Autor Zpráva
Khaarl
Profil
Dobrý den,

vím, že podobné záležitosti zde byly už diskutované, ale pořádnou odpověď jsem nenalezl. Jak bývají finančně hodnocené weby? Od čeho se odvíjí cena? Kolik si člověk za co může říct, aby cena byla přiměřená? A kolik si člověk může říct za SEO (např. 1.-3. místo na Seznamu nebo Googlu na určitou frázi)?

Děkuji.
Leo
Profil
Rict si muzete cokoliv. A v praxi je rozpeti tak siroke jak rozpeti za auto (od nula do mnoha milionu). Leo
jozob
Profil
Môžete si určiť pevnú čiastku za celý web dopredu a potom ju mierne poupraviť, ak bude treba. Alebo si môžete určiť hodinovú sadzbu za určitý druh práce (napríklad PHP môže byť drahšia práca ako CSS a pod.) a na základe tejto sadzby potom vypočítať koncovú cenu podľa počtu hodín strávených prácou.

Ale presné číslo tu asi nedostanete - je to vždy špecifické a závisí to aj od kvality práce. A presne to vystihol Leo, pri cenách webov je obrovské rozpätie. Niekto robí stránky zadarmo (získavanie referencii) a napríklad profícke firmy si pýtajú takmer desať tisíc za jednoduché statické prezentácie. Rozhodnutie spadá na webdesignéra + dohoda s klientom.
exist
Profil
Zkus se podívat na můj web (http://www.fulldesign.cz/index.php?page=cenik) , já jsem také dlouho řešila, jak mám udělat ceník pro variabilní práci, jako jsou webové stránky. Rozčlenila jsem je podle počtu stránek a náročnosti programování a pak je tam jedna položka, které je přímo zaměřená na stránky s e-shopem. Někdy je možná lepší ceny vůbec nepsat, ale protože já se za ně stydět nemusím a přímo chci zviditelnit slevy, tak je tam píši.

Tak gl příteli:)
Trixer
Profil
2exist: kolik webu uz si robila, nebo spis kolik uz sis vydelala ?
Anonymní
Profil *
Už jsem spolupracovala asi na 15 webech, jenom jako studio se dvěma programátory začáním od znovu, tak jsem tam nechtěla dát svoje reference ;)
petrp
Profil
Já mám ceník na www skoro totožny s Exist ...

muj ceník

Ale je to pouze orientační, záleží to spíš kolik je v tu dobu práce o kolik toho člověk stíhá, když je práce víc než poberu, ceny pak odhaduji více (počítám pak i to, že by mi s nima někdo další pomahal, tak aby bylo na spoluučast pro dalsího cloveka , ktery mi pomuže ).
Ale stejnak ceník na tvorbu www nebo jakékoliv aplikace nelze pevně stanovit.

Navíc mám reakce od zákazníku , že se jim mé ceny zdají nízké (hlavně firmy, ktere vypisují výběrové řizení a porovnavají to s X firmami), takže pak se může stát že prvotní dojem z nízkých cen přejde na dojem z nekvalitně odvedené práce nebo na dojem že ceny nejsou kompletní (tzv. že by tam mohly byt sryté práce, které se projeví až pří realizaci - Toho se firmy , které už nejaky rok existuji a mají zkušenosti s podnikanim v ČR bojí nejvíce) .. takže než ceny samotné rozohodujou reference a schopnost přesvědčit zákazníká co a proč nabízíš - než to za kolik to máš levnější než jiná firma.
petrp
Profil
jo na tu druhou otázku ohledne SEO:
(A kolik si člověk může říct za SEO (např. 1.-3. místo na Seznamu nebo Googlu na určitou frázi)? )

Konkrétně tohle samostatně po mě nikdo nechtěl, takže u mě osobně nevim.

