Autor Zpráva
lionel messi
Profil
Zdravím,

s WordPressom iba začínam, celkom sa mi zatiaľ pozdáva, no narazil som na menší problém. Po kliknutí na názov kategórie (napr. v menu) sa na stránke konkrétnej kategórie objaví nadpis vo formáte Kategória: Názov kategórie, lenže ja by som sa veľmi rád slovka kategória v tomto prípade zbavil a nadpis kategórie vypisoval vždy len v štýle Názov kategórie.

Bohužiaľ, nezistil som, kde a akú zmenu treba spraviť, aby som WP vnútil svoju vôľu. Skúšal som aj hľadať, lenže vždy som narazil iba na návody, ako odstrániť slovo kategória z URL.

Budem veľmi vďačný za každé nakopnutie, ako tento problém (či skôr môj vlastný rozmar) vyriešiť.
Taps
Profil
lionel messi:
jakou používáš šablonu?
lionel messi
Profil
Taps:
lionel messi:
jakou používáš šablonu?

Twenty Sixteen, jednu z troch pôvodných, ktoré sú tam od inštalácie.
Taps
Profil
lionel messi:
zkus složku inc/template-tags.php a v ní hledej $categories_list
lionel messi
Profil
Taps:
lionel messi:
zkus složku inc/template-tags.php a v ní hledej $categories_list


Tam som našiel presne toto:

$categories_list = get_the_category_list( _x( ', ', 'Used between list items, there is a space after the comma.', 'twentysixteen' ) );

Funkcia get_the_category_list (ani _x) nie je v danom súbore definovaná.
Kcko
Profil
lionel messi:
Tak bude definovaná jinde, proscanuj si projekt ... a projdi si nějaký tutorial, na netu toho je hafo.
Taps
Profil
lionel messi:
Já v tom souboru mám uvedeno. Zkus odstranit ztučněný výraz. Funkce get_the_category_list ti získává dané kategorie
<?
function twentysixteen_entry_taxonomies() {
    $categories_list = get_the_category_list( _x( ', ', 'Used between list items, there is a space after the comma.', 'twentysixteen' ) );
    if ( $categories_list && twentysixteen_categorized_blog() ) {
        printf( '<span class="cat-links"><span class="screen-reader-text">%1$s </span>%2$s</span>',
            _x( 'Categories', 'Used before category names.', 'twentysixteen' ),
            $categories_list
        );
    }
?>
lionel messi
Profil
Taps:

Zkus odstranit ztučněný výraz.

Bohužiaľ, vôbec nič sa nezmenilo.

Kcko:

a projdi si nějaký tutorial, na netu toho je hafo.

Presne to aj spravím, uvedomujem si, že podobným spôsobom (riešenie každej, relatívne triviálnej, úpravy šablóny na fóre) to veľmi ďaleko nedotiahnem.
lionel messi
Profil
Tak napokon je problém vyriešený.

Pre všetkých, ktorí by náhodou niečo podobné v budúcnosti hľadali, prikladám riešenie:

Treba upraviť súbor s cestou: root (koreňový adresár, kde je WP) > wp-includes > general-template.php

A v ňom nasledujúcu funkciu (stačilo odstrániť vyznačenú časť):

function get_the_archive_title() {
    if ( is_category() ) {
        $title = sprintf( __( 'Category: %s' ), single_cat_title( '', false ) );
    } elseif ( is_tag() ) {
        $title = sprintf( __( 'Tag: %s' ), single_tag_title( '', false ) );
    } elseif ( is_author() ) {
        $title = sprintf( __( 'Author: %s' ), '<span class="vcard">' . get_the_author() . '</span>' );
    } 
    // množstvo ďalších podmienok vynechávam, pre riešenie čiastkového problému sú nepodstatné
}

Tapsovi aj Kckovi ešte raz ďakujem.
Kcko
Profil
lionel messi:
Mně za nic, ale skutečně řešit zrovna na tomto fóru začátečnické dotazy ohledně WP je trošku mimo. Já jsem v oboru přes 10 let (programování, kódování ...) a kolega mě donutil si včera nainstalovat WP, protože tam chce rozjet nějakej malej webík a taky jsem asi hodinu čučel do toho "super" kódu a nemohl nic najít, byl jsem z toho celkem v depresi (bud jsem tak blbej, nebo je WP tak divně napsanej ..) holt zbývá googlování, hledání a zkoušení ...

Tak se nevzdávej, na netu toho je mraky a když takhle něco objevíš posuneš se v logičnosti daného systému dál a dál .. ;)
Taps
Profil
Hlavne dej pozor na aktualizace, ty by ti nastaveni mohli opet prepsat. Nejlepsi je si vytvorit vlastni sablonu a v ni delat vlastni upravy

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0