Autor Zpráva
roman00
Profil *
Dobrý den, prosím o zhodnocení stránky :

www.ubytovani-vranov.com

Je to poměrně nová stránka, asi tak měsíc, ale SEO se už chytá, na seznamu je v popředí ( vranov, vranovska prehrada, ubytovani/rekreace vranov/vranovska prehrada )

Díky za konstruktivní kritiku.
Mistr
Profil
roman00
(1) K čemu je vpravo nahoře údaj o datu a času? Navíc čas nereaguje pružně - vlezl jsem na stránky ve 3:14, píše, že je 3:14. Nyní, když toto píši, je 3:18, avšak na Tvém webu je stále 3:14. K čemu mi to pak je?
(2) Ve Firefoxu 2.0.0.20 je patička ve stránce Ubytování vidět jen z poloviny (její spodní polovina není vidět). Ostatní stránky mají patičku v pořádku.
(3) Na titulní stránce si v levém sloupečku doplň mezery mezi cifru a fyzikální jednotku u vzdáleností.
(4) Závorky bych preferoval kulaté, nikoliv jejich náhražky formou lomítek.
(5) Oprav si zkratku IČO na IČ.
(6) Ve stránce Rezervace bych celý formulář svázal do toho rámečku s tečkovanou ranicí. AŤ je vidět, že vše patří k sobě.
(7) To u vás musím při čůrání skutečně stát takhle na bok? Nebo spíš ležet na boku, abych se mohl vyčůrat?

(8) Škoda, že nejsou všechny obrázky ve stejné velikosti.
(9) Vzhledem k tomu, že se jedná o statické stánky, stálo by za dopracování, aby se na koncích řádků nevyskytovaly osamocené číslovky či předložky typu "s", "v", "z" apod.
(10) Ze Znojma se k vám dostane člověk pouze autobusem, nikoliv osobním autem? Já jen, že to vyplývá z webovek.
(11) Ve stránce Mapa píšeš (...) Z Vranova na přehradu, přes most na pláž a dále dle mapky (cca 2 km). A já se táži: Jaké mapky? Odkázaná není... Tak nevím.
(12) Ve stránce Kontakt uvádíš, že je stačí vyplnit jméno, e-mail a text zprávy. Já nevyplnil nic z toho a přesto se můj dotaz úspěšně odeslal. Mimochodem, ta informace o úspěšném odeslání by také mohla být graficky lépe zpracovaná, nemyslíš?
(13) Podobně, jako v předchozím bodě, to funguje u rezervací. Tam se alespoň kontroluje přítomnost e-mailu.
(14) Ještě se vrátím k rezervačnímu formuláři: proč není rubrika Jiný termín řešena také SelectBoxem?
(15) Ve stránce Kontakt píšeš v titulku stránky (tag TITLE v části HEAD) text Ubytování Vranov - kontakt Vranovská přehrada. To asi není úplně přesné, co?
(16) Absence klikacího loga je chybou.
(17) Potěšilo by, kdybych v menu viděl, do které jeho části patří právě prohlížená stránka.
roman00
Profil *
Ou , díky za postřehy, jsem překvapen že jsi se tu takhle rozepsal. :)

(1) Místo prázdného místa jsem tam dal čas. Ničemu neuškodí. Správný script (pružný) bych uvítal, jenže nevím jak. Snad najdu na google.
(2) Můžeš prosím postnout screen?
(3) Upraveno.
(4) Souhlasím, text jsem nevymýšlel, jen zkopíroval ze starého webu.
(5) Důvod ? :)
(6) Zatím ponechám.
(7) Proti gustu, žádný dišputát, ale lepší to bude ve stoje. Opraveno.
(8) Njn. :)
(9) Doladím.
(10) Jak jsem říkal, text jsem nevymýšlel. Doladím.
(11) Zase ten text :)
(12) Jn, bouhžel php neovládám. Pokusím se najít nějaký lepší script. Pokud by jsi měl náhodou zdroj. kod, nezlobil bych se kdyby jsi ho jsem postnul.
(13) Viz 12.
(14) Jiný termín může být jakýkoliv. Třeba jen na dva dny, bez nutnosti pobytu na celý týden. Jen na Velikonoce, Silvestr atp. Zde je volnost termínu libovolná. Takových variant je spousty.
(15) Ano, pokus o nacpání klíčových slov kam to jen jde. :)
(16) Jsem si vědom. Logo je děláno :

<div id="logo">
</div>

#logo{
background-image: ... }

nevím jak udělat aby ta oblast byla klikací, ještě se v této oblasti nepohybuju levou zadní. Prosím tedy o radu.

(17) Bouhžel ještě se mám co učit, a tak tě prosím o radu.

;)
Mistr
Profil
roman00
ad 1)
http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/datum-menici.html

ad 2)

Tento nešvar se objevuje jen u vstupní stránky. Ostatní jsou v pořádku: patička je tam vidět celá.

ad 5)
Důvod pro opravu na IČ je takový, že zkratka IČO dnes již v České republice neexistuje. Podívat se můžeš například na výpis podnikatele v ARESu (Administrativním registru ekonomických subjektů), který eviduje všechny podnikatele a nejen je.

ad 14)
Tak to já to pochopil takhle: Vyberte si jeden z rubriky Termín. A když bychom náhodou měli obsazeno, tak si vyberte nějaký jiný, který vepište do Jiný termín. Proto jsem se divil, že u Jiného termínu už není volba ze SELECT boxu.

ad 16)
Pomůže Ti http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=60042 nebo článek z Dílny dobrého stylu (je to tam i česky).

ad 17)
Třeba tak, že té položce menu, která má být oproti ostatním na dané stránce odlišná, nastavíš vlastní styl pomocí identifikátoru. Musíš tak ale nastavit pro každou stránku zvlášť identifikátor k té správné položce. Možná na první pohled nepraktické a trošku pracné, avšak pro statický web použitelné řešení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0