Autor Zpráva
RKD
Profil
Zdravím,
nedaří se mi provést výběr talíře (prvního na obrázku níže) pomocí nástroje eliptický výběr. Autor se na straně 94 tváří, jako by to byla záležitost jednoho natažení myší. Ale moje elipsa je protažená jenom podle osy x nebo y, což se na obrázek moc nehodí. Pls help. :-)

breeta
Profil *
pokud chceš udělat přesný výběr udělej si první cestu pomocí pera pak podle cesty udělej výběr ... to je vše co potřebuješ.
joe
Profil
Pomocí elipsy to asi bude rychlejší, protože to elipsa je a celkem rovná. Stačí teda uděla elipsu a správně ji natočit... Takže stačí udělat výběr elipsu a pak stisknout Ctrl + T... pravým klikem na výběr můžeš vybrat možnost deformace.

Pomocí pera to taky půjde, ale neuděláš to tak přesně a navíc u toho strávíš víc času.
RKD
Profil
Dík za reakce.

K peru jsem se ještě nedostal.

Na příkladu autor demonstruje eliptickej výběr a přidání k výběru, cílem by mělo být vybrání prvních dvou talířů pomocí eliptickýho výběru. Ale vůbec se mi to nedaří, když sáhnu po deformacích, je to ok, ale přidám druhej talíř, chci ho upravit, aby na něj druhý výběr seděl, ale to už nejde, protože edituju celej, sloučenej výběr.

Inkriminovaný kousek knížky
©Computer Press, a.s., Brno, 2007
Nox
Profil
RKD:
Selection > save/load (výběr > uložit/načíst ? + při načítání je možné uvést druh načtení, lze např. přidat k aktuálnímu) například
RKD
Profil
Dík za tip.
Všechno mi to ale příjde celkem složitý, to jsou věci, který bych v týhle kapitole ještě neměl umět. Ani bych to tolik neřešil, kdybych si nepamatoval, že sem tenhle příklad dělal asi před půl rokem (když sem se knížkou snažil prokousat poprvý) a pamatuju, že sem neměl problém, divný.
Lexter
Profil
Tak to přátelé rozetneme. S výběrem se dá dělat mnoho věcí. Natáhněte si kruh a klikněte si na něj pravým tlačítkem. Vyberte položku Transformace výběru. Transformace se pak podobá transformaci jakéhokoli jiného objektu. Lze ho zkosit, snížit, protáhnout, dokonce zdeformovat wrapem a mnoho dalšího. Zde budeš pravděpodobně potřebovat zkosení. Po zapnutí oné transformace podrž klávesu CTRL a najeď myší do rožku výběru. Nebo na některou jeho hranu. Ono to sice potřeba není, zkušená ruka to udělá i bez toho, ale dle rady Noxe si výběry ukládej. Označ si zvlášť všechny talíře, poukládej výběry a pak je jen dohromady vyvolej. Trošku cviku to bude chtít, ale to zmákneš.

joe:
Takže stačí udělat výběr elipsu a pak stisknout Ctrl + T
To mu začne deformovat přímo výběr vrstvy.

Osobě bych to výběrem nedělal. On se ten výběr dokáže transformací znehodnotit. Využil bych Tvaru Kruhu, ten deformoval a poté z něj udělal výběr. Na druhou stranu pokud to nemusí být extra ňůňo, tak na tom stejně prd záleží.
joe
Profil
Lexter:
Pravda :) Tak ale samozřejmě jsem myslel transformaci té selekce...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0