Autor Zpráva
Mirekj
Profil *
Zdravím,

na notebooku jsem dělal design v tmavší zelené a vypadá tam fakt hezky, jenže když se na něj podívám na PC kde mám jas 20 a kontrast 90, tak z té zelená je dost světlá a vypadá to hrozně. Pod jakým nastavením na monitoru u PC (jas, kontrast) mám dělat grafiku, aby to všude vypadalo zhruba tak stejně? Na notebooku je to OK při min i max jasu, ale je to notebook že... Tento problém mi vážně zkomplikoval život a nevím, jestli už na PC vůbec někdy budu mít stejnou barvu zelené.

Díky
panther
Profil
Mirekj:
aby to všude vypadalo zhruba tak stejně?
nikdy to nebude (ani nemůže) vypadat stejně. Vždycky bude záležet na nastavení monitoru.
Mirekj
Profil *
Proto jsem napsal zhruba, myslím že většina lidí bude mít nějaké "standartní" nastavení, ale nevím jestli 50 a 50 apod.
Lexter
Profil
Nejen na nastavení monitoru. I na typu a technologii. TNT nebo CRT či jiné. Každý je trochu jiný. Jeden se liší jasem, druhý barvami, třetí zmetkovitou saturací a další ani nevím čím. Je vcelku jedno pod čím to budeš dělat. Jo kdyby si se zabýval třeba tiskovou grafikou nebo to vážně hnal do krajnosti, tak si pořiď Eizo a nech si ho každý měsíc kalibrovat. Já si vystačím s kvalitním samsungem a softwarovou kalibrací.

Ale opět budeš narážet na problém. I když budeš mít supr nastavenej a kalibrovanej monitor za padesát tyček, tak se reálné situaci nikdy nepřiblížíš alespoň co se týče počítačové grafiky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0