Autor Zpráva
Charlie
Profil
Zdravím,

prosím o zhodnocení stránek curl2018.com.

Spíš než názory na kód a technické zpracování mě zajímají nározy na použitelnost a celkový dojem z webu.

Díky moc, Charlie
Wojta
Profil
Při přecházení mezi kategoriemi(zvláště fotky) trvá docela dost dlouho než se to načte, chtělo by to něco jako "načítám", text "Vzhůru za vítězstvím", se zobrazí až ve chíly kdy se ta stránka změní.

A u týmu by to chtělo opravdofé fotky, ne jen siluety, ale to je asi jen otázkou času než je nafotíš. jinak to vypadá pěkně.

EDIT: Teď jsem si všiml že doleme máš hromadu místa. nevím čím to dělá, ale u v CSS u BODY a HTML mi připadá "Height: 100%" zbytečné(ale nevím, kdyžtak mě někdo opravte análežitě potrestejte že nevím na co to tam je)
vydrus
Profil
Charlie
Při kliknutí na sekci mi patička odkryje obsah >>>> odkrytí bych udělal rychleji
Charlie
Profil
Wojta
Co máš prosím za prohlížeč? To je nějaké podezřelé chování. Stránka se totiž načítá úplně celá najednou. Vím, je to prasárna, ale ve finále to na uživatele nemá vůbec žádný vliv, protože v momentě, kdy se načítají fotky, už může v klidu brouzdat po ostatních sekcích.

Ten tým je takovej sarkasmus :) Do budoucna to bude jinak, s fotkama.

Ad hromada místa: stránka je založená na tom, že obsah je v 400px vysokym bloku. To je takový slušný kompromis pro různé rozlišení monitorů. Vlastnost "height: 100%;" je tam proto, abych mohl nastavit "overflow: hidden" - scrollbary řeším totiž v rámci toho prostředního bloku a navíc ten spodní blok, který zakrývá obsah během klikání na jinou sekci zasahuje mimo stránku a následně se celý posouvá. Kdybych nedal u HTML "height: 100%;", IE by mi zobrazilo brutální scrollbar odhalující celý jezdivý blok.

vydrus
Díky za nápad. Záleží ale také na tom, jaký používáš browser. Třeba v novém Chrome od Google to jezdí dost rychle, Firefox se mi zdá nejpomalejší ze všech. I v tomto případě jsem musel hledat kompromis.
Wojta
Profil
Charlie
Co máš prosím za prohlížeč? To je nějaké podezřelé chování.
Mám Operu 9.52 a nikdo mě nepřinutí přejít na jiný prohlížeč :D Ale teď sem zjistil že v Opeře ti vůbec nefunguje ten jezdící blok! ono to prostě tu dobu co to jinde jezdí tak opera nedělá nic a až to jinde dojezdí tak ty stránky přehodí bez animace!

— Moderátor (Ch): Upravil jsem první řádek, nahradil jsem Wojtu v kurzívě a uvozovkách za tučného Charlieho. Omlouvám se za puntičkářství. —
Wojta
Profil
Proč moderátor měnil můj příspěvek? Jestly za pravopis tak se fakt omlouvám.

No ještě neřekni si že opera má malej podíl, že se to optimalizovat nemusí, on ten podíl zas tak malí není!
vydrus
Profil
Charlie
Mám FF3 na Ubuntu...
Charlie
Profil
Wojta
Nejsem z těch magorů co optimalizujou jenom pro Firefox :-) Jenom jsem si to v Opeře ještě nepustil; vzhledem k tomu, že využívám skripty třetích stran (konkrétně jQuery), jsem předpokládal, že vše poběží korektně. Očividně jsem se mýlil.

Operu používá hafo lidí, hlavně ajťáci, a právě proto nesmí být zanedbána. Já jsem jí sice nikdy v lásce neměl, ale to bylo spíš tím, že jsem nikdy nepronikl do tajů jejích hlubin a zběsilého nastavování na základní programové úrovni.
Charlie
Profil
vydrus
Mozilla v dohledné době (FF3.1) uvede do provozu "nový" skriptovací software TraceMonkey, který nahradí současný SpiderMonkey. Měl by být asi o 50 % rychlejší, takže se máme na co těšit. Pak i tahleta jednoduchá animace bude rychlejší :-) Díky!
Mistr
Profil
Charlie
(1) Stránky se poměrně dlouho načítají.
(2) Podívej se na stránku v MSIE 6 SP 2. Nevypadá to v něm - třeba logo - vůbec hezky.
(3) Proč je v pravém dolním rohu světle zeleně napsán odkaz Charlie? Zbytek není vidět. Navíc odkaz překrývá vertikální posuvník.
(4) Nelíbí se mi posun na další fotky. Sice jsem na to po chvilce přišel, ale nevím, zda správný způsob napadne každého.
(5) Chybí mi jakýkoliv kontakt na klub. Už třeba proto, že bych si curling někdy rád zkusil zahrát.
ff
Profil *
je to podobne jako http://pipni.cz
Charlie
Profil
Mistr
1 - Ano, ale blbý je to jenom v IE, protože se nejdřív natahují fotky a až potom grafika.
2 - Pro MSIE6 neoptimalizuji, chci používat průhledné PNG obrázky, to tenhle prohlížeč nepodporuje.
3 - To je "Designed by Charlie" - zbytek asi niní vidět.
4 - Jedna z nejednoznačných věcí - kompromis mezi vzhledem a použitelností
5 - Fungujeme sice pod klubem Zbraslav CC, ale nijak se k nim nehlásíme. Z toho důvodu tam ani není žádný kontakt.

Stránky nemají být žádná oficiální prezentace nějaké firmy nebo klubu, jde spíš o takovou srandu, experiment.

ff
nespamuj

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0