Autor Zpráva
SkyVessel
Profil
Zdravím,
takový teoretický dotaz. Prostudoval jsem si jednu příručku o flashi, ale tam jsem to nenašel... Předpokládám, že když si ve flashi vytvořím nějakou web stránku, tak text, který obsahuje v podstatě "nené přístupný" neboli vyhledávače to vidí stejně jako obrázek. Pravda? Taky nelze nijak označit a třeba zkopírovat atd... Taky pravda? :)
Jaké je tedy druhé nejlepší řešení zpřístupnění textového obsahu vyhledávačům? (to první určitě zní nepoužívat flash...)

Díky
weroro
Profil
SkyVessel:
Předpokládám, že když si ve flashi vytvořím nějakou web stránku, tak text, který obsahuje v podstatě "nené přístupný" neboli vyhledávače to vidí stejně jako obrázek. Pravda?
Nie. Texty sa vo flashi dajú zobrazovať 3 spôsobmi:
1. Vektorový text (klasický text prevedený do kriviek priamo vo flashi- obrázok).
2. Statický text (klasické textové pole s ktorým sa nedá manipulovať, ale niektoré časti tohto textu [napr. URL], vie google získať.
3. Dynamický text (buď je možné použiť dynamické textové pole, do ktorého text napíšeme ručne, alebo do tohto pola načítame text z externého zdroja [html, XML, TXT a pod.])

URL adresy použité vo funkciách na presmerovanie ako napr. getURL(), vie Google bez problému indexovať (dokonca aj keď sú použité nástroje ako SWFencrypt, SWFprotector).

Taky nelze nijak označit a třeba zkopírovat atd... Taky pravda?
Nie. Vektorový text označiť nejde, ale statický a dynamický áno (pokiaľ zaškrtneme povolenie označovania textu v danom textovom poli. Rovnako je možné toto povolenie vykonať aj pomocou ActionScriptu, avšak iba pre dynamické textové pole)

Jaké je tedy druhé nejlepší řešení zpřístupnění textového obsahu vyhledávačům?
1. Používať alternatívny obsah. (To je obsah, ktorý sa zobrazuje, ak nie je zapnutý, alebo prítomný flash player - vytvárať alternatívny (textový) obsah, je základná vec)
2. Všetok text v aplikácii vkladať/načítavať do dynamických textových polí)
3. Podstrkávať vyhľadávačom iba alternatívny text. Napríklad ak texty načítavame do flashu z XML, vieme z toho XML vytvoriť automaticky pre vyhľadávač html s daným obsahom.
SkyVessel
Profil
weroro:
Díky moc. Takže jdu hledat a studovat dále... Ale zní to jednoduše. Vlil jsi mi novou krev do žil... Jsem rád, že jsem se mýlil =D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0