Autor Zpráva
jefitto44
Profil
Ahojte, na nete sa dá nájsť kopec akoby vlastných wikipedii, jedna je napr. necyklopedia.wikia.com/wiki/Hlavn%C3%A1_str%C3%A1nka

Je to engine z wikipedie, ktorý si zrejme niekto niekde stiahol, nahral na FTP a pridáva články... chcel by som urobiť takúto vlastnú wikipediu, tématický zameranú, ale neviem ani, pod akým pojmom to hľadať, ani ako to funguje... vie niekto help?
Zechy
Profil
MediaWiki
jefitto44
Profil
Našiel som tam odkaz na niečo také:

wiki.wiki

Tam requestnem account a potom to bude možné spraviť jedným klikom? Myslím tú inštaláciu... A akú adresu bude mať stránka?
Zechy
Profil
jefitto44:
Z MediaWiki se dá stáhnout přímo zdroják, co nahraješ na FTP a nainstaluješ.

Případně, jsou pak možnosti jako si to hostovat u wikia.com, vzniká tam spoustu wiki projektů, například pro filmy a seriály, atd.
jefitto44
Profil
jj, tu wikia.com som skúsil, avšak to je niečo úplne iné ako original wiki... úplne inak to vyzerá :-/ ja by som chcel, aby to vyzeralo ako klasická wiki, tzn. menu vľavo, čisto biele atp.

Ak stiahnem zdrojak, bude to presne to, čo chcem?


Proste chcem udelať niečo ako necyklopedia.wikia.com
Zechy
Profil
jefitto44:
Je to přesně to, co chceš.
jefitto44
Profil
No tak som to skúsil, prebehol, poskúšal čo sa dá... ako prvé ma oslovilo, že nikde nie je tlačidlo "Pridať článok". Takže nový článok sa dá pridať len tak, že idem na neexistujúcu adresu a tak mi ho ponukne vytvoriť...

Druhá vec - nemám editor, pri inštalácií som vybral že sa má nainštalovať, len ho akosi nemám spojazdnený...

Na media wiki manuály som sa dozvedel dokopy nič...

Navyše, teraz, keď už mám inštaláciu, nedajú sa už priinštalovať nijaké Ďalšie extensions?
Zechy
Profil
jefitto44:
Jediný, co si už pamatuji, a ještě dost blbě, je, že ten editor by se snad měl dát zapnout někde v nastavení.
jefitto44
Profil
Práveže sa nedá... v tých nastaveniach dokopy nič nie je... môžem si tam maximálne zmeniť heslo a to je tak všetko.... a nastavovať somariny ako vzhľad... dokonca ani logo sa nedá nastaviť priamo cez stránku, ale musím ho nastaviť v kóde
Keeehi
Profil
jefitto44:
No tak som to skúsil, prebehol, poskúšal čo sa dá... ako prvé ma oslovilo, že nikde nie je tlačidlo "Pridať článok". Takže nový článok sa dá pridať len tak, že idem na neexistujúcu adresu a tak mi ho ponukne vytvoriť.
Ano, to je typický způsob, jakým wiki stránky fungují.

Na media wiki manuály som sa dozvedel dokopy nič.
Také jsem měl problém s dokumentací. Což se mi zdá zase jako společný rys wiki stránek.

Navyše, teraz, keď už mám inštaláciu, nedajú sa už priinštalovať nijaké Ďalšie extensions?
Dají. Ale stejně jako to logo, konfiguraci musíš provést změnou kódu www.mediawiki.org/wiki/Manual:Extensions

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0