Autor Zpráva
Petras
Profil
Ahoj,
nemám zkušenosti s redakčními systémy jako je Joomla, Wordpress a podobně. Můžete mi někdo poradit nějaký systém, který komunikuje s externími CSS? Co jsem se dívala na dema pár RS, zdá se mi, že všechny fungují na principu Wordu, takže konečný uživatel si nakonec může všechno navolit sám (font, tučnost, barvy...) a stránky nakonec vypadají "každý pes jiná ves". Existuje nějaký redakční systém, kde je prostě H1, margin, padding, fonty, barvy a všechno ostatní takové, jak je nastylované?
ShiraNai7
Profil
H1, margin a tak dále je nastylované snad v každém CMSku. To, co popisuješ, je zřejmě nějaký WYSIWYG editor (populární jsou např. TinyMCE a CKEditor). Možnosti změny písma, barev atd. jsou funkce daného editoru, které se dají určitě odebrat. Můžu potvrdit, že někteří uživatelé mají tendenci pomocí editoru stránku nehorázně "prasit".
Petras
Profil
ShiraNai7:
Díky za odpověď, dívala jsem se na několik různých bezplatných CMS a přiznávám, že už ani nevím, co všechno to bylo... Je možné tedy doporučit nějaký dobrý s obsluhou v češtině a s možností odebrání určitých funkcí - tlačítek, která prostě uživatele svádějí ke klikání a nastavování? V případě, že si uživatel všechno nastaví po svém, mi totiž přijde naprosto zcestné a zbytečné dělat jakýkoli design webu, protože po pár měsících (možná i týdnech) je z webu něco úplně jiného...
ShiraNai7
Profil
CMS snad jakýkoliv.. záleží na tom, co od něj očekáváš. Pro jednoduché weby můžu doporučit třeba svůj SunLight CMS. Featury editoru jdou odebrat pouze zásahem do javascriptového souboru, který editor spouští. To by byl v případě mého CMS soubor admin/modules/wysiwyg.php (po instalaci daného rozšíření). Víc asi neporadím.. jak přidávat a odebírat tlačítka se dozvíš v dokumentaci daného editoru.
emersion
Profil *
Petras: Ahoj. To co požadujete není ani tak požadavek na redakční systém, ale spíše na konfiguraci WYSIWYG editoru. Myslím si, že prakticky u všech OpenSource CMS byste toho měla být schopná docílit sama (správnou úpravou konfigurace či mírnou úpravou volání editoru). Pokud byste si ale například vybrala náš redakční systém (CMS systém), tak bych Vám byl jistě schopen podobný požadavek splnit.
margin
Profil *
Petras:
Doporučuji k přečtení, i když v čkánku konkrétní odpověď není, ale pojednává o (nejen) tvém problému:
WYSIWYG musí zemřít!
weroro
Profil
Ja si zase myslím, že Petras žiada radu ohľadne CMS, v ktorom je možné jednoducho vypustiť niektoré funkcie v admine (napr. cez práva Super Admina). Ak chce nechať web aj s prístupom do admina užívateľovi a zároveň sa vyhnúť tomu, že by užívateľ nainštaloval rozšírenia a podobné záležitosti, čím by mohol poriadne sprasiť web obávam sa, že systémy ako WP a JOOMLA je nutné upraviť z vnútra (kód).
karel_
Profil *
Petras:
Tak jak i psal ShiraNai7: ve většině editoru - konkrétně například v Joomle, ve wisywyg JCE - lze zvolit, které ikonky bude wisywyg obsahovat, včetně pokročilého nastavení "čištění" (před)formátovaného textu a definování skupin, pro které "očesaný" WYSIWYG se má zobrazovat. Tj uživatel nenastaví nic, co není v editoru povoleno.
CSS (ani nemusí být "externí", i když těžko uhádnout co tím myslíte) nesouvisí se samotným editorem - ten sice může vkládat vlastní CSS styly, ale v závislosti na nastaveném CSS samotného webu, nemusí se aplikovat - můžete například použit klauzuli !important. Pochopitelně je lepší vložení CSS stylu v samotném textu předcházet (pokud si to uživatel není schopen ohlídat sám).

WYSIWYG nemusí zemřít

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0