Autor Zpráva
valecekm
Profil
Dobry vecer. Chtel bych Vas pozadat o hodnoceni tohoto webu valecekm.wz.cz . Jedna se o domaci ukol do jednoho skolniho predmetu. Neprijmam kritiku typu to je hnus a podobne, pouze solidni dotazy. Pokud by se nekomu i neco libilo budu rad :-) . Mela by fungovat chybovka 404 ovsem 403 jeste ne. Presmerovani z http://valece... na www.valece... a to i z index.php nebo index.html. Predem se omlouvam za pravopis. Diky
jakubroz
Profil
Neprijmam kritiku typu to je hnus a podobne
tak proč to sem dáváš, když nehceš slyšet kritiku?
mimochodem, ta stránka je fakt strašná.
Nox
Profil
Souhlas s jakubroz...je to plné amatérských zbytečností typu hodiny, datum, blikající nesmysly, kurzor...

"CSS mi otevřely bránu do toho pravého světa web programátorů"
v CSS se neprogramuje, ale kóduje

Design je velmi špatný a chaotický, barevně nesladěné (snad víc jak 6 základních barev), průhlednost na řadě míst úplně zbytečně, 3/4 MB není zrovna málo
Nesémantické pojmenovávání identifikátorů (body1, body2,cv_vv...a v podstatě všechny další), nevyužití selekce v css (classy v menu, stačí dát class/id nadřazenému prvku a pak .class element), předivováno, br místo marginu, žádný nadpis, neodsazované html

Chválím snad jen pokus o komentáře a užití podmíněných komentářů
valecekm
Profil
jakubroz
tak proč to sem dáváš, když nehceš slyšet kritiku?
mimochodem, ta stránka je fakt strašná.


Dávam to sem pro kritiku trebas jakou pouzil Nox ...vypsal presne to co jsem chtel.. svuj nazor a problemy, ktere tam jsou. Odpoved Ta stranka je fakt hrozna zvladne napsat kazdej....


"CSS mi otevřely bránu do toho pravého světa web programátorů"
v CSS se neprogramuje, ale kóduje
- uznavam napsal sem tam blbost.

Nesémantické pojmenovávání identifikátorů (body1, body2,cv_vv - v tom aby clovek pochopil kod musi byt vsechno napsano tak aby to pochopil kazdej?...ale prijmam tuto kritiku.

snad víc jak 6 základních barev - no ono udelat grafiku s jednou barvou mno.. prijmam take ikdyz kazdemu se libi neco jineho..

Pozn.. Cekal sem ze se do mne oprete trosku min, ale asi jsem se spletl. Akorat me trosku tedy zamrzela poznamka jakubroze... Weby typu jednobarevne pozadi a jeste ktomu stranka pomoci tabulek prijmete normalne a takovi web podleme az dost drsne odsudite :-) . Ale chtel jsem kritiku a prijmam ji zatim pouze od Noxe :-), ktery to napsal na urovni. Jen bych chtel podotknout ze to neni zadny verejny web, pouze ukol do sk predmetu(kvuli zatim asi designu, ktery neni levy,pravy a stredni sloupec. jak jsem na to vsichni postaru zvykli).. Ale diky
jakubroz
Profil
valecekm
ok, beru tvuj nazor

Takze:
1) Je tam moc barev, nejde se tam vyznat
2) hodiny, datum a všechny js ptákoviny tam sou k ničemu
3) Web se zobrazuje ve všech prohlížečích správně a nenastává rozpad stránky. - tam píšeš proč? to by měla být samozřejmost.
4) kod asi nema cenu ani rozebirat, je opravdu předivován. Ale beru, že to je do školy a nejsi profík.

Snad ti to pomuže ;-)
Nox
Profil
valecekm
v tom aby clovek pochopil kod musi byt vsechno napsano tak aby to pochopil kazdej?
V době kdy to zrovna tvoříš je to v pohodě, ale když budeš chtít za měsíc něco upravit, tak budeš vděčný za kvalitní pojmenování
(ze zkušenosti, fakt to tak je)
Také musí být nejenom vyjadřující význam, ale také konzistentní - co se týče jazyka, velkých malých písmen / podtržítek atp.

Vzhledem k tomu, jak se pozitivně vyjadřuješ ke svému vztahu k technologiím, tak je možné, že budeš chtít zkoušet něco vytvářet a čím
větší "projekt" (ať už takto nazveme jednostránkový web či nějaký celý systém), tím zásadnější je přehlednost (ikdyž jedeš sólo, když
jsi v týmu nebo je šance, že by bylo třeba, aby s kódem pracoval někdo jiný), tak je to nutnost
valecekm
Profil
jakubroz..
doufam ze mi promines.. ted jsem koukal na jedne tvuj webik designove je moc peknej a to myslim opravdu vazne bez ironie..ale slovo predivovano byt tebou bych moc nepouzival..navic datum a cas pouziva kde kdo a privitani na strance taky a myslim si ze kdyz jsem se dival na tvojich projektech jsem to take nasel......doufma ze se na mne za to nebudes moc zlobit, ale nevim proc mi fakt pises zrovna ty, ze je tam predivovano kdyz to delas sam. Uznavam ze nejsme profik to je fakt :-)a taky priznavam ze se toho mam jeste hodne ucit. Ale trosku vysvetleni ze zacaktu jak to udelal nox, nez ehm to co jsi napsal by bylo lepsi.
valecekm
Profil
Nox
jj asi jo.. ale tak skusenej koder(nekdo jinej) se podiva do css a snad vi co ma kde upravit. Ale asi sem to stemi nazvy vzal hrrrr... :-)
jakubroz
Profil
valecekm
Je možný, že si videl i moje weby, když sem začínal. Mam je na portfoliu. Takze vidíš, že sem takovýhle chyby dělal taky.
Dneska už se snažim psát co nejčistěji.
Datum si mohl vidět asi jedině na http://spust.cz - a u takovédleho projektu se to hodí ;-)

