Autor Zpráva
248
Profil
Přeji fantastickou noc!

Proluxoval jsem diskusi a nepořídil, takže se ptám: Načítám PHP, který načítá z databáze. Samotné PHP zobrazuje bez problémů, ale při načtení do Flashe... po bilionté úpravě kódování na nejrůznějších místech se celá soustava chová tak, že Flash vypisuje (a formuje CSS stylem) až do doby, než přijde "ž", vocať vše vypustí a nezobrazí ani ň!

Kódování actionScriptu je UTF-8, databáze rovněž. Navíc při opakované aktualizaci okna prohlížeče (nový louding) se v řídkých případech formátování textu CSS stylem jednou načte, jindy zas ne...

A když nějaký text načítám suše z .txt souboru a testuji doma, není problém. Při spuštění ze sítě se identický soubor překóduje do nesmyslů...

!
Hanz
Profil
248
Máš přibalené fonty?
EllisDee
Profil *
Pro jistotu si v PHP skriptu nastav kódování výpisů PHP. Záleží co je nastavené na serveru v php.ini

// nastavíme si kódování
header("Content-Type: text/html; charset=utf-8");

fonty by jsi teoreticky taky nemusel, mě to jede i bez toho. Pro jistotu si ve Flashi zkontroluj v menu EDIT--PREFERNCES--ACTIONSCRIPT nastavení kódování..

Jinak pokud jsi vkládal data přes phpMyAdmina tak to nefunguje. Jako ukázku co by jsi měl videt v phpMyAdminu při kódování UTF-8 je:

ž = ž
Ž = Ž
ň = ň
Ň = Ň

a například text:

Žabka žužlala ňamku. Ňo ťo je dobrota, žekla :-)
Žabka žužlala ňamku. Ňo ťo je dobrota, žekl...

Řešení je udělat si PHP stránku, kde budeš data z formuláře odesílat v UTF-8 do DB. Pak se Ti to musí zobrazovat správně.

Pro jistototu přikládám jak nastavit kódování formuláře:
<form name="novyClanek" action="uloz-clanek.php" method="post" enctype="multipart/form-data" accept-charset="UTF-8">

Hodně štěstí :-)
248
Profil
To Ellis: Díky moc, nějak s s tím zkusím poprat.
To Hanz: Přibalit fonty? Měl bych to řešit nějak na úrpvni samotného SWF? Nestačí když v txt poli ve Flashi vyhodím Arial a dám tam _sans? Jak eventuelně font přibalit?
248
Profil
A ještě bych chtěl vysvětlit jeden problém: Načíítání ze souboru mi doma běhá bez problému, při nahtání na FTP to není čeština... txt načítání je přeci serverem "nedotknutelné"...

Nahrál jsem soubor na jiný server:
Když spustím soubor přmo z FTP - běží.
Když po síti, čeština sedí, ale zlobí CSS formátování... :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0