Autor Zpráva
Ondra84
Profil
Ahoj,

snažím se rozjet phpMyAdmin, pomocí skriptu jsem si vytvořil config.inc.php , nakopíroval jej do
adresáře phpMyAdmin , ale pokud zadam http://localhost/phpmyadmin/ tak se mi namísto
uvítací obrazovky objeví pouze obsah adresáře.

V tom jsem zkoušel se přihlásit přes index.php , ale pokud zadám přihlašovací údaje sekne se
apache a objeví se windowsacka hlaska :

"V aplikaci Apache HTTP Server došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže."

Apache jinak bezproblému funguje.
Nevíte někdo prosím čím to může být??

Díky

config.inc.php:

<?php
/*
 * Generated configuration file
 * Generated by: phpMyAdmin 3.3.3 setup script by Piotr Przybylski <piotrprz@gmail.com>
 * Date: Tue, 08 Jun 2010 11:34:01 +0200
 */

/* Servers configuration */
$i = 0;

/* Server: localhost [1] */
$i++;
$cfg['Servers'][$i]['verbose'] = '';
$cfg['Servers'][$i]['host'] = 'localhost';
$cfg['Servers'][$i]['port'] = '';
$cfg['Servers'][$i]['socket'] = '';
$cfg['Servers'][$i]['connect_type'] = 'tcp';
$cfg['Servers'][$i]['extension'] = 'mysql';
$cfg['Servers'][$i]['auth_type'] = 'cookie';
$cfg['Servers'][$i]['user'] = 'root';
$cfg['Servers'][$i]['password'] = 'heslo';

/* End of servers configuration */

$cfg['blowfish_secret'] = '0123456789abcdef';
$cfg['DefaultLang'] = 'cs-utf-8';
$cfg['ServerDefault'] = 1;
$cfg['UploadDir'] = '';
$cfg['SaveDir'] = '';
?>
AM_
Profil
Ondra84:
ale pokud zadam http://localhost/phpmyadmin/ tak se mi namísto
uvítací obrazovky objeví pouze obsah adresáře.
Tak to je zřejmě chyba konfigurace apache, měl bys mít v httpd.conf něco jako:
DirectoryIndex index.html index.htm index.php

Pokud pak soubor index.php existuje, v žádném případě by se neměl zobrazit obsah adresáře.
Ondra84
Profil
AM:
Díky, chybělo tam .php a .htm , teď se již načte soubor index.php , ale
stále tam mám chybovou hlášku: "nelze nahrát rozšíření mcrypt, prosím zkontrolujte nastavení PHP"

v php jsem mcrypt povolil , stahl příslušnou dll a stále nic..
Davex
Profil
Ondra84:
V aplikaci Apache HTTP Server došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za vzniklé potíže.
Často se to stává na Windows Vista, když se aplikace snaží připojovat k MySQL na localhost. Obvykle pomůže připojování na 127.0.0.1.

v php jsem mcrypt povolil , stahl příslušnou dll a stále nic..
Pokud edituješ opravdu ten správný php.ini (lze ho zjistit z výpisu phpinfo()), tak je ještě potřeba restartovat Apache.
Ondra84
Profil
Davex:
Často se to stává na Windows Vista, když se aplikace snaží připojovat k MySQL na localhost. Obvykle pomůže připojování na 127.0.0.1.
Já používám WinXP a ať použiji //localhost/ nebo 127.0.0.1. , výsledek je bohužel stejný.

Pokud edituješ opravdu ten správný php.ini (lze ho zjistit z výpisu phpinfo()), tak je ještě potřeba restartovat Apache.
je to jediný php.ini který v adresáři php mám, a apache samozřejmě vždy restartuju.

Zkoušel jsem na pc v práci i doma a problém je stejný na obou, to je mi podezdřelé.
Ondra84
Profil
Ještě oprava:

Na domácím pc mi to píše:
"nelze nahrát rozšíření mysql, prosím zkontrolujte nastavení PHP - Dokumentace"

přitom je v adresáři ext příslušná knihovna (php_mysql.dll) a v php.ini je také vše kolem mysql povoleno.
Davex
Profil
Ondra84:
Já používám WinXP a ať použiji //localhost/ nebo 127.0.0.1. , výsledek je bohužel stejný.
Pokud jsi Apache a PHP 5.3 instaloval samostatně a ne jako součást balíku, tak bývá ještě problém s nekompatibilní knihovnou libmysql.dll.
- apache se v průběhu scriptu zrestartuje

je to jediný php.ini který v adresáři php mám, a apache samozřejmě vždy restartuju.
přitom je v adresáři ext příslušná knihovna (php_mysql.dll) a v php.ini je také vše kolem mysql povoleno.
Jsou rozšíření mcrypt a mysql zobrazena ve výpisu phpinfo()?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0