Autor Zpráva
ctverecek
Profil
Zdravim, chtěl bych Vás požádat o kritiku tohoto e-shopu www.e-shop.oldstaj.cz. PS: nešetřete mě :-P
RockFire
Profil
1) Ty "kolečka" v levo nahoře se spíš dávají do souvislosti s hudbou, ne?
2) Tomu černýmu menu úplně nahoře by bylo vhodné dát trochu výraznější hover.
3) Pokud je to v logu za tím TOPFIT (R), tak ho udělejte pořádně a nebo ho tam nedávejte.
4) Logo se mi k ostatním částem webu vůbec nelíbí - nehodí se tam.
5) Ty šedé nadpsiy ve sloupcích jsou pěkné, akorát ta podkova vypadá neořezaně.
6) Kód je víceméně <div>ová a tabulková prasárna.
zatinka
Profil
1) Když jsem poprvé otevřela stránky, myslela jsem, že jsem u prodejce překážkového materiálu (dle fotky na úvodní straně). Spíš bych si představovala fotku malého děvčete, které krmí koně pamlsky z pytlíku (v pozadí rozmazané pastviny se stromy, ohrada apod.)
2) Hlavička příliš povedená není - produkty špatně ořezané, nehodící se logo, rozhodně bych vybrala lepší fotografii koně. Tato březí klisna nemá zrovna vhodný postoj končetin a je focena ze špatného úhlu a příliš zespodu - její postava tím trpí. Spíš bych vybrala klisnu s hříbětem.
3) Anketa má nulovou vypovídací hodnotu - neřekne vám, co přesně se komu líbí a nelíbí, navíc si každý stejně nakliká co chce. Na stránky e-shopu se to ani nehodí.
4) K čemu je dobré vědět, kolik je právě online hostů?
5) Horní menu je příliš malé a nenápadné - černá se příliš nehodí ke zbytku stránky
6) Šedé nadpisy bych zaměnila za hnědé, aby to trochu ladilo k pozadí, podkůvky bych odstranila (méně je někdy více)
7) Když otevřu Seznam zboží, mám to celé rozbité, viz. obrázek níže

8) V nabídce zboží bych lépe zvýraznila první tři odkazy na produkty (Doplňky stravy, Muesli atd...) a Seznam všeho zboží
9) Mno, asi bych to celkově vyřešila tak, že náhodné produkty bych přesunula do pravého sloupce místo ankety a podstatně bych zapracovala na Nabídce zboží - stávající podoba není příliš dobrá
Radim24
Profil
Ten obrázek se tam dle mého názoru vůbec nehodí. Doporučoval bych obrázek menší a možná lépe tam vůbec nedávat fotku, ale spíše jen nápis E-SHOP. Na úvodní stránku doporučuji strčit ikony nebo malé obrázky s ukázkou zboží. Písmo pod obrázkem topfit se nehodí v oranžové barvě. Ale pokud má jít o reklamu, určitě bych doporučoval kratší text, v jiné barvě, možná s podkladem a umístit to přímo do obrázku. Je vidět, že neděláš do grafiky, spíše by ti to měl udělat někdo, kdo to umí - třeba já. Viz moje stránky.
ctverecek
Profil
Radim24
Budu rád když mi s tím poradíš a pomůžeš ;-)
shaggy
Profil
Radim24
Úplne s tebou súhlasím, najlepšie by bolo, ak by to urobil niekto, kto to vie. Ale to ty bohužiaľ nie si.

ctverecek
Ak si nemôžeš dovoliť dobrého grafika, tak zabudni na podobných začiatočníkov ako Radim24. Urobia to rovnako zle ako ty. Nechaj si poradiť od ľudí tu, v diskusii a snaž sa opraviť všetky chyby. Výsledok bude určite lepší.
ctverecek
Profil
zatinka
7) Když otevřu Seznam zboží, mám to celé rozbité, viz. obrázek níže

7) v kterým prohlížeči jsi to otevirala?

Moderátor Mistr: Jen tip pro příště - pokud budeš chtít na někoho reagovat, stačí klepnout na jeho jméno v levém sloupečku. Samo se překopíruje do políčka pro vpisování textu příspěvku.

Není třeba citovat celé příspěvky. Pokud budeš chtít na něco konkrétně reagovat, stačí tuto část označit myší a vpravo klepnout na Citovat. Bude to vypadat podobně jako příspěvek [#8] kolegyně zatinky, která to provedla správně.

Tvůj způsob, kdy sem cituješ celé příspěvky, jen (s ohledem na množství citovaného textu) znepřehledňuje celou diskusi. Tak to jen pro příště.
zatinka
Profil
ctverecek
7) v kterým prohlížeči jsi to otevirala?

