Autor Zpráva
Lubosh
Profil
Dobrý den,
potreboval bych pod jedním Wordpressem nastavit 2 šablony vzhledu. Když kliknu na záložku Blog (statická stránka) aby šablona vzhledu byla a zobrazeni příspěvku byla jina než zbytek webu.
Děkuji
Lexter
Profil
Já dělal něco podobného. Jedna instalace wp, která se tvářila jako 4 různé weby na odlišných adresách. Je to podobný princip. Možná je nějaké rozšíření, ale těm se snažím vyhnout a a nacházet systémovější řešení.

O co tedy jde:
Stránky mohou mít každá zcela odlišnou šablonu. To se určuje přímo v šablonách jménem uvedeným v php souboru. Máme dejme tomu šablonu page.php, která se používá pro vykreslování stránek. Pak máme šablonu single.php, která se stará o vykreslení příspěvku. Nebo index.php, což je klasicky úvodka s výpisem příspěvků. Jenže! Toto není směrodatné a teď jsem ti jen vyjmenoval už přednastavené šablony. Je možné si vytvořit úplně novou. Těžko se to vysvětluje. Vytvoříš si novou šablonu třeba s názvem blog.php a do něj umístíš kód, který se stará o výpis příspěvků. To si vem třeba z index,php, kde je to standardně. V administraci pak vytvoříš novou stránku nebo upravíš stávající a v pravém sloupci jako šablonu zvolíš Blog. Jak ale systém pozná, že šablona Blog je soubor blog.php? Nepozná to ze jména souboru. Jednoduše šablonu blog.php pojmenuješ. Opět si ji otevři a na začátek hoď toto:

/*
Template Name: Blog
*/


Jak vidíš, každá stránka webu může vypadat a chovat se úplně jinak. Snad jsem to dobře vysvětlil, nějak si nemůžu utřídit myšlenky. Vím samo jak na to, ale vysvětlit je to horší. Pokud jsem to blbě pochopil nebo to není srozumitelné, piš.
Chavier
Profil
Lexter:
Jedna instalace wp, která se tvářila jako 4 různé weby na odlišných adresách.

Jestli tomu správně rozumím, je tedy možné propojit 4 různé weby s různými adresami jedním administračním rozhraním? Můžete mi prosím odpovědět na tento můj dotaz ?

děkuji
Chavier
Lubosh
Profil
pochopil jsem to co jsem potřeboval ... děkuji.

v template mám teď kromě základní index.php:

extrasablona.php - /*Template Name: Extra šablona*/

a odtud si volám to co potřebuji jiného než v zkladní šabloně, např.:

header-extrasablona.php - <?php get_header(extrasablona); ?>
Zula
Profil
Lexter: díky za tento návod, něco takového hledám už notnou chvíli, jednoduché, geniální:o)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0