Autor Zpráva
IdemeNaHavaj
Profil
Moderátor Joker: Přesunul jsem ze Software pro tvorbu webu do Webová grafika
Ahoj
Práve som si všimol na photoshope niečo zvláštne. Chcel by som vysvetlenie prečo je tomu tak, čo si myslíte.

Vytvoril som si novú plochu vo veľkosti 210mm x 893mm (mala by to byť veľkosť ako tri pod sebou uložené A4 papiere + 1px pod prvým a nad posledným medzera)


Zobral nástroj na označenie , nastavil som si tam šírku 100% a výšku 297px (ako jeden A4)

Potom som šiel vyfarbíť všetky tie "A4" farebne.
Prvý som dal úplne od hora a pod neho som dal 1px medzeru. Pod medzeru som označil druhý, vyfarbil.


Problém nastal, keď som vyfarbil tretí.
Povedal som si, že tretí musí predsa sedieť tak som ho nenastavoval presne od ďalšej 1px medzery, ale hneď zdola.
A čo si nevšimnem? Medzera jak koň:


Takže otázky: prečo to nesedí? Ktorému nastaveniu mám veriť? Tomu nástroju, alebo tomu ako som to na začiatku pri vytváraní nastavil?
Martin2
Profil *
Na základě 4 screenshotů ti nikdo neporadí.
Něco děláš blbě, 1 px na obrazovce nemusí být 1 px obrázku. Zkontroluj zoom, DPI a tak dále.
IdemeNaHavaj
Profil
DPI som mal na 300, priznám sa ani neviem čo to presne znamená, ale nastavil som 300 aby sa to lepšie vytlačilo.
Joker
Profil
IdemeNaHavaj:
Z obrázků nejde poznat, jak je ta mezera velká, ale jestli zhruba ty 2 milimetry, tak to odpovídá.
3 * 297 mm = 891 mm, plus 2 px je pořád zhruba 891 mm a plátno má 893 mm, takže by logicky někde měla být mezera zhruba 2 mm.

Chyba je v tom, že popsaný postup míchá dvě různé jednotky (px a mm) a zřejmě počítá s tím, že 1 px = 1 mm, což není pravda.

Doplnění:
DPI som mal na 300, priznám sa ani neviem čo to presne znamená
DPI (resp. nezohlednění DPI) je právě to, na čem ztroskotal ten postup uvedený výše.

Z DPI právě vyplývá vztah mezi pixely a milimetry (délka pixelu v mm = 25,4 / DPI*).

* DPI je počet bodů na palec, čili 1/DPI je délka bodu v palcích a palec je 25,4 mm.
Monkeys
Profil *
IdemeNaHavaj:
A preco si najprv nenastavis novy dokument ako A/4 vyfarbi a potom si platno zvacsi ako chces cez ctrl+c a vyradis ako potrebujes. Ked robis print vzdy si cez ctrl+k zmen jednotky pretoze potom pletes px s percentami a mm mas z toho gulas.
IdemeNaHavaj
Profil
Ďakujem všetkým za odpovede.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0