Autor Zpráva
VENCA
Profil *
Ahoj, poprosil bych Váš názor na tohle logo děkuji ;-) (je určeno pro stránku (firmu) nabízející služby jako webdesign atp...)

http://img81.imageshack.us/img81/5982/logoro1.png
lamka2
Profil
moc gycove mi pridu tie farby v strede
Lexter
Profil
Grafik pro v podání takového loga je trochu výsměšné. Nic ve zlém venco, ale znovu a lépe!
VENCA
Profil *
týýý jóóó :-D a co je na tom spatného... jsem si myslel ze se podvedlo :-(
pantondavo
Profil
VENCA

Třeba použitý font. Je takový deformovaný, proporčně různý, navíc špatné prostrkání. Grafik, který chce dělat grafiku pro, by měl mít odpovídajcí logo. Koukni SEM, dá se z toho vyjít slušně.
Nox
Profil
Je to celé strašně rozmazané, spodní bevel (nebo co to je) tam vůbec není pěkný ,
font by to asi taky chtělo zajímavější a to uprostřed tam sice zapadá kontextově,
ale stejně bych se asi přikláněl k něčemu lepšímu, mrkni na
http://www.vlastimilsvoboda.cz/kvalitni-logo-znacka.html
stope
Profil
Předně, není to logo ale logotyp. Navíc tohle bych nenazval ani logotypem - podle mne je to spíš jen nadpis s efektem kruhového spektra.

Určitě si prostuduj odkazy pantondavo a Noxe, jsem si jistý, že to pomůže. BTW klidně stáhni ty logopacky, viděl jsem některé fragmenty ve spoustě profesionálních log, níčemu tím neuškodíš...
pantondavo
Profil
stope

Nechci Ti snad oponovat, ale to, co nám ukázal VENCA je logo. Logotyp je značka tvořená pouze typografií, tady se ale jedná o obrazovou a typografickou část, tedy logo :-)
Danburger
Profil
Předně si vysvětleme, co je logo a co logotyp. Logo je grafický symbol, který vizuálně identifikuje společnost, jednotlivce nebo událost. Pokud je tento symbol doplněn textem (názvem), jedná se o logotyp. Jestliže ho navíc zaregistrujeme, získáme kombinovanou obchodní známku. ... (zdroj: http://www.vlastimilsvoboda.cz/kvalitni-logo-znacka.html)
Railbot
Profil
What is the difference between symbol logo and a logotype?
A symbol is a graphic icon with your company name typeset alongside. A logotype incorporates your company name into the logo itself.
VENCA
Profil *
co tohle ?? :-)

http://img233.imageshack.us/img233/7469/gplo2gohn2.png
Lexter
Profil
VENCA
Ne, takhle by to tedy nešlo. Tuť něco máš, ber to jako dar.
lamka2
Profil
VENCA
to druhe je uz o mnho lepsie a celkom sa mi pozdava

Lexter
Si sa zas zhulil co ? :D :D :D
VENCA
Profil *
Lexter

:-D :-D dobrej fór :-D i když to spojení "i" a "p" je dobre :-D

lamka2

děkuju aspoň od někoho více méně chvala :-D
pantondavo
Profil
VENCA
Druhý je hezký, až na typografii – slitek (spojené hlásky fi) se mi tam nelíbí a celkový prostrkání je taky moc nahuštěný. Ale ten symbol je pěknej, to je Tvoje dílna?
Lexter
Profil
pantondavo
Ale ten symbol je pěknej
kruhovej brush, trocha dynamiky a hura, je to hotove.

Už vidím jak to bude vypadat černobílé nebo na tisku, ale to zacházím do extrémů.
pantondavo
Profil
Lexter

Myslím, že jako logo pro web, kdyby se s ním sladila grafika by to mohlo vypadat hezky.
Lexter
Profil
pantondavo
každej máme nějakej vkus, ale čára vytáhnutá nějakým štětcem na mě dojem neudělá.
pantondavo
Profil
Lexter
Jasný, ale podobný efekt jsem jednou viděl na opravdu profi stránkách a tam byl k sežrání :-)
VENCA
Profil *
děkuji za názory,

pantondavo

to "fi" to máš pravdu to neni pěkné už jsem to opravil ;-)

tak se Vás ptám co by jste Vy použili kdyby jste museli :-D ... z techto dvou navrhu (hotových více méňě)

Lexter
Profil
tak se Vás ptám co by jste Vy použili kdyby jste museli :-D
Jdeš na to špatně. Prostě se snaž víc, až na něco kápneš.
stope
Profil
pantondavo

Tak myslím, že o rozdílu mezi logem a logotypem už jsi se tu dočetl...

VENCA

Pořád to nemáš logo ale hlavičku stránky - převeď to do černé a bílé tak, aby vše mělo jasné obrysy a uvidíme, co z toho vyleze...
Nox
Profil
VENCA
To první je bohužel jako logo nepoužitelné, není tam žádnej jasnej tvar atd., jeho použití by bylo obtížné
(o tom by ses dozvěděl, kdyby ses podíval na odkaz co sem tu psal)
pantondavo
Profil
VENCA
Jednoznačně číslo 1. Ještě si ale pohraj s písmem – prostrkání je pořád nahuštěný a jak se dotýká znak "g" a "k" a "p", nebo tečka nad i se samotným znakem, to není dobrý.

Pokud to budeš používat pouze na webu (a opravíš výše zmíněné), tak s použitelností nevidím problém.
Lexter
Profil
VENCA
Sem tam si někdy dělám takovéhle splácaniny:



Pak to ořezávám, osekávám a někdy z toho něco vyleze. Zkus to taky.
VENCA
Profil *
ahoooj, tk co ? (jinak Lexter - pěkné ;-) ) ty motýlky si sehnal kde ?

Lexter
Profil
VENCA
Pohledej, najdeš taky :).
To už je lepší, ale zas a znovu se ti musí něco zopakovat. Rounded fonty jsou fajn, ale tenhle je prostě ošklivý. Jako zásadní nedostatky bych tedy viděl:

1) Sem tam taky míchám patkové a bezpatkové fonty do log, ale zde se mi to nezdá jako šťastná volba.
2) Hlavní font, jak už jsem řekl je ošklivý.

Ale je v určitých aspektech vidět, že se lepšíš.
VENCA
Profil *
tk tady je finalovka (je to screen headeru webu až bude hotov, nechám ho skritizovat celý :-D )



ps.: neni to "webdesign studio" moc světlé ? ta oranžová ...
ps2.: kde jis pls našel ty motýlky ? vim o hodne strankách kde jsou ruzné brushe atp... ale nikde ty motylky (kde budou takoví motýlci tm budou i dalsi kvalitni prace ocekavam) :-D
panther
Profil
VENCA
neni to "webdesign studio" moc světlé ? ta oranžová ...
nevím, jestli bych to nazval "světlé", ale každopádně nevýrazné, resp. špatně čitelné

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0