Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Hľadám nejaký ucelený tutorial ohľadom kódenia wordpress šablón (vlastných). Úprimne nemám veľmi čas, ani chuť hrabať sa v WordPress kodexe, kde navyše nič rozumné nie je. Potrebujem nejaký zoznam funkcií, súborov, ktoré použiť (index.php, header.php, style.css, ...) a kadejaké zoznamy funkcií, ktoré sa dajú použiť a čo robiť. Napr. v téme 2014 je niečo takéto
<title><?php wp_title( '|', true, 'right' ); ?></title>
A jediné, čo o tom potrebujem vedieť, je, že kde je definovaná funkcia wp_title (napríklad) v danej téme v súbore functions.php to nie je... Bude to niekde inde a naozaj netušim kde...
Ďalej potrebujem vedieť všetky možné parametre. Možno chcem veľa, ale predstavujem si to ako php.net. Zadám do vyhľadávača funkciu a ono mi vypíše, kde ju nájdem, čo robí a aké má parametre. To by bolo ideálne. Ešte ideálnejšie ak by to bolo SK/CZ jazyk... ak vie niekto o niečom, kde by som sa dohľadal potrebných vecí, budem mu do smrti vďačný.

Nepochopte ma zle. Mám asi 2 dni na to, aby som sa naučil robiť témy vo WP. Zo začiatku pôjde len o ľahké stránky, viacmenej statické prezentácie. Ide o to, aby zákazník mal možnosť editovať texty a obrázky. KeĎže WP je najlepší a najrozšírenejší, príde mi to ako rozumné riešenie, než používať nejaký vlastný zastaralý RS
martin1312
Profil
http://codex.wordpress.org/Function_Reference/wp_title

Všetko nájdeš vo WP codexe, neviem, prečo by to niekto prerábal do inej podoby.
jefitto44
Profil
Práveže tak všetko tam nenajdem... teraz som napríklad hľadal tú funkciu wp_head(). Aj som našiel v generatl theme... bohužial, tam má len get_action('wp_head'); a zas možem hľadať inde... tak či tak som sa nedopracoval k tomu, kde to includuje Open Sans font napríklad...
twe3k
Profil *
Myslim ze nic lepsie nie je a v sk/cz uz urcite nie.. ale ak hej tiez by som bol rad
jefitto44
Profil
Martin, napríklad teraz nechápem ďalšej veci. style.css musíš mať vytvoretný, aby ti začalo vnímať, že sa snažíš o novú tému, ale okrem tých kravín v poznámke CSS názov témy, verzia,... mi absolútne nevníma na vpísané CSS. A ani sa nečudujem. Tvorca wordpressu bol naozaj taký múdry, že do tej zázračnej wp_head() vkomponoval kopec blbosti, ale nevkomponoval tam link na style.css

skúsil som get_stylesheet_directory() a to mi vráti celú cestu vrátane http... možno za to môže len endora, ale rozhodne je to blbosť... a keď dám stylesheet priamo na style.css, tak mi ho hľadá v root/style.css. Mi to príde nejaké bulharské...
martin1312
Profil
No len tak z pozretia sa to nenaučíš, musíš jedno po druhom sledovať kam to vedie a pozerať dokumentáciu.

PS: zrejme hľadáš get_template_directory_uri()

// Prípadne na http://brm.sk/tag/tutorialy nájdeš videotutoriály na WP, ale stačí googliť a na WP tvorbu šablóny nájdeš milión návodov.
jefitto44
Profil
jj, get_template_directory_uri() som objavil už včera, a toto funguje. Ale aj tak mi to príde blbé, že to tvorca WPO nezahrnul automaticky do funkcie wp_head()
A čo ostatné veci? Ako funguje všetko ostatné? Stačí, že vytvorím single.php a wordpress automaticky rozpozná, že ide o šablónu článku? Alebo to tiež musím niekde "includovať"?
Mojím aktuálnym problémom je to, že potrebujem, aby hlavná stránka vyzerala úplne inak ako ostatné podstránky, resp. články... ako na to? Viem, že nejako sa tam dajú robiť veci cez slug, čiže by stačilo, aby som si pomenoval page-home.php a tam viem vytvoriť tú domovskú stránku? Len potom si musím ako úvodnú stránku v vzhľad->prispôsobenie vybrať práve tú home stránku nie?
anonymníí
Profil *
jefitto44:
Co se dá dělat, holt kodéřina a programátořina není pro všechny :-)

tak či tak som sa nedopracoval k tomu, kde to includuje Open Sans font napríklad
Ač worpress nepoužívám, poradím ti, že v žádné PHP (pseudo)funkci to nebude.

Naučení se práce s nějakým CMS chce nějaký čas, a to jak na zkoumání, tak i na zažití si procesů fungování v daném CMS. Pokud nemáš čas nebo buňky, nic se neděje, živit se můžeš i něčím jiným.
jefitto44
Profil
Ešte že existujú takí skilleri, ako je anonymníí, on zachráni svet, lebo nikto iný programovať nevie. Iba on vie všetko :P

Na brm som pozeral, je tam veľa veci... Zatiaľ ďakujem, ak by niečo, budem pišťať
Musilda
Profil
twe3k:
Stačí jen hledat http://musilda.cz/kategorie/jak-vytvorit-vlastni-sablonu-pro-wordpress/

jefitto44:
Fonty se vkládají pomocí enqueue, wp_title a wp_head se ovlivňuje pomocí stejnojmených akcí, např. add_action('wp_head','my_fonts'); a k tomu musíš vytvořit funkci my_fonts, která ovlivní wp_head.

Tohle všechno najdeš na mém blogu.
Venca V
Profil
Možná ti to trochu pomůže, nemělo to být veřejné, je to jen takový tahák pro mě, když třeba delší čas nedělám WP web, abych si trochu osvěžil paměť: https://docs.google.com/document/d/1wbEPnL57VpMHoRarfRiZW9yjhpqPkioFHoM3KLmhgEs/edit?usp=sharing
V podstatě se ale dá říct, že nic jiného, než soubory a funkce tam napsané, k vytvoření vlastní šablony nepotřebuješ.

Jinak, pokud to myslíš alespoň trochu vážně, tak se codexu nevyhneš.
Musilda
Profil
Tohle z toho prosím tě smaž "do hlavičky doplnit description". Meta description jedině přes wp_head().
jefitto44
Profil
No parada, niečo take som hľadal... prídem z roboty, zadrtim krusader a pustim sa do čítania :D

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0