Autor Zpráva
Verush
Profil
S tvorbou webu zacinam ale chtela bych vytvorit do pul roku celkem slozite webove stranky, kde by si uzivatele mohli sami zakladat ucty atd. Neco jako airbnb. Jaky redakcni system je pro to nejvhodnejsi? Nebo kolik by to pripadne stalo?

Moderátor jenikkozak: Titulek „zena v nesnazich - jaky redakcni system?:))“ nevystihoval podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
mlasevic
Profil
Redakčních systémů je celá řada, ale asi nejpopulárnější (bez ohledu na pořadí) jsou Joomla, WordPress a Drupal. Všechny mají celkem širokou uživatelskou základnu, dost různých rozšíření, která pokryjí velké množství požadavků. Všechny tři jsou free, některé add-ony můžou být placené.

Drupal ani WordPress moc neznám (s WP jsem se snažil tvořit něco jen jedenkrát a moc hezké vzpomínky na to nemám, ale nehaním ho). Jen mi přišel poněkud těžkopádnější ve srovnání s Joomlou.

No a od Drupalu se mi podařilo odlákat k Joomle člověka, který na Drupalu dělal jednoduché weby (jen základ - 3-4 stránky)

U Joomly můžu říct, že po první instalaci lze rovnou spustit funkční web a začít jej plnit daty. PPřípadně se poohlédnout po nějakých free slušivějších šablonách. V současnosti je venku verze 3.3, ale do produkčního webu bych dával spíš ještě starší 3.2.4 (není zase tak stará) - s 3.3.1 jsem měl problém, že ne vše v jádru Joomly jelo tak jak by mělo.

Předpokládám, že se ozve i nějaký Drupalista či WP, takže bude možno srovnávat, ale vsadím se, že to vyhraje jeden z těchto tří CMS.
quatzael
Profil
mlasevic:
Spíš napiš co se všechno v tom redakčním systému dá udělat, resp. co udělat nelze. Kde to má nějaký omezení, na který jsi například konkrétně narazil a taky to, jestli s tím jde udělat to airbnb a případně za jak dlouho.
Verush
Profil
quatzael:
Presne tak :-) prosiiiim :-) a kolik by to pripadne stalo od nekoho jineho. Moc dekuji.
mlasevic
Profil
Takže airbnb vypadá jako psané na zakázku - komplet.

Pokud bych to chtěl dělat v Joomle, tak jsem našel několik různých doplňků pro ubytování, rezervace jako je airbnb. Stačí na extensions.joomla.org hledat výrazy accomodation, případně hotels, booking atp. Takže základní kameny pro řešení lze najít a případně poupravit - tohle Joomla umožňuje v určité míře.

Nicméně detailně jsem se touto problematikou nezabýval, takže nemůžu říct, který z těchto doplňků je použitelný lépe či hůře.

Otázkou je - provozovatel webu si bude udržovat vlastní databázi nabídek nebo čerpat z nějaké jiné? Pokud by se čerpalo, tak se určitě musí na míru napsat nějaký můstek na propojení.

Vzhledem k tomu, co jsem nahrubo viděl na onom airbnb, tak odhady:

Časový odhad na něco podobného ..... 1-2 měsíce fulltime ......
Cenový odhad? Programování se asi nevyhnete - počítal bych opět s hrubým odhadem v řádech desítek tisíc - rozpětí někde mezi 30 000 až 60 000 .... plus minus .... určitě bych ani omylem nepočítal s tím,že by jste se vlezli pod 10000 a bylo to hotovo do týdne či 14 dní.
mimochodec
Profil
Airbnb jsem znal, když začínali a nějakou dobu jsem je sledoval. Bylo evidentní, že je to baví. Hodně si zakládají na solidnosti tam registrovaných lidí. Mám pocit, že i ověřují identitu poštou, každopádně vím, že mají operátory na telefonu, kteří opravdu fungují, a to nejen v angličtině, ale i v těch zábavných evropských pidijazycích, jako je čeština nebo slovenština. Vyrobit takový web může stát 100.000, ale to jsou drobné ve srovnání s náklady na globální reklamní kampaň, kterou pak měli a bez které by ten projekt už dneska neexistoval. No a teď už je to zaběhlý produkt, který má své nemalé průběžné náklady, ale i zisk.
Představa, že to někdo nakliká v joomle, by narazila po prvních pár minutách slušné analýzy.
Verush
Profil
mimochodec:
Verush:
Dekuji za rady. Samozrejme bych nechtela delat kopii airbnb. Konkurovat jim by byl nesmysl. Jen proste stranky tohoto typu, kde si uzivatele zakladaji ucty a vkladaji fotografie a posilaji si mezi sebou vzkazy. Dale s mapou umisteni uzivatelu prave tak jak je to na airbnb.


mlasevic:
Dekuji. Nabidky by byly od uzivatelu. Myslim, ze by nebylo potreba odkazovat na jine weby. Nejednalo by se o ubytovani.
mlasevic
Profil
Hmm, podle posledního upřesnění (vkládání fotek, vytváření účtů, posílání zpráv) nejde de facto o nic jiného než o obyčejné diskusní forum a vlastně funkčností je to i duplikování FB. Je to tak?
Verush
Profil
Nene..opravdu spis jako airbnb. Jen by se jednalo uplne o neco jineho.
mimochodec
Profil
Verush:
Dekuji za rady. Samozrejme bych nechtela delat kopii airbnb. Konkurovat jim by byl nesmysl. Jen proste stranky tohoto typu, kde si uzivatele zakladaji ucty a vkladaji fotografie a posilaji si mezi sebou vzkazy. Dale s mapou umisteni uzivatelu prave tak jak je to na airbnb.

V tom případě bych doporučil začít tím, že si zaplatíte analýzu. To v podstatě znamená, že si sednete k jednomu stolu s někým, kdo vaši představu bude schopen zkonvertovat do technicky přesného funkčního popisu.
Verush
Profil
Super. Nevite kde nekoho takoveho najdu? A kolik by takova analyza stala? Pripadne pod cim to hledat?:)
mimochodec
Profil
Pokud to nemáte daleko do Brna, můžu se nabídnout já. Kontakt mám v profilu.
Verush
Profil
mimochodec:
[#11] Verush

Super. Nevite kde nekoho takoveho najdu? A kolik by takova analyza stala? Pripadne pod cim to hledat?:)


mimochodec:
Do Brna to nemam zrovna nejbliz. Orientacni cena?:)
mimochodec
Profil
Verush:
Nechci sem dávat konkrétní čísla. Samozřejmě se nemusíme sejít v Brně, je to na dohodě. Více v mailu.
Verush
Profil
mimochodec:
Email poslan. :-)
quatzael
Profil
Verush:
Haha. To jsem tady chtěl dát z legrace nabídku 90K a tak čtyři měsíce jako dobu práce. Asi bych úplně nepřestřelil:o)
Hodně záleží co by všechno ten portál měl umět, takže potom se dá mluvit blíže o ceně.
Verush
Profil
mlasevic:
Děkuji za navbidky. Zatim je to jeste predcasne. Jen jsem chtela vedet pribliznou cenu. :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0