Autor Zpráva
LMP
Profil *
Potreboval bych programatora na naprogramovani neceho podobneho jako je www.rychlerande.cz nabizim 1500 Kč a pripadne dalsi spolupraci...nechte zde kontakty ja se ozvu
premek
Profil *
Zdravím, ozvěte se mi prosím na mail pv (at) re-volt.cz, díky
matqo
Profil
doporucujem dat si na daneho zadavatela pozor , poznam ludi ktory pre neho robili a nevideli zo slubenej odmeny este ani halier.
premek
Profil *
matqo
díky za upozornění, tím pádem to odvolávám..
Perry
Profil *
Co by se mělo programovat, to už jsi tu neřekl...
Gekon
Profil
premek
Ano, je velmi rozumné dát na radu každého kvikálka, který své tvrzení ničím nepodložil, takže si ho právě mohl vycucat z prstu...
matqo
Profil
gekon : ok jedna sa o moju sestru , dany clovek tu mal uz predtym inzerat na tvorbu grafickeho layoutu na web , spravila ho odoslala jpgcko ako to vyzera , jeden den vykrikoval ake to je paradne ze super , a dalsi den ked doslo na lamanie chleba a platit to tak ho nebolo , odvtedy len vypisuje ci vie aj to a ono a zeby zaplatil za ten uplne prvy navrh to nie (samozrejme ked dojde rec na peniaze musi surne na obed, popripade niekam inam). staci ti taka skusenost ?

ono ja len vravim nase skusenosti s danym clovekom , ak ma niekto zaujem kludne nech sa mu ozve , mozno bude mat u neho vacsie stastie.
Madenio
Profil
matqo

Pozri tu by som povedal, ze je chyba na oboch stranach.

Jedna vec je sice neserioznost toho cloveka, co tu inzeruje a hlada ludi. Druha vec je naivnost tvojej sestry a tiez neznalost prava tohto cloveka.

Pokial ide o riesenie diela, vzdy je potrebne spisat Zmluvu o dielo, kde sa dohodnu podmienky a kde tvoja sestra da licenciu na pouzivanie ,taktiez dohodnuta odmena, rozsah pouzitia termin odovzdania a tak. Jednoducho takto sa veci neriesia.
matqo
Profil
madenio : ja netvrdim opak :) ale ked zacinas asi si na to hned neotvoris zivnost ;) a vlacit sa po sudoch koli par stovkam dakujem neprosim.

zaroven som nikomu priamo nepovedal nech sa na tu robotu nehlasi , len upozornujem na to ake skusenosti s dotycnym ma ona a kazdy nech si to prebre ako chce.
Madenio
Profil
matqo:

naco ti je zivnost? ako zivnostnik nemozes uzavriet zmluvu o dielu, lebo autor je fyzicka osoba (nepodnikatel), existuje tu len vynimka zamestnaneckeho diela.
premek
Profil *
Ano, je velmi rozumné dát na radu každého kvikálka, který své tvrzení ničím nepodložil, takže si ho právě mohl vycucat z prstu...
Já jsem to neodvolal jen kvůli příspěvku matqa, ale bylo mi více věcí divných. Smlouva je pěkná věc, ale když jde o 1500 Kč a o člověka, kterého jste v životě neviděli, tak pochybuju, že ta smlouva k něčemu bude. Šel by jsi s ní k soubu nebo co? Myslím, že tady je přes 50% zakázek hlavně o serioznosti obou stran a většina lidí tu ty smlouvy nepoužívá i když pak samozřejmě platí, že si nemají na co stěžovat, s tím souhlasím.
matqo
Profil
madenio : to bol priklad , celkovo pri tychto sumach su to zbytocne papierovacky a ako povedal premek ide tu aj o doveru. sestra zacina a chlap jej slubil 300kc za ten navrh , myslim ze to nieje taka hrozna suma za celkom slusny graficky navrh ktory sa nakoniec pacil aj jemu samemu. a ked uz dany clovek odrbe o 300 korun nachcem vidiet co by robil keby mal platit tych 1500 niekomu (bez ohladu ze za projekt aky chce to je zalostne malo!)
Madenio
Profil
premek:

No pozri sa, ty si sice od niekoho mozes objednat logo za 1500,- Sk a obidvaja mavnete rukou, ze nie je treba zmluva, ALE:

- Ked sa ti ten projekt rozbehne a bude mat nejaku hodnotu, tak aby sa ti chlapec potom neozval, ze neopravnene pouzivas jeho autorske dielo a bude od teba ziadat nahradu. :) Ja by som osobne bez zmluvy uz nevytvoril nic.
premek
Profil *
Madeino:
Jasný, já s tímhle nějaké zkušenosti nemám a jsem rád, za dobrou radu. V tomhle případě, který jmenuješ ty, by to určitě na místě na bylo...
LMP
Profil *
Matqo: Neplete si me s nikym?
matqo
Profil
som si isty ze nie

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0