Autor Zpráva
edvens
Profil *
Hledám skvělého grafika s nadprůměrným grafickým cítěním pro tvorbu grafických návrhů webových stránek a jejich následné kódování.

Požaduji:

+ Vysokou spolehlivost
+ Komunikativnost
+ Kvalitu a dostatečnou rychlost zpracování
+ Cit pro moderní grafiku (Stylově podobně jako weby v galeriích webcreme, cssdrive, cssvault)
+ Přehled v oblasti webů, grafiky pro web
+ Znalosti v oblasti přístupnosti a použitelnosti webu
+ Validní kód xhtml 1.0 + css
+ Správné zobrazní stránek v IE6+, FF, Opera
+ Alespoň základní znalosti o SEO

Výhody:

+ Grafika v programech photoshop, illustrator (jde mi o přenositelnos .psd + .ai)
+ Znalost flash výhodou
+ Copywriting
+ Místo bydliště Ostrava (Není určujícím faktorem, ale výhodou je občas se sejít)

Nabízím:

+ Dlouhodobou spolupráci
+ "Nástup" ihned
+ V budoucnu pracovat i na plný úvazek (pokud bude zájem z vaší strany)
+ Zajímavé klienty
+ Dostatečný přísun zakázek
+ Dobré ceny
+ Výbornou platební morálku
+ Žádný stres, pokud budou plněny termíny dle dohody
+ Spolehlivé, kamarádské a veselé kolegy :-)

Své reference + CV posílejte prosím na jh@edvens.cz, kde také poskytnu další info k nabízené práci, případně na ICQ: 230900907

Pevně věřím, že někdo takový existuje :-)
Dero
Profil
Požadujete vlastnosti, které se jen zřídka snoubí v jediném člověku. Myslím si, že takoví lidé mají práce až nad hlavu. Možná by je nalákalo uvedení nějakých konkrétnějších informací typu:

Co to znamená zajímavá klientela, je možné uvést nějaké příklady?
Jakou odměnu může (alespoň řádově) takový člověk očekávat za jeden grafický návrh/nakódování jedné stránky/za měsíc?
habendorf
Profil
Neznám nikoho, kdo je opravdu dobrý grafik a opravdu dobrý kodér současně. Jedna profese totiž vyžaduje umělecké cítění a abstraktní myšlení, druhá vyžaduje technicky založenou náturu.

Připadá mi to asi jako hledat boxera-básníka, ale třeba někoho najdete :o)
edvens
Profil *
Pokud vás nabídka nezaujala, nevidím důvod ji komentovat. Znám výborné grafiky i kodéry v jednom a je pravdou, že mají spoustu práce, ale přesto pevně věřím, že se v naší republice najde alespoň jeden, který mít čas bude.

Co se týče zajímavé klientely, mohu podat informace mailem, nerad bych klienty zmiňoval v diskuzi, kdyý máme některé rozjednané a ještě jsme se ani nedobrali k dokončení naší vlastní prezentace :-(

Cena řádově za grafiku jednoduchého webu (rozumějme orientačně do 10ti podstránek) 2 - 5.000 Kč, složitější (více vnoření, e-shopy, atd.) 5.000 - 10.000 Kč, kódování 2 - 5.000 kč, vše ale záleží dále na domluvě.

habendorf: Nevidím žádný problém v tom, že je člověk opravdu dobrý grafik a současně umí nakódovat validní stránku, která se správně zobrazí v IE6+, FF a Opeře.

Myslím tedy, že vše už bylo řečeno, zbytek informací poskytnu na mailu.
Vít Dlouhý
Profil
habendorf:

>Neznám nikoho, kdo je opravdu dobrý grafik a opravdu dobrý kodér současně.

Já jich znám docela dost. Namátkou, Plaváček? Pavel Kout (webface)? Honza Brašna (alphanumeric)?

Myslím, že grafika a HTML kód se až tak nevylučují. Spíš se vylučuje grafika a skutečná programatořina, tam mi ten příměr přijde trefnější.

Omlouvám se autorovi vlákna za OT.
habendorf
Profil
-
509
Profil
ako grafik budem suhlasit s tvrdenim, ze ona kombinacia je dost iluziorna.. A naviac, aj ta predstava toho v uvodzovkach "rychleho a vcasneho spracovania" to ma vzdy silne pobavi... Mozno je to tym, ze jednoducho nie som schopny mat dobry napad na povel a na pockanie - ono to chce totizto i hodne premyslat - alebo je to skratka len tym, zvlastnym vztahom programatorov ku grafike ako takej..;)
edvens
Profil *
Nechápu proč tady řešíte svou vlastní neschopnost? Dal jsem zde nabídku, pokud na ní nemáte, tak jí nekomentujte. Opravdu v tom nevidím žádný problém. Nevím jak je na tom Vít Dlouhý? Vím, že kóduje a pokud k tomu dělá i grafiku tak to je jeden zářný případ dobře odvedené práce.

509: Přemýšlet můžete jak dlouho chcete, pokud na vás počká klient a neuteče dřív ke konkurenci. A nebavíme se o vztahu programování a grafiky, ale o kódování a grafice. Můžu z praxe potvrdit, že grafik, který nemá ani páru o kódování dokáže značně všem ztížit práci, nemluvě o následných aktualizacích takto zhotoveného webu.
free.will
Profil *
Vít Dlouhý souhlasim s tebou.

Nevim vazne co tu resite kvalitni grafik a xhtml koder v jedne osobe myslim neni az takovy zazrak.

Taky se omlouvam za OT.
habendorf
Profil
Nevidím žádný problém v tom, že je člověk opravdu dobrý grafik a současně umí nakódovat validní stránku, která se správně zobrazí v IE6+, FF a Opeře.

V tom také nevidím problém. Jde o to, že máme každý jiná měřítka. Podle mě kvalitní kodér není někdo, kdo jen umí nakódovat validní stránku, která se správně zobrazí v IE6+, FF a Opeře. Pro kvalitní kodéřinu je toho potřeba trochu víc.


Nechápu proč tady řešíte svou vlastní neschopnost?
Teď jsi trefil hřebíček na hlavičku. Já a Dero patříme zcela určitě k nejneschopnějším kodérům na tomto fóru. Holt potrefené husy se ozvaly.
edvens
Profil *
habendorf: Nedovolím si tvrdit, že jste nejneschopnější kodéři. Vaši práci nijak blíže neznám, ale na diskuzi zde radíte dobře a s trpělivostí a práci od Dera znám trošku blíže. Nechci vás zde nijak urážet, svou práci děláte dobře. Pokud ale máte problém s grafikou, neznamená to, že s ní má problém každý. Prosím nehádejme se tady o nesmyslech. Já jsem zde vystavil mou nabídku, snažíce se pomoci jak sobě, tak nějakému šikovnému člověku a ne řešit zda může být dobrý grafik i dobrý kodér.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0