Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Dobrý večer, potřeboval bych radu od těch, co poskytuí nějaké komerční služby a zejména sudentů. Dostali jste někdy zakázku? Za jak dlouho to přišlo po vzniku nápadu na poskytování služeb? Byla dokončena?

Dík za odpovědi.
koudi
Profil
Dostali jste někdy zakázku?
Ano.


Za jak dlouho to přišlo po vzniku nápadu na poskytování služeb?
Nic nepřijde samo. Musíš se snažit a nabízet.

Byla dokončena?
Ano.
Meldo
Profil
Ja som taktiez dostal. Trvalo to cca 2 tyzdne. Ale to som mal asi stastie. Dokoncena samozrejme bola.
Cob
Profil
Zakázky, které v mém případě přišly úplně samy (nejspíše na základě vyhledání v katalogu/vyhledavači apod), jsem měl dvě. S jedním klientem spokojenost, druhý přestal komunikovat, když měl zaplatit. Jinak na všech svých dalších pracích jsem již měl svůj určitý díl viny, že mi spadly do klína..
Gekon
Profil
Většinou mi zakázky dohazuje zaměstnavatel, v mém soukromém životě spíš klienty vyhledávám já, popř. mi je dohazují známí. Všechny zakázky byly dokončeny.
Nox_lbc
Profil
druhý přestal komunikovat, když měl zaplatit

to je nejhorší .. je lepší si to pojistit, ovšem své metody si nechám pro sebe ;-)
Cob
Profil
Nox_lbc
Sám se nabídl, že pošle zálohu, tak jsem si řekl, když sám nabízí, není třeba... No, chybami se člověk učí. Ten web mám zatím na skladě, ale už mám možná zájemce o něj, takže pár úprav a k něčemu to bude...
Meldo
Profil
Nox_lbc
je lepší si to pojistit, ovšem své metody si nechám pro sebe ;-)

Ak si myslis, ze si vynasiel koleso tak sa mylis. Nepovedz. Jedine mozne poistenie je zmluvou alebo klasicou objednavkou.
simka00
Profil
Cob
tak tak, i když si to klient na konci rozmyslí, tak většinou jde alespoň design použít jinde
Nox_lbc
Profil
Ak si myslis, ze si vynasiel koleso tak sa mylis. Nepovedz. Jedine mozne poistenie je zmluvou alebo klasicou objednavkou.

koleso určitě ne ;-)
HeWeR
Profil
Anonymní
Doporučil bych ti tento článek. Toto téma jsem tam celkem dopodrobna rozepsal.
DoubleThink
Profil *
Smouva je určitě rozumná - šablony pro smlouvy o provedení práce se na netu válí na každém rohu, takže její uzavření není o nic těžší než vystavení faktury.
Szkepek
Profil
Mno, reknu asi to, nad cim se hodne lidi osiva a hodne jich to neprizna. Ale vsechno je to o znamostech a konexich. Na netu je nepřeberne mnozstvi webdesignovych studii, že sance ze si klient SAM vybere zrovna vas je miziva. Webdesigner/developer to proste musi brat tak, ze kdyz ma svou vlastni stranku, je to spis na to, aby mel pohromade svoje reference a nejake info pro klienta, KTEREMU SE SAM NABIDNE. O tom to podle me je :-)

EDIT: A smlouva ? No to je jasná volba :-)
Meldo
Profil
Szkepek
Z casit mas pravdu. Ale nemozem s tebou plne suhlasit. Komercne robim weby asi tristvrte roku a za ten cas som spravil jeden web po znamosti = mame. Okrem toho som spravil 13 webov. A ako som sa k tomu dostal? Mam web, celkom slusne optimalizovany a chodia mi nanho ludia. Jedine takto ziskavam klientov.

Na druhej strane plati aj to co si povedal. Ale o velkych projektoch. Tam si aj ja myslim, ze vacsinou to ide po znamosti a podobne.
souki
Profil
Já když jsem začínal tak jsem zakázky intenzivně hledal. A začal jsme dělat velmi chytrou věc, že jsem vždy zákazníkovi řekl: "Udělám Vám web za 10 000 nebo za 8 000, když mě doporučíte dál". Zakázky se pak rozjeli docela lavinou.

Dovoli bych si citovat Yuhůa (doufám, že přesně), který to také moc pěkně vystihl:
Se svou odborností nemám o nabídky nouzi

Zkrátka kdo umí, tak nabídky buď má nebo je málo průbojný. Ale bez referencí a snahy nic nepřijde.
Meldo
Profil
souki
Udělám Vám web za 10 000 nebo za 8 000, když mě doporučíte dál". Zakázky se pak rozjeli docela lavinou.

Ale ked spravis pracu kvalitne a hlavne, ked je klient spokojny tak ta automaticky doporuci dalej.
souki
Profil
Meldo
Samozřejmě. Ale já to bral prostě jako podmínku, že mi sežene něco dalšího a já to měl bez práce a hned =)
Meldo
Profil
souki
Aha. Hm. To je zaujimave. A kolko klientov z kolkych ti zohnalo nieco nove?
souki
Profil
Meldo
3 ze 3 :) Dohodili známého :) Pak jsem měl 3 reference a už to bylo ok :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0