Autor Zpráva
Ondřej Pohorský
Profil *
Sháním někoho kdo mi přes jQuery nebo čistý JS udělá následující tři věci:

1) v text inputu formuláře mám text a při kliknutí do inputu chci aby zmizel (často u Loginů atd.)
2) real-time počítadlo počtu znaků v textarey
3) tlačítko na odstranění mezer z textu napsaného v textarey

Kontakt: poho@poho.cz

Díky
Krakatoa
Profil
To první máš tu:

  <input name="terms" value="vyhledávání" onblur="if(this.value=='') this.value='vyhledávání';" onfocus="if(this.value=='vyhledávání') this.value='';" type="text">


Text v inputu je "vyhledávání", pokud do inputu klikneš, text zmizne, pokud v inputu nic nenapíšeš a klikneš někam jinam, zobrazí se znova "vyhledávání".

Tu máš to druhý:

<form name="form">
text: <input name="text" id="text" onKeyUp="document.form.cislo.value=document.form.text.value.length;">
zbývá znaků: <input type="text" name="cislo" size="2" value="0">
</form>


Po puštění klávesy se přepočítá délka textu v inputu text a zapíše se do value v inputu cislo. Může se změnit typ události, na kterou se to má vázat, pokud nevyhovuje onKeyUp.

To třetí bych nechal na serveru (PHP), stajnak se tam bude muset ošetřovat.

Ale v životě jsem žádný web nedělal, tak se to třeba dělá jinak.


edit:
Díval jsem se na vaše stránky http://www.poho.cz/ , jsou hezké, ale překvapila mě jedna věc, jestli se nepletu, jedou na wordpressu: http://www.poho.cz/wp-login.php , ale na vašich stránkách není nic v patičce, ani jinde žádná zmíňka o tom, že to jede na wordpressu, já si vždycky myslel, že to tam musí zůstat a ono to tam zůstat nemusí? Díky za odpověď. Anglicky neumím, abych to zjistil z licence:
http://www.poho.cz/license.txt
Chamurappi
Profil
Reaguji na Krakatou:
if(this.value=='vyhledávání')
Proč nikdo nezná this.defaultValue?


Reaguji na Ondřeje Pohorského:
A tady máš třetí:
<input type="button" onclick="this.form.jménoTextarey.value = this.form.jménoTextarey.value.replace(/\s/g, '');">

odměna 100 Kč
To už jsi rovnou mohl napsat, že to chceš zadarmo. Otevřít webmail, přihlásit se, napsat ty tři řádky kódu (který sis mohl sám snadno dohledat), napsat číslo účtu, odeslat zprávu… za stovku?
Co když by ti napsalo řešení pět lidí naráz? Zaplatíš všem?
Ondřej Pohorský
Profil *
Děkuji oběma. První a třetí skript funguje.

Co se týče druhého skriptu, tak jsem si to představoval jinak, pod tou Textareou chci mít text "Napsáno znaků: X" a to X bude aktuální číslo. BUde se počítat realtime ať je kurzor v textarey nebo ne, při samotném psaní se bude podle aktuálního počtu znaků zvyšovat. Díky.

Moderátorovi se omlouvám, jestli je uražen nabídnutou cenou. V JS se nevyznám, sám bych si to těžko vyhledal a ostatně, nevidím důvod, proč bych to sem nemohl zadat jako práci. Předpokládal jsem, že to je pro někoho, kdo se vyzná v JS práce max do hodiny (což je pravda, jak se ukázalo) a tudíž mi kilo jako odměna např. pro nějakého studenta přišla odpovídající.
Keeehi
Profil
Takže třeba nějak takto:
<form name="form">
text: <textarea name="text" id="text" onKeyUp="document.getElementById('pocet').innerHTML=document.form.text.value.length;"></textarea><br>
Bylo napsáno <span id="pocet">0</span> znaků.
</form>
Ondřej Pohorský
Profil *
to Keeehi: Děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0