketa....ale to preci neznamena, ze nemuzu mit web a pouzit k tomu jiz pripravene reseni.
Vem si ty dva stavbare, ten prvni se patla se vsim a venuje svuj cas jen tomu aby si vse udelal sam a postavi jen tu zed. Ten druhy vyuzije jiz hotoveho reseni, koupi cihly a postavi take zed. Dokonce muze tu zed postavit mnohem lepe. A zbude mu dokonce jeste cas i na dalsi jeho aktivity. Ale nikdo se preci do toho druheho nebude strefovat kvuli tomu, ze so cihly koupil a nevyrobil sam.....A kdyz se pak hodnoti zed, nemusi (a dokonce to neni treba zde ani podstatne) se hodnotit to zda to ten dotycny udelal od shaneni hliny az po finalni stavbu nebo jen postavil. Hodnoti se finalni zed....
A to same jsem chtel ja, ne hodnotit jak mam krasnou sablonu a podobne ;), ale presne tak jak jsi napriklad vypsal ty nedostatky ty. Ne kazda sablona je OK, mne se muze libit, vsem ostatnim treba ne. Jsou v ni chybky, nedostatky. A to je to co jsem napriklad chtel vedet. A nejen to, ale kdyz prijde uzivatel, ktery na web narazi, co mu tam treba bude chybet, co tam je navic a podobne......

A k tvym poznamkam:
1) Udelal jsem klikaci cele logo (zahlavi), snad je to OK.
2) Ok, treba toho jsem si vubec nevsiml, nebo si to neuvedomil, je to opravene.
3) To bude asi otaska vkusu, ale mne se zdaji v pohode. I tak diky za pripominku.
4) Jj, diky za to, opraveno a jeste postupne projdu cely web...
5) Zkusil jsem opravi cele. Fotky jsem zmensil a posunul "dovnitr" a jeste jsem to zkusil ohranicit zvrchu, tak jak jsou napriklad i boky stranky.
6) No ,tak to budu muset nejak poresit, ted nevim jak na to :(
7) Diky moc, to ma na starosti plugim na SEO.
8) Tlacitka srovnana...

Diky moc...
manas
Profil
manas Ty povazujes to ze clovek pouzije redakcni system a sablony za PROHRESEK???
To nikde netvrdím, nepochopil si čo som napísal. Veta "A podobné prehrešky..." nenadväzovala a predhádajúcu, má význam sama o sebe.
K hodnoteniu:
čitateľnosť webu - vec šablóny
menu - vec redakčného systému
farebne to ladí - vec šablóny
ako sa to ovláda - vec redakčného systému
Nič z toho čo chceš hodnotiť nie je tvoja práca. Takže ešte raz: čo z toho, čo si na stránke spravil, chceš hodnotiť?

Podivej se na prispevek pod tvym, vzdy je co hodnotit.......

čitateľnosť webu - vec šablóny“ - ne vzdy je sablona v poradku a citelna, tak treba prave proto, zda je citelna a v poradku..
menu - vec redakčného systému“ - take neni pravda, spatne rozvrzena struktura menu, jeho umisteni, nazvy rubrik a podobne.
farebne to ladí - vec šablóny“ - nemui byt pravda, treba je spatna sablona, a neladi, neladi do ni veci ktere jsem pridaval ci dodelaval..
ako sa to ovláda - vec redakčného systému“ - take nemusi, umistim spatne seznam rubrik, hlasovani, hodnoceni, obrazky, linky a podobne a s rs to nema co delat....

Takze ten web JE MOJE prace. Musel jsem to poskladat dohromady.......
Smokie
Profil
když už si hrajete s těma metaforama se stavařema- řekl bych že se tady hodnotí spíše ta cihla co si jeden vypálil a druhý koupil.Ale cihla sama o sobě není k ničemu ale musí se z ní postavit zeď (=doplnit obsah) aby z toho vznikl dům (=dobrý web) ;-).ale tady se podle mě hodnotí spíše ta cihla
manas
Profil
Smokie
Ale cetl jsem si uvodni thread k tomuto tematu hodnoceni, ale nikde tam neni psano, ze sem muzes vkladat jen weby, kde jsi udelal kompletni kod a grafiku, takze ja povazuju za zcela normalni chtit vedet jak je na tom muj web z pohledu ostatnich uzivatelu a to po strance uzivani a podobne (jiz popsano vyse) a ne se dozvedet od nekterych chytrolinu jak je to spatne ze pouzivam sablonu, ze jsem odstranil odkaz na autora sablony (ale oni si pozapomeli precist cele licencni podminky a vzali si z toho jen co potrebuji) a podobne...
manas
Profil
Bubak
Opraveno...
Mistr
Profil
manas
ale to preci neznamena, ze nemuzu mit web a pouzit k tomu jiz pripravene reseni.
Kolego, mám dojem, že stále operuješ s myšlenkou, že na web nelze použít šablonu. Zbav se toho. To jsem nikdy netvrdil. Ani ve svém předchozím, poměrně dlouhém příspěvku jsem používání šablony nezakazoval, což lze dokumenovat třeba úryvkem: Proto - osobně - nebráním použití šablon (...).

Chtěl jsem Ti v něm jen objasnit, proč se na Tebe někteří zdejší diskutéři vrhli a vzali si, jak se říká, na paškál skutečnost, že je Tvůj web dělán s využitím šablony.

Nevadí, zopakuji to ještě jednou: Skutečností, že jsi využil šablonu, sis poněkud ušetřil práci. Sám uvádíš, že to bylo z důvodu menší grafické invence. Nic proti, i já jsem dalek označovati sebe za nějakého grafika.

Znovu zopakuji, že využitím šablony sis ušetřil práci. Nemusel jsi mít totiž tu základní myšlenku, jak to zobrazit, jaké barvy zvolit, zda mít rohy kulaté či ostré atp. Jen jsi sáhnul po hotovém řešení. Vše za Tebe již vyřešil autor oné zvolené šablony.

Aby ses tedy příště vystříhal podobných sporů a nezavdával k nim příčiny, stačilo jen v úvodním příspěvku zmínit, že jsi využil té a té šablony. Nezmínění této skutečnosti totiž mohlo vést k domnění, že grafiku vydáváš za svou. Pravděpodobně tato domněnka byla špatná, ovšem to jsme nikdo nemohli tušit.

A kolegové zde předkládané práce hodnotí ze všech směrů - jedni více z pohledu struktury kódu, jiní z pohledu uživatelské přívětivosti a někteří z grafického pohledu. A fandům grafiky Tvé ulehčení vadilo.

umystim
Jejda. :)
manas
Profil
„umystim“
Jejda. :)


Jejda....

Jasne, netusil jsem ze tim, ze neuvedu pouziti sablony zpusobim takove pozdvizeni, ale diky za osvetu ;), ty jsi byl prvni kdo to alespon spravne napsal, bez nejakych (alespon pro mne) "urazek a zesmesnovani"...Diky
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0