Autor Zpráva
prageas
Profil *
mam vnorene movieclipy:
A -> B -> C -> D

ako vypisem poziciu D ,vzhladom k ploche , lebo ked dam vypisat poziciu {_x,_y} ,tak mi to vypise poziciu klipu D vzhladom k C , ale ako zistim jeho poziciu vzhladom na celu scenu?
FlashManiac
Profil
takhle.. musis si na to udelat funkcicku...
MC(a) ti vypise absolutni souradnice na stage.. clip (b) ti vypise souradnice vzhledem k referencimu bodu MC(A) takze staci si to jen pricist.. a ten samy princip se opadkuje v kazdem vnorenem MC cili je jen o tom si to chytre promyslet a vyrobit si funkci, ktera bude k hodnote toho nejvyssiho MC pricitat souradnie tech vnorenych
prageas
Profil *
...presne toto ma napadlo ako prve , ale ma to mensiu nevyhodicku ,ked mam len 4 objekty tak ak to zavolam z najvnorenejsieho objektu {D} ,tak to bude vyzerat takto:

this._x + this._parent._x + this._parent._parent._x + this._parent._parent._parent._x

...mozno to este vyzera relativne ok , ale podla mna je pre takyto sposob kod velmi neprehladny ,preto som myslel ze existuje daco co to vie vypisat priamo {som najprv myslel daco s GlobalToLocal() ,ale neviem ako to funguje}
embee
Profil
prageas
tak tam dej smycku, ktera ti to cele projede... akorat vzdy po dokonceni jednoho cyklu prepises this._parent._x na this._parent._parent._x atd. Podminkou muze byt to, jestli je ten prave volany kip undefined nebo ne (tzn. jestli existuje).
prageas
Profil *
ano ,ale je to omnoho je to vykonovo narocnejsie! ,kazdy cyklus vo flashi stoji neumerne vela "casu"
embee
Profil
prageas
ja teda nevim jak tobe, ale me cykly behaji velice svizne, vzhledem k tomu ze realne nemam problemy s framerate a nekdy pouzivam vnorene cykly atd., tak mi pripada rychlost vypoctu multicyklu minimalne 25x za sekundu celkem v pohode :)
prageas
Profil *
v podstate mas pravdu ,ale mussis uznat ze cyklus je prehladnejsi ale vykonovo narocnejsi ,nez cisto zameravaci kod {neprehladny} ,ale o nieco rychlejsi {ono to sice az tak nevyzera ,ale je to dovolujem si povedat az 2x rychlejsie nez cyklus ,viem to so zopar testov}
embee
Profil
prageas
dejme tomu, nicmene co kdyz budes objekty generovat dynamicky? v tom pripade je priam adresace zcela neproveditelna :)
prageas
Profil *
prageas re:embee ,staci si pametat odkaz ,teda napriklad nazov zduplikovaneho objektu ,a zamerias to uz lahko eval("_root."+odkaz)._x ,a podobne s pod_objektami
embee
Profil
prageas
to jsem ted moc nepochopil...

jde mi o to, ze dynamicky vygenerujes treba 100 takto vnorenych objektu. Uz chci videt ten radek kodu :D Myslim ze tu optimalizaci zbytecne moc hrotis, AS neni moc narocny na vypocty - mnohem vice to zatezuje grafika
prageas
Profil *
RE: "Uz chci videt ten radek kodu"
.radcej ani ja , bol by to riaadne dlhe ,a co hladat napriklad chybu , ktora by sa pripadne objavila v danom riadku ;D
RE:"AS neni moc narocny na vypocty - mnohem vice to zatezuje grafika"
..pravda , ale napriklad oproti C++ ,aj prikazy sa vykonavaju asi 5x dlhsie
embee
Profil
prageas
to je mozne, ale jde o realny dopad na vykon... jeslti usetris tem 0,5 milisekundy te moc nevytrhne :)
prageas
Profil *
Ano ,mas pravdu , v malom rozsahu o nic nejde , ale napriklad 2D fyzicky engine {som kedisy robil}, okolo 3000 riadkov kodu ,a zobrazenie bolo iba cisto cez ciary ,ale vypocty bolo nutne ladit , lebo pre viac objektov uz pc nestihalo pocitat , hoci teoreticka zlozitost bola okolo 50 000 x20 fps = 1000 000 operaciji v sekunde ,co nieje az tak vela ,ale skratka realne to pc nestihalo , hoci ked som kod previedol do C++ a vykresloval vo windowsackom wokne ;D ,za pouzitia vykreslovacich funkciji z kniznic , ktore podla mna neboli az tak vykonovo narocne {a beztak urcite rychljsie ako vykreslovanie vo flashi ,kedze flash nieje hardwarovo urychlovany} ,a fps sa pohybovalo okolo 60 {za rovnakych podmienok ,len v inom kode a jazyku ,beztak aj ked mam rad C++ ,tak flash mam radcej , pretoze jednoduchost k pomeru zobrazenia vedie nad C++! ..snad to nebolo az tak vycerpavajuce vysvetlenie ;D
embee
Profil
prageas
mozna to taky bude proto, ze flash neni staveny na fyzikalni vypocty a slozite casticove systemy ne? Musis pouzivat technologie, ktere jsou pro dany ukol urcene :D

btw.: o ktere verzi flashe se tu bavime jen tak mimochodem?
prageas
Profil *
jj niesu , chcelo by to vymysliet rychly sposob vykreslovania ciar ,ale to je iba zbozne prianie

Flash8 AS-2 oop pristup
embee
Profil
prageas

tak zkus flash 9 s AS3.0, ma novou VM - je mnohem rychlejsi nez ta stara pro AS2.0... a je to komplet OOP
prageas
Profil *
ok ,skusim diky ,musim pozriet co vsetko obsahuje , uz sa neviem dockat , este raz diky ;D
embee
Profil
prageas

je to coool - spousta veci se pridala, prepracovala se architektura na ciste OOP model... bez trid se tam uz neobejdes a klasicti skripteri maji smulu :D
prageas
Profil *
jj to velmi rad pocujem , musim niekde najst prehlad vsetkeho noveho , zrejme sa znova nieco naucim ;D
embee
Profil
prageas

dokumentace je na www.adobe.com
prageas
Profil *
dik

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0