Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Stáhl jsem si češtinu do RS Joomla, v locale zadal language a country locale, ale zobrazuje mi to úplné paznaky, zkoušel jsem snad vše. (stáhnutá čeština má tři soubory: czechutf8, czechutf8.ignore a czechutf8.xml) tyto soubory jsem nakopíroval do language. Stále to bohužel nefunguje, prosím poraďte mi někdo, já už nevím co s tím mám dělat :( Kde může být chyba????
Filips
Profil
a co zkusit něco jiného než utf?
Filips
Profil
Jinak: Site -> Locale -> Language (czechutf8)
a pod tím ještě country locale -> cs_CZ
A musí to fungovat. Já mám czech1250 a jede to.
Worker
Profil
To je čeština do frontendu.
Teda chybne sa Vám zobrazujú české znaky napr. na hlavnej stránke.
Tam by ste mohli mať napr.: Přihlášení , Nemáte účet?, Vytvořte jej!
Toto sa Vám chybne zobrazuje?
Anonymní
Profil *
Kde se dá tedy stáhnout czech1250?
Filips
Site -> Locale -> Language (czechutf8)
country locale -> jsem tedy dal cs_CZ a nic
Worker
Na hlavní stránce se zobrazují chybně např.: u "login form", přesně tak jak říkáte.

Co tedy s tím?
Worker
Profil
Tak by bolo dobre sa pozrieť na tejto stránke na zdrojový kód a mal by byť vygenerovaný takýto riadok:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
Tento riadok v Temlates v šablone ktorú používate v index.php je takýto:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; <?php echo _ISO; ?>" />

Nemáte o nejakú hranatú zátvorku naviac?

Akú verziu Joomla máte?
Najnovšia pre používanie je Joomla 1.0.12.
Filips
Profil
A co stáhnout tohle? Komplet v češtině a asi se tam nemusí nic kopírovat.
http://www.joomlaportal.cz/content/view/225/2/
H13
Profil
A co takhle počkat na 1.5. Jedu v 1.5 a čeština funguje i bez nastavení jazyka protože vše jede jen pod utf-8
haluz
Profil *
mám problém s češtinou v Joomla 1.0.12 měnil jsem utf za iso a po smazaní a nahrání jiné mi to stale píše že nemůže zapisovat do czechiso.php nebo co tam je za češtinu... nevíze jak z toho
eiline
Profil *
Stáhla jsem si do Joomla 1.0.13 češtinu a když píši texty, tak místo háčků, čárek píše čtverečky.Nevíte někdo poradit co s tím?Díky
Worker
Profil
Príčiny chybného zobrazovania češtiny
(najlepšie je si hneď na začiatku vybrať perspektívne kódovaie utf8):
- je správne vytvorená databáza? (utf8) ?
- je správne porovnávanie v DB (utf8)
- je správna čeština pre frontend ktorú ste si stiahla (tri súbory czech.php ...)
- je zapnuté v Global Configuration/locale (Language: czech, Country Locale: cs_CZ alebo cs_CZ.UTF-8)
- je ošetrené pripojovanie k DB? (odkomentovaný - t.j.bez lomítok v includes/database.php riadok 102)
- keď si dáte zobrazit zdrojový kód stránky máte tam:<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8"/>

Pozn. od tejto verzie všetky súbory s češtinou v doinštalovaných komponentoch musia mať názov ako čeština pre frontend t.j. bez prívlastku, len czech, napr. czech.php ...

Napíšte mi potom, či je zobrazovanie správne.
JP
Profil *
Worker: Diky moc! Uz me z toho malem kleplo, ale diky tobe jsem odpoznamkoval ten radek 102 a vse zaclo fungovat jak ma. Jeste jednou diky!
Garwin
Profil *
Ahoj :o) ... když chci přejmenovat Login Form na Přihlášení, tak se špatně zobrazuje písmenko "ř" ... Jde s tím něco udělat? Jinak myslím, že ty body, co napsal Worker, mám všechny splněné. :o(
Garwin
Profil *
Vzdávám to, ve článcích se mi nechce zobrazovat totálně žádná diakritika. Kde může být chyba? :(
Worker
Profil
A kde to máte na svojom PC, alebo na webe?
Ak na webe, a ak mi dáte prístup môžem sa na to pozrieť.
A akú verziu Joomla používate?
Garwin
Profil *
Tak postupně. :o) Mám to na webu ( www.muj-blog.uvadi.cz ). Pristup do Joomly! - jmeno: admin, heslo: Administrace ... verze je 1.0.13 ... pokud byste na cokoliv přišel, budu jenom rád. Předem děkuji za snahu :o)
Worker
Profil
Neuvádzajte si heslá, zmažte si ho v príspevku.
Garwin
Profil *
To už nepůjde, nejsem zaregistrovaný... to heslo je jenom zkušební, páč jsem chtěl vyzkoušet Joomlu! Pak si ho změním. :o)
Worker
Profil
Chyba je asi v databázi.
Ak chcete, prístup mi dajte mailom.
Garwin
Profil
Ok, posílám.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0