Autor Zpráva
Boy
Profil
Mám vytvořený movieClip (MC), na kterém mám akci on (rollOver){} při níž se mi MC jak kdyby "rozbalí" a akci on (rollOur){} a tou se mi to zabalí....všechno funguje perfektně....doladil jsem to, ale jedno nefunguje a to to, že když do takového MC dám nějaké tlačítko, tak je tzv. "hluché" - to znamená, že když na něj najedu, tak se ani nezmění barva....setkali jste se už s tím někdy? Ono to jde řešit i tak, že to tlačítko nedám do toho MC, ale je to pak o dost složitější. Prosím o help.
flz
Profil
to robi preto, lebo tlacitka sa nemozu prekryvat, tada mozu ale ich hit plochy nie, vzdy bude fungovat len to co je "nad" tym druhym
Hanz
Profil
Boy
Vyřeto úplnou hloupostí (sám nechápu proč je to tak):
_root.nazev_tlacitka.onRollOver = function() {

};


A hned to jde :o)
Boy
Profil
Dobře to bych asi pochopil, jenže tohlencto mám dát kam? a Do definice funkce mám napsat taky něco?
Hanz
Profil
Boy
To je jedno. Třeba na hlavní časovou osu. Ale musíš to potom nasměrovat.
A to že tam musíš dát funkci je snad jasné ne? Flash musí snad nějak zjistit že ti má ten MC rozbalit.
A na ty tlačítka taky použij takovýto zápis. Samozřejmě že musíš onRollOver změnit třeba na onRelease
Boy
Profil
Tak nakonec myslím, že změnami souřadnic buttonů to bude o dost jednodušší........jinak díky....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0