Ve Firefoxu 3.0.10, ale ten samý problém mám i v IE 7 a v Opeře 9.63.
karbon
Profil *
1. Celkově se to dá, ale hlavička mi přijde zbytečně veliká (spíše bych dal více místa produktům).
2. Když přidám zboží do košíku, tak se mi v Opeře 9.64 volba "Dokončení objednávky" zalomí na dva řádky.
3. Uvítal bych větší odřádkování, text se pak lépe čte.
4. Zajímalo by mě, k čemu je možnost "Stát/Oblast" v registraci. Tam bych také kontroloval telefonní číslo, lze tam zadat i písmena.
ctverecek
Profil
karbon:
1. na nové hlavičce/logu e-shopu už se pracuje
2. nevim proc...mozna nejake male rozliseni?
4. předpokládám, že se nenajde nikdo takový kdo by psal do tel. čísla psal písmena

Moderátor Chamurappi: Jen tip pro příště - pokud budeš chtít na někoho reagovat, stačí klepnout na jeho jméno v levém sloupečku. Samo se překopíruje do políčka pro vpisování textu příspěvku.

Není třeba citovat celé příspěvky. Pokud budeš chtít na něco konkrétně reagovat, stačí tuto část označit myší a vpravo klepnout na Citovat. Bude to vypadat podobně jako příspěvek kolegyně zatinky, která to provedla správně.

Tvůj způsob, kdy sem cituješ celé příspěvky, jen (s ohledem na množství citovaného textu) znepřehledňuje celou diskusi. Tak to jen pro příště.
zatinka
Profil
ctverecek
předpokládám, že se nenajde nikdo takový kdo by psal do tel. čísla psal písmena

Je třeba počítat se vším, stačí hloupá nepozornost, překlep. Dnes jsem např. místo ČT1 napsala ČTj, tedy "j" jako "jedna". Vůbec nevím, co mě k tomu vedlo, prostě jsem byla myšlenkami jinde. A kvůli takovým, jako jsem já, je třeba tomu předcházet :)
karbon
Profil *
[#10]
2. nevim proc...mozna nejake male rozliseni?
Rozlišení mám 1280x1024.
ctverecek
Profil
ctverecek
7) v kterým prohlížeči jsi to otevirala?
Ve Firefoxu 3.0.10, ale ten samý problém mám i v IE 7 a v Opeře 9.63.

Vyřešeno, koukni na to teď?
zatinka
Profil
ctverecek
Mnohem lepší...
ctverecek
Profil
ctverecek
Mnohem lepší...

Díky, teď ale chci aby se produkty řadili do tabulky a to takhle: http://e-shop.oldstaj.cz/component/virtuemart/?page=shop.browse&category_id=7 avšak nevím jak upravit kód aby do se do kazde bunky v tabulce naloadoval jiny produkt :-(
ctverecek
Profil
Tak kolegové...poupravil jsem design (logo a pozadí)! Jak to vypada nyní? Lepsi nebo horsi? Diky za kritiky

www.e-shop.oldstaj.cz
zatinka
Profil
Po vzhledové stránce nebe a dudy, avšak:

- jste OLstaj nebo OLDstaj?
- obrázek se dlouho načítá, chtělo by ho trošku zkomprimovat
- slogan se trošku hůře čte, a nemá být spíše "podestýlek"? Aspoň my tomu tak v maštali říkali :-)

Pozadí bych ale nechala spíše do meruňkové barvy, nějaké světlounké, zdá se mi to takové studené.
ctverecek
Profil
zatinka:
- jsme OLDSTAJ
- zkomprimovano ;-)
- :-[ hih chybka se vloudila a kamoska mi doporuci lepsi font...by vy mate navrh na lepsi?
- takhle lepsi? zda se mi to uz ponekud kontrastni...zelena, cerna, oranzove podkovy

Moderátor Chamurappi: Jen tip pro příště - pokud budeš chtít na někoho reagovat, stačí klepnout na jeho jméno v levém sloupečku. Samo se překopíruje do políčka pro vpisování textu příspěvku.

Není třeba citovat celé příspěvky. Pokud budeš chtít na něco konkrétně reagovat, stačí tuto část označit myší a vpravo klepnout na Citovat. Bude to vypadat podobně jako příspěvek kolegyně zatinky, která to provedla správně.

Tvůj způsob, kdy sem cituješ celé příspěvky, jen (s ohledem na množství citovaného textu) znepřehledňuje celou diskusi. Tak to jen pro příště.
zatinka
Profil
ctverecek
- jsme OLDSTAJ“ - pak je třeba opravit logo

Obrázek je možná až příliš zkomprimován, jdou vidět drobné chyby.

zda se mi to uz ponekud kontrastni...zelena, cerna, oranzove podkovy
V nějakém příspěvku výše jsem psala svůj názor na barvy. Já bych zvolila nějaké světlounké naoranžovělé pozadí, pozadí textu v boxících bych změnila na nějaké příjemně hnědé, třeba v barvě těch podkůvek. Na podkůvky bych se asi zcela vykašlala, jednak jsou špatně vidět, druhak web nijak nekrášlí.

Vše je ale pouze můj subjektivní názor, v žádném případě vám ho nevnucuji, záleží jen na vác, co si vyberete.
ctverecek
Profil
Chyba v logu a komprimace pořešena ;-)

Podkůvky asi opravdu vypadají "amatersky" avsak otazkou je cim je nahradit?
zatinka
Profil
otazkou je cim je nahradit?
Ničím, musí tam nutně něco být? Když bude v boxíku pod názvem hezké pozadí a zvětší se malinko velikost písma, bude to jistě i bez podkůvek hezké :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0