Autor Zpráva
nitrofil
Profil
Moderátor Str4wberry: Původní titulek „Pozor na uzivatele PYREN“
Už se na něj stížnosti objevili ve starším topicu. Bohužel jsem přesto tomuto uživateli zhotovil Flash hru někdy uprostřed července. Od té doby neodpovídá na emailu pyren@seznam.cz ani na icq 585619715 a samozřejmě nezaplatil. Jiný kontakt na něj nemám.

Pochybuji, že se se stejným mailem a přezdívkou zde objeví, ale pokud ano tak si dejte opravdu pozor.
mArtin
Profil
Text odstraněn
Chamurappi
Profil
Reaguji na mArtina:
Tady se žádná černá listina stavět nebude.

přihazuju na černou listinu dalšího dlužníka
Dluží ti v souvislosti s činností dohodnutou pomocí této diskuse? Vyskytuje se vůbec tvůj dlužník na této diskusi? Jestli ne, tak to sem nepatří už tuplem.
JULIUS PONOZKA
Profil
"Dluží ti v souvislosti s činností dohodnutou pomocí této diskuse? Vyskytuje se vůbec tvůj dlužník na této diskusi?"
Nie, podľa mňa to tu píše, pretože mu nezaplatil za umytie auta.... kuštiček logiky ;-/

A tí čo neplatia by mali byť ňejako evidovaní. Kde by sa to tu potom dostalo? By tu chodili podvodníci po služby, za ktoré by nemuseli platit...
Chamurappi
Profil
Reaguji na JULIA PONOZKU:
podla mna to tu pise, pretoze mu nezaplatil za umytie auta
To by vysvětlovalo, proč neuvádí jeho zdejší přezdívku, ani žádný jiný ověřitelný údaj související s diskusí (třeba o jakou zakázku šlo, kdy, proč, co, jak).

ti co neplatia by mali byt nako evidovani
Ne tady.

use brain man... :-/
Porušuješ první dvě závazná pravidla. Nepiš sem, prosím.
mArtin
Profil
Můžu vás ujistit pánové, že mytím aut se rozhodně neživím.
Vídím že to dopadlo jak jsem předpokládal, chytří se poučili a ti ostatní napsali.;)
.. šťourat se tužkou v nose (v lepším případě) a nemít do čeho (koho) píchnout,
tak taky házím zbytečné frky ve stylu "ty ty ty, tohle sem nepatri!".

Jinak, jak tak koukám na diskuzi, nejčastější odpovědi jsou stejně moderátorů,
takže bych slovo "diskuze" používal čím jak nejméně.

Tím že jsem zde hodil jméno na které byste si měli dát bacha, protože nezaplatil za zhotovený flash header,
jsem vám chtěl ušetřit zbytečně vylnaložený, a hlavně nezaplacený čas.
Tím co pán kterého nebudu jmenovat ( Tak schválně kdo to uhodne?:) několik tisíc let stará můmie co si myslela, že umí psát zákony)
napsal jen potrvrdil že se vživotě nedostal ani k vyřízení živnosťáku..
A pokud tak strašně touží po přezdívce, tak ať si na ni přijde sám ;)
tiso
Profil
mArtin: Ak ťa to ukludní nie som moderátor, ale pokiaľ si prácu nedohodol v tejto diskusii tak tvoj príspevok sem nepatrí a pre JULIUS PONOZKA: žiadny zoznam dlžníkov sa tu robiť nebude. Už sa to tu riešilo viac-krát, tak si daj tú námahu a vyhľadaj si ich v histórii diskusie a pochopíš.
Ako vidíš, napísal som ti to isté, čo moderátor. To, že ti odpíše moderátor a nepáči sa ti to, neznamená, že ho potom môžeš urážať (kvázi-slušnou formou). Moderátor je človek ako každý iný, ale je na diskusii niekoľko rokov, takže vie viac ako ty.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mArtina:
Slyšel jsi někdy o poškozování dobrého jména? Proč si myslíš, že servery s černými listinami moc neexistují? Když tě někdo naštve, šup s ním na seznam, důkazy netřeba? Není ani nutné vyjádření protistrany? Co když si teď tady vymyslím, že mi dlužíš 20 000 Kč? Můžu to beztrestně vytroubit i do dalších diskusí?

