Autor Zpráva
Chamurappi
Profil
Sám mám internet v mobilu teprve pár měsíců a moc mobilně nebrouzdám, takže jsem se do této údajné hudby budoucnosti ještě moc nezaposlouchal. Líbí se mi jednoduché mobilní weby (ostatně i jednoduché desktopové weby), ale jsem zvědavý, jestli existují i nějaké méně minimalistické prezentace. Nějaké s nápadem, na kterých se grafik i navzdory nedostatku místa skutečně vyřádil… klidně i na úkor účelu :-)
Str4wberry
Profil
Za poslední 3 roky, kdy intensivněji mobilně surfuji, si žádný takový nevybavuji.
Amunak
Profil
Nevím, jestli se do toho dají počítat i takové aplikace jako mobilní gmail nebo facebook, ale mají to docela pěkné, propracované. Rozhodně se na tom vyřádili :)
Str4wberry
Profil
Na takových se, pravda, někdo vyřádil, ale bezúčelnou grafiku aby člověk pohledal.
Monkeys
Profil *
Tak napriklad:
Www.thegnomonworkshop.com
www.cgsociety.org

Stranky zamerane na grafiku, 3Dgrafiku, animacie, photoshop,vektorovu grafiku, filmove efekty ... Hlavne inspiracia

Treba mat nainstalovany flash player

M.
Amunak
Profil
Monkeys:
Nepřijde ti, že se "mobilní web" a "je třeba mít flash player" trochu vylučuje?
final
Profil
Amunak:
ani nie, väčšina mobilov už podporuje flash ;)
Monkeys
Profil *
Aktualna verzia flash playeru pre mobilny telefon sa da stiahnut z marketu.
Keeehi
Profil
final:
To že je něco podporované ještě neznamená, že není zvěrstvo to použít. Mobilní telefony nemají takový výpočetní výkon jako klasické počítače. Navíc jsou závislé na baterii, takže čím méně se nadřou, tím lépe. Další věcí je mobilní připojení, kde při dnešní FUP politice se každý bajt počítá. Osobně mám při pocházení stránek na mobilu vypnutý jak flash, tak i obrázky. Chápu, že graficky propracovaný mobilní web bude nejspíše obrázky potřebovat, ovšem měl by být použitelný i bez nich.
Amunak
Profil
final, Monkeys:
Přesně jak píše Keeehi - samozřejmě že můj telefon flash podporuje, ale ten web není nijak optimalizovaný pro mobil. Pro prohlížení musím rolovat do všech stran. Pokud to zmenším tak abych roloal jen dolů, text je nečitelný. Bloky které mají být na šířku stránky jsou každý jinak široký. Flash se nevejde celý na displej (ovšem to mi dělá i na pc kde musím při šířce viewportu 1247px taky rolovat). No a krom toho všeho mi flash zbytečně jede celou dobu co jsem na stránce. Taky má ta stránka asi 2.7MB, a to není zrovna málo (desetina mého FUP).

Takhle (hrozně) to vypadá na Galaxy Nexusu, když to oddálím tak, abych nemusel rolovat do stran.
Monkeys
Profil *
Amunak:
Ja som to pozeral na Samsung galaxy ace a je to uplne v pohode ci otocim telefon na sirku alebo na vysku vzdy sa to prisposobi.
Pripojeny som cez wifi ale to myslim nato nema vplyv.
Keeehi
Profil
Monkeys:
Wifi má vliv na rychlost nečetní a vyhnutí se FUPu.

Načtení:
desktop - 17.5s
kindle - 40s
HTC Wildfire - i když vypnu flash obrázky a javascript, stejně se ta stránka nedokáže zobrazit a shazuje mi prohlížeč.

www.thegnomonworkshop.com rozhodně není graficky propracovaný mobilní web.
Chamurappi
Profil
Reaguji na finala:
ani nie, väčšina mobilov už podporuje flash ;)
Rozhodně to neplatí pro většinu mobilních brouzdalů u nás.


Reaguji na Monkeyse:
Aktualna verzia flash playeru pre mobilny telefon sa da stiahnut z marketu.
Jen z jednoho. Ptal jsem se na mobilní weby, ne na flashové příšery určené výhradně pro zlomek majitelů Androidu.
Web thegnomonworkshop.com mi nepřipadá graficky propracovaný ani na desktopu. Je sice o grafice, ale sám je svým provedením docela minimalistický. Totéž ten cgsociety.org…
Monkeys
Profil *
Chamurappi:
Jen z jednoho
Urcite nie u Nokie to bol myslim Nokia store.