Takze myslim, že sme si to vysvetlili ;-)
valecekm
Profil
jakubroz
asi jo :-) ..
ale nerikej ze web typu gamepark a podobny ma taky predivovano :-D...ted to myslim v dobrem slova smyslu a uz mezi nami zadna hadka ;-).. Kdyz chces proste udelat slozity design, tak hold musis ... s par id a tridama to proste nedas.. jj koukal jsme na spust.cz..ale jako fakt musis uznat ikdyz je to splet kodu ze je peknej (spust.cz).. bez te spleti by to asi ani takto nevypadalo dobre, co myslis?
Cargas
Profil
Ahoj,

1. Tento header je velice nepovedeny. Byt tebou predelal bych ho a pokusil bych se nepouzivat tolik vrstev pres sebe. Tento stary je velice preplacany. V headeru by mel text s pozadim ladit a zaroven byt citelny. A kdyz prijdes na stranku mel by uzivateli rict o cem asi tento web je. Z toho usuzuji ze je o tve pritelkyni a ze tvym hobby je rally ( obsah tomu odporuje ).

2. Cas a datum se opravdu nepouziva, ale skolni zadani neznam tak si netroufam nic k tomuto namitnout.

3. Zkus text nabarvit nejak citelneji.


Jsem si vedom ze je to skolni projekt a nevypada to tak zle. Urcite makni na headeru a prace bude o poznani lepsi.

Timto preju hodne stesti se skolni praci a doufam ze jsem ti trochu pomohl.
valecekm
Profil
Cargas
nene neni ikdyz na prvni pohled se to tak muze jevit :-). Pritelkyni je ma sestra, ale opravdu kdybych to asi videl a nevedel kdo to je, tak bych si to myslel take. Obsah mel byt neco o sobe a o co se tak asi zajimame.. Header tedy predelam a zjednodusim...Diky
Bubák
Profil
Stránka se dlouho načítá (objemná grafika)
Bez CSS vídím místo stínů duplicitní texty.
Nulová sémantika, žádný nadpis, žádný odstavec, ani žádné menu, nebo seznam odkazů).
-khtml-opacity, -moz-opacity to je v kódu proč?
Web je tmavý, působí ponurým dojmem, jako stránky hřbitova by to bylo akorát.
Chválím, že se snažíš o něco originálního, i když se to třeba úplně nepovede.
valecekm
Profil
Jen kdyz pomineme chyby a barvy...co si myslite o rozvrzeni stranky? Tim myslim tu svedenou sikmou listu ktera pokracuje do spodniho obsahu bile...?
Bubák
Profil
[#14] Nebylo čím zaplácnout místo.
valecekm
Profil
Bubák
No je to trosku fakt tmavsi a takove smutne mozna pro nekoho, ale jako prirovnani k hrbitovu :-D bych to az tak dalece zase nevidel :-)
-khtml-opacity, -moz-opacity ..kvuli starsim verzim mozile a dalsim..
Bubák
Profil
starsim verzim mozile
To někdo používá něco staršího, než je Firefox 1.0, která už zná "opacity"?

a dalsim..
Konkrétně, ale jen prohlížeče, co neumí "opacity".
joe
Profil
Nic světoborného to není, ale kdo by se měl dělat se stránkami, které jsou jako domácí úkol.

jakubroz
Je to daleko lepší než stránky projektu, na který se chystáte. Takže bych byl opatrnější při používání slova "strašné".
comfy
Profil
valecekm
Srovnej si to trošku prosim tě. Dáš si web ke kritice a když tti ho někdo začně kritizovat (jakubroz), tak se začneš ohánět tím, jaké kóduje weby on, to nedává logiku...
stepan
Profil
comfy
Nechci mluvit za valecekm, ale chci se ho zastat.
1. Valecekm se nazačal ohánět tím, jaké weby kóduje jakubroz, ale tím, že jakubrozova kritika je naprosto nekonstruktivní a nicneříkající, tedy v podstatě zbytečná (to dodávám já).
2. Až pak se valecekm díval na portfolio a ptal se, jak je možné, že kritizované věci (divy, hodiny apod.) jsou přítomny rovněž na portfoliu kritika.
3. Toto si kritik a kritizovaný vysvětlili a tím to celé skončilo.
4. Tvůj příspěvek s kritikou na valecekma je tedy mimo mísu
valecekm
Profil
Grafiku dnes, predelam a budu se snazit usporit objem dat.... Udelam i poradek v nazvu div aby se v tom dalo vyznat.. Akorat teda nevim jestli mam vyhodit toto: -khtml-opacity, -moz-opacity ...nebo teda spise toto:-khtml-opacity ....co myslite? -khtml-opacity --priklad trebas zde a to je jeden z mnoha http://www.geocities.com/seanmhall2003/css3/opacity.html

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0