Autor Zpráva
it47
Profil
Ahojte,

mam plagat urobeny vo PhotoShope (3508x4961 px) a chcem ho exportovat pre tlaciaren.
Ako to najlepsie prosim spravit? Aky format: .jpg, alebo .pdf? Myslim si, ze pdf
je asi najlepsie, ale nemam v tom velke skusenosti. Budem tlacit vo formate A2 a A3.

A nemam nastavit aj nejaky iny typ farieb, nejake odporucane okraje a podobne?

Prosiiim, poradte mi, co vsetko a kde presne v PS by som mal spravit.

Budem si to velmi vazit.

Vopred velmi pekne dakujem.

it47

Moderátor Petr ZZZ: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou. Také tím rozšíříš okruh lidí, kteří jsou ochotní se tvým dotazem zabývat.
Lexter
Profil
No to není zrovna jednoduchá otázka. Já třeba tiskoviny dělám ve xaře a fnální tonalizace, cmyk apod dolaďuju v psku. Divný co? :).

Každopádně pro tiskárnu se hodí CMYK. Ideální je: Úpravy > Převést do profilu. Ve většině případů stačí Pracovní CMYK. Pokud to musíš udělat a rovnou jsi už nepracoval ve CMYK prostoru, budeš v háji a čeká tě náročná oprava barev.

Co se týče okrajů. Já mám většinou přesahy na 3mm. Stačí i dva, záleží na to, jaký člověk to pak řeže a jestli se spíš nehodí na řezání dříví.

Pro každý formát je samozřejme tiskovinu speciálně upravit. A2 a A3.

Pak záleží v jaké kvalitě bys to chtěl mít. Když offsetem a v co nejvyšším rozlišení, pak 300dpi, obyčejně ty tiskoviny na A-čka snesou i 200.

Co se týče exportu, bez komprese obrázků, jak jsem řekl asi 300dpi, barevném prostoru CMYK a do PDF.

Ono je to vůbec takhle těžký říct :).
it47
Profil
Lexter:
Diky moc, a kebyze Ti poslem to PSDcko, nehodil by si mi to pls. do toho PDFka, tak ako treba?
Bol by som Ti velmi vdavny a velmi by som sa naucil, lebo by si mi povedal, co vsetko som mal spravit.

A zaroven uvidis super krasny plagat :)

Ak mas nejaky kontakt, napis (idealne ICQ, gtalk, skype)

Vopred dikes.
Lexter
Profil
it47:
Můžu ti na Skype pomoci: honza.dousek, ale neudělám to za tebe. To by ses prd naučil ;).
it47
Profil
Lexter:
Dikes, ale uz mi s tym kamosom poradil. ;-))) kazdopadne dakujem za ochotu, vazim si to.
margin
Profil *
it47:
uz mi s tym kamosom poradil
Nevím kdo ti co poradit, ale poradit ti může obecně jedině někdo, kdo má s tiskem zkušenosti, nebo konkrétně v tiskárně, kde budeš plakáty tisknout.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0