Autor Zpráva
jany
Profil
Dobry den,
asi pred 3 rokmi som zacal pouzivat WP a zapacila sa mi sablona od colorlib shapely. Teraz mi v nej nefunguje vsetko tak, akoby som si to predstavoval a rad by som presiel na inu sablonu. Mam len jednoduchu stranku, kde mam blog.
Na webe mam vytvorenych len niekolko stranok a potom asi 100 blogovych clankov (vratane obrazkov). Dalej mam vytvorene kategorie do ktorych su zaradene blogy. To je asi vsetko.
Nie som web admin, ale rad by som teda zmenil sablonu a celkom sa mi pozdava blocksy.
Nechce sa mi trapit s vytvaranim hlavnej stranky a nejakych blokov, tak stahnem aj companion plugin a nainstalujem si aj content (je ich tam niekolko na vyber).

Chcel by som vediet ako je to lepsie spravit:

Nainstalovat si cisty novy WP + novu sablonu s companion pluginom. Potom si to prisposobit ako chcem a s mysql tam nakopirujem, len tabulky kde mam blog, stranky, atd ...?

Alebo do existujuceho webu nainstalovat novu sablonu + comp. plugin a prisposobovat to rovno tam az dokym s tym nebudem spokojny ?
Kajman
Profil
Udělejte si kopii webu (soubory i databázi) a na kopii zkuste změnit šablonu a nainstalovat plugin do aktuálního stavu, abyste si zachoval historii článků, url atp. Když to všechno proběhne v pořádku, mělo by to stejně jít i na ostrém webu (ten si každopádně před každým zásahem zálohujte).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0