Autor Zpráva
Mufna
Profil
Zdravím. Poradíte, jak technicky řešit návrh vizitky a hlavičkového papíru, aby s ním už tiskárna nemusela pokud možno vůbec manipulovat ? Jde mi o to, v jakém formátu a v jakém rozlišení to mám vytvořit. U vizitky bych si ještě snad i poradil sám, ale co ten hlavičkový papír ? Případně pokud můžete dát sem nějaký link, kde se o vytváření hlavičkového papíru dozvím víc. Díky !
pantondavo
Profil
Poměrně snadný je vytisknout na A4+ nebo na A3 a oříznout.
Pokud nemáš nic na hlavičkovém papíře naspad, tak nevidim problém tisknout klasicky formát A4 na papír A4.
Mufna
Profil
Já tím myslel, jak nastavit parametry souboru v grafickém programu, ve kterém to budu tvořit. Teď si uvědomuju, že velikost (rozměry) souboru vlastně nastavím klasicky na A4. Tzn. jde mi hlavně o nastavení hodnoty dpi - 200, 300 nebo víc ? Tiskárnou jsem myslel DTP pracoviště - jelikož se zabývám pouze grafickým návrhem, ale tisknout to bude někdo jiný. Popř. si to třeba zadavatel bude - pokud bude mít kvalitní tiskárnu - tisknout sám. Pokud ne, tak chci dosáhnout toho, aby již nemusel platit nějaké další DTP práce.
pantondavo
Profil
Mufna
Záleží na tom, co na hlav. papíře bude, ale rozlišení 300 DPI je pro tisk těchto rozměrů plně dostačující.
Mufna
Profil
pantondavo

Ok, díky. Budou tam jen originální vektorové tvary, s největší pravděpodobností žádné gradienty a už vůbec ne blur.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

  • Pokud přikládáte obrázkové ukázky, dbejte prosím na jejich přijatelnou (datovou) velikost.
  • Uvádějte v titulku grafický program, na který se ptáte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0