Web thegnomonworkshop.com mi nepřipadá graficky propracovaný ani na desktopu.
Tak to mate docela zvlastnu predstavu o grafike :)
Potom podla vas je aj nike.com alebo videocopilot.net je o nicom.

Ked uz ste zastanca javascriptu tak cisto javascriptove stranky sa nacitavaju dlhsie ako obycajny flash. Dalsia vec javascriptove stranky hrozne sekaju podla mna su nepouzitelne, pri nacitani vzdy zamrzne PC.

Pre porovnanie:
JS Stranky
Flash stranky

M.
Amunak
Profil
Monkeys:
Tady ale nikdo neříká že tam má být javascript - pokud to chápu dobře, Chamurappiho zajímají pěkné, propracované weby, které spolehlivě a rychle fungují i na mobilech. A tam nepatří ani weby s přemírou javascriptu - podpora JS na mobilech je jen o něco málo větší než podpora Flashe.

Dalsia vec javascriptove stranky hrozne sekaju podla mna su nepouzitelne, pri nacitani vzdy zamrzne PC.
Takže tato diskuze se ti seká a zamrzá ti tu PC? Taky se tu používá javascript.
Str4wberry
Profil
Chamurappiho zajímají pěkné, propracované weby, které spolehlivě a rychle fungují i na mobilech.

Skoro mi přišlo, že Chamurappi hledá mobilně upravené weby, na kterých se grafik […] skutečně vyřádil… klidně i na úkor účelu.

Možná by neškodilo odkázat na článek, ke kterému je tato diskuse. (Pokud neodkázání, Chamurappi, byl účel, klidně tento odstavec smaž.)
Monkeys
Profil *
Amunak:
Takže tato diskuze se ti seká a zamrzá ti tu PC? Taky se tu používá javascript.

Klikni si este raz na tie odkazy hore co som dal a pochopis co som myslel.
Nehovorim o malych skriptoch ktore kontroluju velkost okna alebo formulare hovorim o scriptoch na ktorych je postaveny cely web.

M.
Amunak
Profil
Monkeys:
Flash na webu podle mě není ideální. Jeho nevýhody jsou snad jasné (datový objem, podpora v prohlížečích, žrout výkonu). Pokud někdo zprasí web javascriptem tak že padá, pak je někde chyba. Pěkný web se dá udělat i bez javascriptu a flashe. Neříkám že ty weby cos poslal jsou ošklivé, ale špatně se mi na nich orientuje a všechna ta "vyjíždítka" a flashová animace mě spíš ruší než aby byly přínosem. Tedy - chápu co myslíš, ale (1) web se bez javascript (a flashe jakbysmet) obejde a (2) není důvod (a je spíš nežádoucí) web stavět na JS/flashi. Prakticky by mělo stačit HTML a CSS a max. javascript na nějaké nezbytné vychytávky.

Koukám že jsme trochu mimo téma. Omlouvám se.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Monkeyse:
Urcite nie u Nokie to bol myslim Nokia store.
Pokud vím, tak existuje jen Flash pro Android a jeho další vývoj byl loni ukončen.

Potom podla vas je aj nike.com alebo videocopilot.net je o nicom.
Vlastně jo. Není tam vůbec nic, co bych nedokázal nakreslit sám (jako negrafik), jen pár gradientů a stínů. Neříkám, že nevypadají hezky, jen, že vůbec ničím nevybočují, je to naprosto obyčejná prezentace…
Z desktopových webů podle mě grafikou zaujme třeba Plaváčkův web. Kdysi dávno se mi líbil také JoshuaInk.com (nic jsem odtamtud nečetl, zapamatoval jsem si ho jen kvůli těm kytičkám).

Ked uz ste zastanca javascriptu tak cisto javascriptove stranky
Já chtěl vidět mobilní stránky s propracovanou grafikou, ne animace. Chápu, že se chceš někde pohádat na téma flash vs. JavaScript, ale tady jsi poněkud mimo.
Stránka thegnomonworkshop.com se na mém mobilu zobrazuje takřka stejně jako na desktopu. Kde je na ní použitý flash?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0