Autor Zpráva
Radicz
Profil *
Zdravim zase ja,

Potřeboval bych pomoci s dotazem do databáze. Mam dotaz kterej mi vybere jmena, který maj stejný id v tabulce klienti s vs v tabulce banka_platby. Ale já bych potřeboval spíš dotaz kterej najde to jmeno kde nenajde shodu id s vs. TZN když budu mít v tabulce banka_platby ve sloupečku vs číslo které neni v tabulce klienti ve sloupečku id tak to vypsat. Děkuji za případné návrhy.

    $dotaz = mysql_query ("SELECT klienti.id, banka_platby.* FROM klienti INNER JOIN banka_platby ON klienti.id = banka_platby.vs"); 
TomášK
Profil
 $dotaz = mysql_query ("SELECT klienti.id, banka_platby.* FROM klienti LEFT JOIN banka_platby ON klienti.id = banka_platby.vs WHERE banka_platby.vs IS NULL"); 
 
Radicz
Profil *
TomášK:
To bohužel nefunguje, vono už asi protože tam zůstane tahle podmínka
ON klienti.id = banka_platby.vs
ta sama o sobě vybere z tý tabulky banka_platby všechny až na toho co tam veskutečnosti neni v tý tabulce klienti
TomášK
Profil
Možná jsem špatně pochopil dotaz, není mi to úplně jasné - zdá se mi, že mícháte dohromady dvě věci:

.. potřeboval bych spíš dotaz kterej najde to jmeno kde nenajde shodu id s vs.
- jména klientů, pro které neexistuje záznam v banky_platby (to by měl dělat můj dotaz)

tabulce banka_platby ve sloupečku vs číslo které neni v tabulce klienti ve sloupečku id
- id klientů, z banky_platby, která nejsou v tabulce klienti
$dotaz = mysql_query ("SELECT klienti.id, banka_platby.* FROM banka_platby LEFT JOIN klienti ON klienti.id = banka_platby.vs WHERE klienti.id IS NULL");

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0