Autor Zpráva
tatyalien
Profil
Dobrý den,
neorientuji se tolik v sql dotazích, používám tento kód který jsme kdysi tady přez tuto diskuzi složily ;)

SELECT
Priznak, IndexA, Nazev, Tvurce, TypTvurce, Popis, KratkyPopis, WWWadressa, Jednotka, Oddeleni, Obrazky, Nahled, Nomenklatura, NaSklade, Dan, CenaSDani, DodaciLhuta, CenovaHladinaID, CenovaHladinaPopis, CenovaHladinaAlg, RodicovskaKarta, SdruzovaniPolozek, ReferencovanaKarta
FROM $tabulkaOpravena  WHERE 
(Priznak, IndexA, Nazev, Tvurce, TypTvurce, Popis, KratkyPopis, WWWadressa, Jednotka, Oddeleni, Obrazky, Nahled, Nomenklatura, NaSklade, Dan, CenaSDani, DodaciLhuta, CenovaHladinaID, CenovaHladinaPopis, CenovaHladinaAlg, RodicovskaKarta, SdruzovaniPolozek, ReferencovanaKarta)
NOT IN 
(SELECT 
Priznak, IndexA, Nazev, Tvurce, TypTvurce, Popis, KratkyPopis, WWWadressa, Jednotka, Oddeleni, Obrazky, Nahled, Nomenklatura, NaSklade, Dan, CenaSDani, DodaciLhuta, CenovaHladinaID, CenovaHladinaPopis, CenovaHladinaAlg, RodicovskaKarta, SdruzovaniPolozek, ReferencovanaKarta  
FROM $tabulkaZdroj) UNION SELECT 
Priznak, IndexA, Nazev, Tvurce, TypTvurce, Popis, KratkyPopis, WWWadressa, Jednotka, Oddeleni, Obrazky, Nahled, Nomenklatura, NaSklade, Dan, CenaSDani, DodaciLhuta, CenovaHladinaID, CenovaHladinaPopis, CenovaHladinaAlg, RodicovskaKarta, SdruzovaniPolozek, ReferencovanaKarta FROM nove_zbozi ORDER BY IndexA


Tento kód mě porovná 2 totožné tabulky, a zjistí mě změny (používám pro aktualizaci zboží na webu) + připojí tabulku nové zboží.

Narazil jsem však na problém internetového obchodu, kde mají "inteligentně" uděláno, že při "aktualizaci" zboží se "staré zboží smaže" a znova se vytvoří... a zde mám právě problém.

Výše uvedeným kódem se mě totiž vyfilturjí jen změny = správně ;). Ale nyní budu muset k změnám si vyfiltorvat i cenovou hladinu.

problém je, že cenová hladina vypadá jako zboží :-)
zboží obsahuje:
indexA -> katalogové číslo
CenovaHladinaID -> název cenové hladiny je prázdný
+ další sloupce

Cenová hladina obsahuje:
indexA -> katalogové číslo = totožné se zbožím
CenovaHladinaID -> název cenové hladiny vyplněný
+ další sloupce

Nevím jak napojit dotaz na výše uvedený, aby mě u výsledku ještě připojil data z tabulky $tabulkaOpravena kde v případě, že se jedná o zboží doplnil cenové hladiny (všechny k tomuto zboží, cenových hladin je více)

Nechce se mě dělat mezi krok, kde výsledek tohoto dotazu uložím do csv /nebo tabulky a k němu připojím znova potřebná data :-(
tatyalien
Profil
Přikládám kdyžtak link na staré vlákno Odkaz

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0