Autor Zpráva
janavk
Profil *
Jde to nějak rychle, měla bych už kancelář, takže na podrobnosti prosím koukněte na http://www.jakpodnikat.cz/kancelar.php. Teď sháním lidi do kanceláře.
dragit
Profil
Odkaz není funkční...

EDIT: Jo aha, chybka v url:)
janavk
Profil *
Snad bude fungovat tento odkaz
http://www.jakpodnikat.cz/kancelar.php
gelo
Profil *
byt v Brne tak do toho jdu.... ale jsem z Varu :)...

jinak nevim jak vy ale ja bych do kancelare spolecne bez prehradek nesel :) alespon aby se ten kanc delil na 4 casti rozdeleny prehradkamy....
quinux
Profil
gelo
Openspace je dnes "moderní" a doporučovaný. Sám v takové kancelářo pracuji a musím říct, že to není vůbec problém, právě naopak. Když se potřebuji kolegy na něco zeptat tak kvůli toho nemusím vstávat. ;o)
gelo
Profil *
no mozna jsem spatne porozumel, ale z predchoziho prispevku (ve foru) jsem to pochopil tak ze v jedne kancelari bude pracovat nekolik lidi nezavyslych na sobe. tj. osoba 1, firma dve, dalsi samostatna osoba + jeho spolecnik atp


tak kdybych delal s kolegou weby atp a na druhem konci dalsi dva lidi, kteri nemaji nic spolecneho s nami a ve stejnem oboru no tak to moc dobre pro me nebylo (co se tyce obsluhovani klienta a jednani s nim) v takovem pripade bych velice uvital prehradku, ze jo ? i kdyby bylo vsechno slyset tak budiz, ale koukani se mi nelibi
quinux
Profil
gelo
IMHO klient se nevodí ke tvému stolu, ale do nějaké reprezentační zasedačky ;o) Snad ta kancelář nebude mít je jednu místonost, aby se něco takového nedalo zřídit.
dragit
Profil
Myslím, že je to výborná věc. Nedávno jsem na toto téma mluvil s kamarádkou, která se také věnuje webdesignu. Popisovala mi, že se toto běžně používá například v Anglii. Pomáhá to řešit jeden podstatný problém drtivé většiny lidí pracujících na volné noze. Tím problémem je jakási sociální uzavřenost. Člověk nepracuje v prostředí s jinými lidmi a i když se to ze začátku zdá jako výhoda, po čase z toho začíná být docela problém (člověk potřebuje společnost). A toto řešení, že každý pracuje na svém, ale při tom jsou spolu, je dobré (a do kanclu prostě přijít může a nemusí). K tomu se přidává možnost výměny zkušeností, společné řešení problémů, nebo jen tak pokecat.

Dokonce jsem docela vážně začal uvažovat o tom, že bych se kvůli tomu přestěhoval do většího města (shodou okolností jsem zamýšlel Brno). Takže mě hodně potěšilo, že se toto začíná rozmáhat i u nás v ČR (možná se už rozmohlo, ale nemám v tom takový přehled).
Railbot
Profil
nad ta kancelář nebude mít je jednu místonost, aby se něco takového nedalo zřídit.
Pokud by byla dostatečně velká, tak několik větších paravanů (přepážek) to řeší. Člověk má relativně soukromí, má svůj prostor, ale na druhou stranu není ani mimo společnost.
gelo
Profil *
¨presne jak rika Railbot... jedine (ve vetsi spolecne mistnosti) resit prepazky
Joker
Profil
Pokud by byla dostatečně velká, tak několik větších paravanů (přepážek) to řeší. Člověk má relativně soukromí, má svůj prostor, ale na druhou stranu není ani mimo společnost.
Jojo, podle mě tak kolem plus mínus 5 lidí je dobrý, ale třeba přes 10 lidí pohromadě už není nic moc.
janavk
Profil *
dragit Děkuji za příspěvek, mluví mi z duše.

Připomínám, že hledám lidi do společné kanceláře v Brně, podrobně na http://www.jakpodnikat.cz/kancelar.php
janavk
Profil *
dragit
Dovolila jsem si tě citovat na http://webkancelar.jakpodnikat.cz
Prosím tě, jestli máš námitky, napiš mi to, smažu to.
Azu
Profil *
Tak do něčeho takového se může vrhnout jen blázen. Operovat na jednom place s přímou konkurencí, je cesta do pekel, nehledě na fakt, že malá firma o dvou lidech nic tkaového nepotřebuje a zvládne vše z domova.
Libor.
Profil *
Hmm, asi jsem blázen :-))
Mně se ta myšlenka líbí. A zdá se mně, že to s tou nevraživostí trochu přeháníš. Nechápu, proč za každým programátorem vidět hned přímou konkurenci. A i kdyby, tak co? :-)
Cob
Profil
Azu, člověk je tvor sociální, doma obvykle moc sociálních kontaktů při práci nemáš...
janavk
Profil *
Azu
Vůbec nechápu, jak můžeš v ostatních vidět konkurenci. Neprodáváš rohlíky.
Railbot
Profil
Vůbec nechápu, jak můžeš v ostatních vidět konkurenci. Neprodáváš rohlíky.
Jeden tvůrce stránek a druhý tvůrce stránek snad nejsou konkurence? Stejně jako jeden pekař a druhý pekař.
janavk
Profil *
Jeden tvůrce stránek a druhý tvůrce stránek snad nejsou konkurence
Oba pekaři umí péct vždycky přibližně stejně. To už se o tvůrcích stránek určitě říct nedá. Jeden dělá i databáze, druhý v poho s phpéčkama, třetí umí něco, o čem jsem ani neslyšela.
Leo
Profil
Proc chcete prijit o podstatnou vyhodu tvorby webu, totiz, ze to muzete delat odkudkoliv, kde je pripojeni na net? Nechapu. Obcas je pravda potreba osobni kontakt, ale proc utracet hned za rezii na kancelar, dojizdeni, a ja nevim co jeste. Leo
Lexter
Profil
Leo

tady zas tak o to nejde. mě osobně se to jeví jako výborný nápad a hned bych do nečeho takového šel. Kdyby to bylo cca o dvacet kiláků blíže.Dijždět půl stovky km není pro mě zrovna výhodné.

