Autor Zpráva
navikk
Profil *
Koupil jsem template a jsou v něm zahrnuty dva fonty, tak bych se chtěl zeptat jestli by někdo dokázal dodělat k těmto fontům české znaky, tak aby to fungovalo i na webu (tyto fonty jsou nějak udělány v javascriptu moc se v tom nevyznám přesně ve kterých souborech to všech je...)

Prvně bych byl rád kdybyste první napsali kolik by to stálo, podle toho bych až pak zvážil jestli nesehnat fonty jiné.
Michal Kolesa
Profil
Pokud použiješ na webu nějaký font tak je potřeba, aby to písmo měl uživatel nainstalované, jinak se použije nějaké univerzální.
navikk
Profil *
no tady to vypada ze je to resene nejak pres javascript...
Soubor toho JS
Bubák
Profil
navikk:
fonty jsou nějak udělány v javascriptu
Asi technologie typeface.js, nebo Cufón. Podle připojeného souboru jde o Cufón. Pokud původní font není ohákován a nebo pokud ho nemáš, tak to nepůjde. Doporučil bych zvolit jiný font, nebo "exotický" font oželet.
Pokud použiješ jiný font, tak ho (nejen) na Cufón převedeš třebas online pomocí Font Squirrel

Michal Kolesa:
Pokud použiješ na webu nějaký font tak je potřeba, aby to písmo měl uživatel nainstalované
Nemusí, nemusí! (Ukázka je pomocí @font-face)
navikk
Profil *
aha díky...škoda no původní font mám jenom to ohákování....
Michal Kolesa
Profil
Bubák:
1) „Nemusí, nemusí! (Ukázka je pomocí @font-face)
Co mám zadat do google, abych se o tomhle dozvěděl víc ?
2) Ono trochu záleží i na tom pro koho je odpověd určena.

Laik asi nebude používat takovéto finty, pro něj stačí odpověd že to nejde, protože nelze očekávat nějaké pokročilé znalosti. Že je někdo laik se pozná už podle způsobu dotázání. Profík ví nebo má alespoň trochu tucha co hledat a kde to hledat tak se asi ptát na diskuzi nebude a nebo se zeptá odborně a profíkovi není potřeba dlouze odpovídat, stačí klíčové slovo do google, které vyhledá popis metod, filtrů, apod.
navikk
Profil *
tak sem použil font squirrel, jenomže to nepřevedlo háčky....čárky v pohodě ale hačky se nahrazuji tím uni fontem...
Bubák
Profil
navikk:
Originální fonty české znaky obsahují? Výše odkázaný Font Squirrel při převodu ve výchozím nastavení (Basic Subsetting) převede jen znaky pro západní jazyky (Western languages).

Pokud zatrhneš "Advanced Subsetting...", zatrhneš "Czech", ručně přidáš mezeru (nechápu, proč tam není) a vybereš, v jakých formátech chceš font stáhnout, pro tebe je ve "Font Options:" důležitá volba "Build Cufón File", takže pokud zdrojový font umí češtinu, tak převedený soubor bude také podporovat češtinu.

Dodatek:
Michal Kolesa:
Že je někdo laik se pozná už podle způsobu dotázání.
Znám jednoho profíka (profesionál je ten, kdo dělá weby za peníze), který má většinu dotazů jako naprostý laik.
navikk
Profil *
aha díky moc....sice sem nezjistil jak se ručně přidavá mezera...a k čemu by to bylo? mezera je všude jenom mezera tu do fontu dávat nemusím ne?
Michal Kolesa
Profil
Já jsem pod pojmem profesional myslel člověka, co už udělal několik desítek webů na nějaké vyšší úrovni.
Bubák
Profil
navikk:
sem nezjistil jak se ručně přidavá mezera
http://www.fontsquirrel.com/fontface/generator > Expert > Subsetting: > Advanced Subsetting... > Single Characters:

k čemu by to bylo?
Některá písma jsou užší, jiná písma jsou širší, připadá mi čistší mít i mezeru odpovídající šířky.
mckay
Profil
Michal Kolesa:
Co mám zadat do google, abych se o tomhle dozvěděl víc ?
1) Jsi tu dost dlouho na to, aby sis již všiml, že před otazníkem se mezera nedělá.
2) Do Googlu si zadej Dynamické fonty.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0