Autor Zpráva
Under
Profil
Zdravím,

Potřeboval bych vytvořit možnost, jak při psaní nového postu ve Wordpressu zadat parameter pro pozdější využití. Konkrétně potřebuju při psaní postu zadat další text, který se nezobrazí klasicky v obsahu přes funkci the_content(), ale až kus pod, v patičce postu. Mám nainstalovaný plugin, který mi dovoluje zadávat PHP do postů, bohužel ale proměnnou touto cestou předat nemůžu.

Mě napadá napsat si nějaký skrytý element s určitým ID a dál v kódu to pak vytáhnout z něj. Ale přijde mi to jako zbytečně náročné, zatěžující řešení. Uložit to do DB a pak to z ní zas vytáhnout mi taky přijde celkem zbytečné. Přes URL to předávat nechci.

Nejlepší by bylo, kdyby existovala nějaká speicální třída, do které bych si tu informaci mohl přímo v postu uložit a později využít, ale žádnou takovou jsem nenašel.
Stano
Profil
Under:
Čo presne je patička textu? Dosť by pomohla ukážka čo vlastne potrebujete. Lebo z vašej otázky je zrejmé iba to že nechcete aby daný text bol v databáze uložený spolu s obsahom (wp_posts->post_content). ak sa mám teda držať tejto požiadavky tak wordpress podporuje aj popis každého článku. existuje jednoduchý plugin ktorý popis povolí aj pre stránky. stačí iba uložiť do popisu nejaký text k danému článku a upraviť šablónu aby sa popis zobrazil tam kde potrebujete.

okrem tohoto riešenia sa ešte dajú použiť vlastne polia, ktoré slúžia na presne toto ale ich obsah sa ukladá spolu s obsahom.


edit1: asi kecám. vlastne polia sa nebudú ukladať do post_content. asi. zatiaľ som sa nezaujímal kam presne sa ukladajú ale content to asi nebude. na váš prípad by som skúsil ako prvé práve Custom fields

http://www.attitude.sk/blok/recept-na-sikovne-stranky-wordpress-magic-fields

jop a ukladá sa to do meta data (samostatne)
don jebot
Profil
použi v šablóne excerpt, užívatelov ktorým chceš aby sa zobrazovali priraď do svojej skupiny a uz v templáte over či je užívatel peihlásený a v danej skupene ...

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0