Tady je myšlenka v tom, že člověk může úpžijít a taky nemusí. je tu společnost. Osobní rada, pomoc, vtipkování a další, o tom to myslím celé je. Člověk pozná zajímavé lidi a přiučí se.
Railbot
Profil
Leo
Asociál jistě ocení možnost práce odkudkoliv, kde se může připojit na internet a tím jeho potřeby končí. Hodně lidí však dává přednost společnosti, práci v týmu a především ten osobní kontakt, to je důležitá věc. Každý podle svého gusta. Kdo ví, třeba z takové party v jednom kanclu vznikne po nějaké době tým spolupracovníků a nová prosperující firmička. Proč ne pokud si padnou do oka.
Lexter
Profil
Ovšem taky pro zákazníka zní mnohem lépe, když řekneš, že na jeho zakázce pracuješ v kanceláři s kolegy než že si vstal opařil se čajem a v trenkách začal plácat jeho zakázku. (obrazně řečeno)
Azu
Profil *
Programování a webdesign nejsou zrovna činnosti, které se dají naplánovat tak, že budu pracovat od, do, 8h denně. Budete potřebovat pracovat občas pozdě do noci (spíš rána) a pak ještě jet domu?
To lze jen u firem, které mají nějakou koncepci, předem do detailu připravené zadání, které obdrží programátor nebo grafik a ti pak tvoří aniž by nad tím museli přemýšlet, což u lidí kteří pracují sami opravdu nehrozí. Takovéto společné prostory jsou dobré tak maximálně pro umístění vývojových pracovníků aby nebyli odtržení od lidí a pracují v pevnou pracovní dobu, ale provádět v obdobných prostorách jednání s klienty, podnikat sám na sebe a podobné aktivity je nesmysl.
Co Vám říká odcizení dat? Ono je podstatně snazší odcizit z takovéhoto volně dostupného prostoru data z počítače konkurenční firmy, než z místa, kam mají přístup jen lidi z jedné firmy. Nežijeme v pohádce kde dobro vždy vítězí nad zlem, ale žijeme ve světě plném bezpáteřních lidí, kteří podniknou cokoliv pro svůj finanční prospěch. Měli jsem společně se třema firmama podobné společné prostory. Stávalo se běžně, že přišel zákazník na tu adresu s tím, že by si rád u firmy č.1 objednal zhotovení webu, firma č.1 měla ale jen jednoho člověk a ten byl zrovna v terénu, v tu chvíli ovšem firma č.2 začne jednat s tím klientem, který původně přišel za vámi a vy přicházíte o zákazníka. Stala se ovšem i sutuace, kdy jedna z firem v nepřítomnosti dalších společníků v kancleáři v noci vymontovali HDD z počítače konkurence, zkopírovala jeho obsah a disk vymontovaný disk vrátila. Vy nevíte v tu chvíli vůbec nic, nemáte ponění, že Vám někdo něco vzal. Zloděj následně použije pro své potřeby knihovny a rutiny, které jste pracně vymýšleli a nemáte šanci to zjistit. Frontend aplikací není zajímavej na okoukání, ale backend je to co dělá často aplikaci aplikací a to je důvod proč je firmy ukazují jen vážným zájemcům, stejně tak nějaká firma v takovémto prostoru pracuje na zajímavém projektu, který je napadal a bude mít ekonomciký přínos, jenže to uvidí někdo z dalších firem a pokud na to mají více lidí a prostředky, tak to uvedou do provozu dříve než vy a můžete se jít klouzat.
Ono je to sice hezké být v kontaktu s lidmi na takové ploše, ale díky pracovnímu vytížení si s nima stejně nepokecáte a jestli si myslíte, že poklábosíte například o řešení něčeho co zrovna řešíte, tak jste teda hodně najivní, to se Vám může stát tak maximálně u programátora který je něčí zaměstnanec ale ne u živnostníka který jede sám na sebe, jsou tací ale je jich hodně málo, kteří by vám s něčím poradili pokud to nejsou zrovna takové začátečnické dotazy jako tady v sekci PHP.
Azu
Profil *
Ovšem taky pro zákazníka zní mnohem lépe, když řekneš, že na jeho zakázce pracuješ v kanceláři s kolegy než že si vstal opařil se čajem a v trenkách začal plácat jeho zakázku. (obrazně řečeno)
A co ti brání to tvrdit i když budeš makat doma? :-)
Lukáš001
Profil *
Nechci nikomu brát jeho vysněnou představu, ale je to opravdu těžký utopismus... Webdesign není kadeřnictví, které na tomto "systému" být postaveno může...
mandark
Profil *
Podělte se prosím, díky...
Na volné noze - co děláte, abyste nezblbli?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0