Ale vim že jiná firma (nebudu jmenovat - taková stredne mala firma) , ktera dela webdesign a nabízí SEO i tímto způsobem so řiká za předělání stránky 5.000 Kč a když je stránka k nalezení na 1 celé streně na seznamu přes fulltext, tak chtejí platit 2.000 každý měsíc.
To není nic společné se mnou, ale vim, že tohle se nabízí a ještě to patří mezi ty relativně levnější nabídky. Ale zaleží tam hlavně na konkurenčnosti toho slova / fraze, která by měla byt na prvnich pozicích u některch to ani nejde - u nekterých je to až přiliš snadné, takže kdyby to i šlo zcela jistě by si za to nejaka firma rekla strasně moc v radech desitek tisic - stovek tisic na nejake velmi popularni slovo, ktereé by prineslo denne stovky lidi.
Egon
Profil *
Jaké rozpětí cen byste si řekli za klasický redakční systém. Už se zde mockrát zmínilo, že přesná cena určit nelze, proto se ptám na rozpětí. Strop bych viděl v 10 000. Ale jak to prosím vidíte Vy?
jozob
Profil
Egon
Nie je redakčný systém ako redakčný systém. Osobne práve na podobnej veci pracujem, základnú cenu som hodil na 4000 a potom ju budem upravovať podľa okolností. Ak bude predpokladaná práca jednoduchšia, resp. kratšia, cenu znížim. V opačnom prípade ju zvýšim.
Martin Kuželka
Profil
Egon: to samozřejmě záleží na tom, co je klasický redakční systém...
petrp
Profil
Egon

Jednoducha odpoved zni, že vse zalezi na propracovanych funkcich toho red. systemu a na dokonalosti administrace pro neznaleho uživatele , ktery by se v nem velmi snadno vyznal a hlavne rad pracoval s nim. Kazdy ma jine naroky na funkčnost, takže nejaky zakadni red. system nevim , ale 10 k mi prijde jako bezna cena za program, pres ktery si bude uzivatel menit texty na ne prislis narocnych strankach.


jozob
ten red. sys. ktery si cenis na 4k bych i rad videl :)
jozob
Profil
petrp
Nie každý má webdesignérske štúdio, ktoré si pýta 3900Kč za základnú prezentáciu, však.
petrp
Profil
jozob

škoda jen, že se s tebou neda mluvit normalne.
Promin, že jsem na tebe vubec reagoval, priste si to odpustim.
jozob
Profil
petrp
Z Tvojho príspevku som cítil výsmech, sorry.
petrp
Profil
jozob

za cely svuj zivot jsem se nikomu nevysmival. jestli ti to tak prislo, tak to tak myslene nebylo (mozna ten smajlik, ale to uz je takovy muj zvyk, kdyz me neco zaujme) :/
jozob
Profil
petrp
"za cely svuj zivot jsem se nikomu nevysmival"
To si hádam nikto nemôže dovoliť povedať.

OK, možno si to tak nemyslel. A myslím, že za 4k sa dá vytvoriť slušný redakčný systém. A zároveň kvalitný. Ale ako som vyššie napísal - nie je redakčný systém ako redakčný systém. Ten, na ktorom pracujem ja bude slúžiť na správu jednoduchých stránok. Len obyčajné doplňovanie informácii, fotky, novinky.
petrp
Profil
jozob

však ono ani u většiny webu neni potřeba víc umět, spíš by šlo o to, jestli je admin přehledný a dobře se to ovladá a pak jestli to funguje spolehlive.
To jestli se da / nedá udělat slušny red. system za tu cenu je dost otázka ochoty toho tvůrce to za tu cenu prodavat. Já když jsem několikrát hledal někoho na vypomoc s php přicházeli mi samé částky a všeljake reference, ktere byly dost vysoké, proto me to o cem jsi psal vyse zaujalo.
Anonymní
Profil *
Zdravím,

jakou si říct cenu za opravu webu. Co se dělalo? Menší úpravy HTML kódu, menší úpravy CSS. Takto upravovaných stránek bylo v zakázce asi 25.

Vím, je to velmi obecné, ale přesto, zkuste mi, prosím, poradit.

Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0