Autor Zpráva
ixiik
Profil
Pro nově otevíranou pobočku společnosti Factory Aurum, a.s. v Liberci hledáme šikovného PHPkaře.

Nejčastější náplní prací bude ladění a doplňující práce na již fungujících projektech.

Požadujeme:
• Dobrou znalost PHP, MySQL
• Základní znalost SEO
• Výhodou je znalost AJAX nebo Flash, jQuery
• Možné i pro absolventy a studenty
• Stálá práce na živnostenský list


Nabízíme:
• Zázemí perspektivní společnosti a mladý kolektiv
• Realizaci zajímavých dlouhodobých i krátkodobých projektů pro české i zahraniční klienty
• Pracovní dobu dle dohody



Zájemci pište na: pfeifer@factory-aurum.cz

Pravdivé životopisy a referenční weby s rozpisem vykonané práce na nich jsou vítány.

EDIT: Externí spolupráci bohužel nehledáme.
kvitko
Profil
V tom případě bych doporučil dát si spíše papírový inzerát do Libereckých novin, než semka.... Tady to bude spíše o externí spolupráci :) Nebo že by tu byli samí liberečáci?
ixiik
Profil
kvitko
Nepředpokládám, že tu jsou samí Liberečáci, ale zase není nemožné, že by tu nějaký Liberečák být mohl. :) Přesto inzerát do LB novin půjde.
kvitko
Profil
A propo, ve světě Internetu? Proč musí programátoři sedět u kompjuteru na serveru? Tahle mánie je snad jen v Česku. Já zaměstnávám spoustu programátorů, jeden server máme v Anglii, druhý v Texasu a většina programátorů je v Indii.

Ale vzpomínám si, v létě jsem odpověděl na jeden inzerát do Česka, do HK, hledali programátora pro vytvoření WEBu, PHP grafický databáze. Napsal jsem mu, že mu to udělám gratis, páč je léto a nemám co dělat. Pan inzerent, šéf firmy z HK, odpověděl, že musím jezdit k němu do HK, páč tam má ten počítač. Tak jsem ze srandy vymyslel svoji databázi, obrázkovou, mnohem lepší než má on, nahrál tam pár stovek fotek ze svých cest. Trvalo mi to 2 týdny. Dělal jsem ji "na dálku" přes půl zeměkoule. Pak jsem mu poslal link. Pán v Hradci Králové byl vzteky bez sebe... Jóóó, před 30 lety se muselo dojíždět k počítači, to chápu, tehdá nebyl Internet a programovalo se pžes děrný pásky, ale dneska...?
ixiik
Profil
kvitko
I s tím musím souhlasit. Ale v některých firmách stále platí, že chtějí mít programátory pohromadě. Ulehčí se tím vzájemná komunikace, přehled o postupu prací a podobně. Ano vím, že i na to jsou softíky.
kvitko
Profil
Právě ta komunikace.... to je ten problém. Většina klientů (nejen v tvorbě programů, ale třeba i v kamenným obchodě), zásadně neví co chce, ale zato ví moc dobře, co nechce. Přjde bába do obuvnictví a neví jaký chce boty. Zato ví, že tyhle ne, tamty ne, tamty také ne ... a když se jí prodavač zeptá, jaký by teda ty boty měly být, tak řekne: "no já nevim, takový nějaký jiný...".

A tak je to stejně i s lidma co chtějí po programátorech vytvořit program. Když jim řeknu, aby sepsali na papír přesně co má program dělat, jak budou vstupy a jaký výstupy, jak se bude program ovládat, tak 99% uživatelů je v koncích a zjistí, že vlastně mají mlhavý představy o tom co chtějí. Řada jich ani netuší jak počítač funguje a mají velmi zcestné představy co by se mělo udělat.

Místo toho, aby sedli na zadek a přemýšleli co chtějí, tak stáhnou programátora k sobě a teď mu říkaj: "Pepo udělej takovýhle wokno, tam budou tyhle popisky a až to budeš mít, tak dej vědět a já ti povím jak dál". Pak mu řeknou:" Pepo, ale já myslel ty popisky větší víš a místo tohodle popisku dáme něco jinýho..." Pepa programátor předělá. Pak přijde klient a řekne: "tak já bych tam chtěl k těm popiskám tyhle knoflíky". Pepa dodělá. Pak přijde šéf klienta a řekne: "je to špatně, ty knoflíky budou místo těch popisů a knoflíky jinde." A Pepa zase předělává... a tak to jde dokola. Výsledkem je Pepovo zoufalství, klient říká, že programátor Pepa je neschopnej a všichni svorně nadávají jeden na druhýho.
Chyba ale ale už na počátku, u klienta, který na počátku nemá moc jasno v tom, co vlastně chce.

My dnes pracujeme jinak, klient musí dodat přesný popis co chce udělat, my řekneme termín a cenu. A tu dodržíme. Změny v zadání jsou možné, ale za příplatek. Tenhle přístup nutí klienta si všecko pořádně rozmyslet, však to také platí....
Mastodont
Profil
kvitko
Super popis :-))
ixiik
Profil
kvitko
Já jako programátor příklad s Pepou velmi dobře znám. Perfektní analýza projektu je základem. Jenže. Klient málokdy přesně ví co chce, jak říkáš. Ale on ani neví co _může_ chtít. Neví co vše může od systému požadovat, jak mu to může usnadnit práci atd. Má jen hrubou představu, k čemu to potřebuje.

Ale se vším co říkáš doslova souhlasím.
Aesir
Profil
ixiik, kvitko:
Vývojový tým pohromadě v jedné místnosti je nezbytný pro některé pokročilé metodiky programování, u kterých by komunikace na dálku snižovala efektivitu a zvyšovala náklady ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0