Nejlepší obranou proti neplatičům je vlastní opatrnost. To platilo vždy. Upozornění na jednoznačné podvodníky, kteří se vyskytují na této diskusi, jsou sice vhodná, ale inkvizici pořádat nebudeme.

pokud tak strašně touží po přezdívce, tak ať si na ni přijde sám ;)
Mě tvůj neplatič nezajímá. Nacpal ses do cizího vlákna a přihodil sem svůj nesouvisející případ, čímž jsi nejen narušil zdejší pořádek, ale také jsi vlastně vystavil administrátory diskuse riziku právního postihu.

jen potrvrdil že se vživotě nedostal ani k vyřízení živnosťáku
Zjevně neumíš jednat s lidmi (ani s můmiemi), takže by mě ani nepřekvapilo, kdyby tvůj dlužník mezi tvými pestrými sarkasmy přehlédl požadavek na zaplacení. Svůj spor si laskavě řeš sám, děkuji.




Navrhuji pro pyrena vykřičník, je to už druhá stížnost, přestože ta první dopadla nakonec dobře.
mArtin
Profil
Beru, černá listina je opravdu dvojsečná zbraň..
V tom případě ale nechápu proč "Navrhuji pro pyrena vykřičník, je to už druhá stížnost, přestože ta první dopadla nakonec dobře." Co když je nařčení smyšlené? .. Co když je to tah konkurence, nebo naštvaného freelancera kterému utekla zakázka? (je to myšleno obrazně, rozhodně není mířeno proti uživateli nitrofil který diskuzi založil)

Jediná obrana proti neplatičům je smlouva nebo stálí klienti. (ale jak všichni víme, kdybychom měli jezdit a podepisovat smlouvy po celé ČR
kvůli každé práci, projezdili bychom víc času než by zabrala práce samotná)

No a když už si teda tykáme, ani jedna sarkastická poznámka by nepadla kdyby se moderátor choval jako moderátor a nepřisazoval na podřadné vtípky o mytí aut.
A pak kdo tady neumí jednat s lidmi že? .. Jinak to že jsem tady napsal jméno neplatiče nemělo mít za následek to že by se mi hned zítra ozval a zaplatil se slovy "jé, já zapoměl".
Ta faktura je pro mě už dávno mrtvá. Bohužel, ale je to cena za rozšiřování sítě odběratelů.
Jen sem chtěl aby takhle nedopadli další ...
tiso
Profil
mArtin: stále to vidíš z jedného uhlu pohľadu - toho svojho, že je ti ublížené, alebo čo. Na tejto diskusii platia určité pravidlá, písané i nepísané. Skús si tie písané prečítať, premýšľaj ktoré si porušil. A skús sa na to pozrieť z pohľadu stálych diskutujúcich/moderátora.
ninja
Profil
Chamurappi: Co když si teď tady vymyslím, že mi dlužíš 20 000 Kč? Můžu to beztrestně vytroubit i do dalších diskusí?

Pro server diskuse.jakpsatweb.cz a jeho provozovatele ano (je to beztrestné). Je ale nuné prokazatelně nepravdivé údaje po oznámení odstranit.
Chamurappi
Profil
Reaguji na mArtina:
Co když je nařčení smyšlené?
Není to moc pravděpodobné. Má možnost se bránit.
Vykřičník poslouží jen jako varování, že by jeho budoucí obchodní partneři měli požadovat určité záruky, není to cejch smrti.

Jen sem chtěl aby takhle nedopadli další ...
I v tvém případě věřím, že sis svého dlužníka nevymyslel, ale když bude stejně postupovat každý (tzn. kdokoliv sem přilepí kohokoliv, kdo mu za cokoliv dluží, bez jakýchkoliv podrobností), nebudeme dělat nic jiného, než doplňovat/promazávat jednu obrovskou černou listinu.

Tečka. Bude-li tu pokračovat nějaká debata, nechť se týká pyrena.
zvěřiňák
Profil
Nebylo by lepší vložit dlužníka do centrálního registru dlužníků než sem na diskusi?
I s pohledávkama se dá obchodovat.
wdesigner
Profil
Tak tohle pro mě není moc potěšující zpráva... Dotyčný Pyren mi totiž také už asi měsíc dluží 500 Kč za nakódovanou šablonu (XHTML&CSS). Ještě jsem mu dával šanci, že to snad nakonec pošle, ale jak tady čtu, že s ním má problém i někdo další, tak na peníze asi můžu zapomenout. Ještě mu pošlu pár mailů a zpráv na ICQ a uvidíme...
Pyrene, jestli to tu čteš, tak se ozvi a máš šanci očisti své jméno, pokud ne, tak už vím na koho si dávat bacha...
DoubleThink
Profil *
Pyrenovi jsem vykřičník přidal. S trochu měkčí formulací, protože sedí za docela velkým NATem.
Falcon
Profil
Presne môj prípad...tiež som mu robil hru a už neodpoveda ani na mail ani na icq :(( JE to jesny podvodnik
mgiel
Profil
tak nejak náhodou jsem sem zabrousil a mohu všem doporučit na téma dlužníci, berte zálohy. Pokud máte dobré reference, spokojené zákazníky a nejste si jisti u nového zákazníka, že na 100% zaplatí, řekněte si o zálohu v takové výši aby pokryla náklady. Vyhnete se smutným chvílím a pokud zákazník nechce zálohu zaplatit, nemá smysl se tím zabývat, určitě se najde někdo jiný.

Pro stálé a ověřené zákazníky je pak slušností zálohy nebrat :)
mattiii
Profil *
ma neco spolecneho pyren s uzivatelem nex22, jenz ma nahlasenou stejnou IP? Pravdepodobne meni sve prezdivky
Chamurappi
Profil
Reaguji na mattiiiho:
Těžko říct, ze své pozice nevidím víc, než že má stejnou IP adresu. Pravděpodobně to je on.
Martin Pyren
Profil *
Dobrý den,
zdravím zde všechny zůčastněné.
A rád bych se okamžitě dozvěděl kdo používá mé vlastní rodné JMÉNO ??? !!!
Jmenuji se Martin Pyreň a jsem jediný v této republice, kdo toto jméno má.
Mám internetové obchody, a tak tímto okamžitě ŽÁDÁM o očištění mého jména.
Můj email je pyren.martin@seznam.cz.
Ještě jedou zdůrazňuji, že jsem si v životě neobjednal nic za co bych nezaplatil !!!
S pozdravem Pyreň Martin - www.profi-pneu.cz
Str4wberry
Profil
Pokud je tvé vlastní rodné jméno Pyreň Martin, můžeš mít klid — nikdo ho zde na diskusi nepoužil.
Martin Pyren
Profil *
Str4wberry:
Děkuji,
napsal jsem sem, protože když si v googlu zkusím vyhledat své jméno, vyjede jako první odkaz tento odkaz a to zrovna v mém oboru podnikání nemusí být pro méně chápavé lidi pozitivní.
Ještě jedou tedy děkuji za uvedení situace ve správný kontext.
Ale i tak by mě zajímalo kdo zmíněný PYREN je, nebo alespoň odkud je a jak se jmenuje.
wdesigner
Profil
Martin Pyren:
Zdravím,
měl jsem s tímto uživatelem také tu čest a jméno Pyren byla pouze přezdívka. Na icq měl v profilu uvedeno skutečné jméno, křestní bylo Jan, příjmení už si nepamatuji, ale s tvým jménem nemělo nic společného ;) Takže můžeš být v klidu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na wdesignera:
Na icq měl v profilu uvedeno skutečné jméno, křestní bylo Jan
… a příjmení Kalous. Jako ten dabér, ale o pět let mladší.

Mohli bychom přejmenovat vlákno na „Neplatič Jan Kalous (*1984)“. Pod přezdívkou „pyren“ stejně zůstane dohledatelné. Kvůli příspěvku [#20] bude dohledatelné i na verzi s „ň“.
Moderátor Str4wberry: Přejmenováno a navráceno.

Reaguji na Martina Pyreně:
když si v googlu zkusím vyhledat své jméno, vyjede jako první odkaz tento odkaz
Zřiď si osobní web, namiř na něj pár odkazů a brzy tuto diskusi předběhneš.
Martin Pyreň
Profil
reaguji na Chamurappiho:
Díky.
Svoje weby samozřejmě mám, ale sem hned druhý ;)
Martin Pyreň
Profil
Děkuji mockrát za přejmenování vlákna ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Podělte se prosím o své zkušenosti s touto kategorií Věnujte pozornost pravidlům. Zejména:
• Máte-li zájem o tuto nabídku/poptávku, využijte uvedený kontakt, nepište do diskuse.
• Držte se tématu.
  • Nepoučujte.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0