Autor Zpráva
canal
Profil
Zdravim. Poprosil by som o pomoc pri probleme s presunom databaze (OsCommerce) na novy hosting.
Porovnavanie v databaze je nastavene na cp1250_czech_cs.
Na webstranke sa vsetko zobrazuje ok.
V tabulke s nazvami a popismi produktov to vyzera takto.
V pripade, ze exportujem databazu a importujem ju na novy hosting do novej databaze (cp1250_czech_cs) tak uz webka ukazuje zle znaky.
Skusal som pri exporte nastavit znakovu sadu v utf aj windows-1250, taktiez pri importe ale stale nic.
Tie znaky su uz v databaze zle, ako to, ze ich webka na sucasnom hostingu zobrazuje ok?
Vdaka za kazdu radu. V tomto sa teda moc nevyznam.
tiso
Profil
canal: vyzerá to tak, že dáta v DB sú uložené v kódovaní utf8, web máš tiež v utf8.
Kajman_
Profil *
Zkusil bych ze starého export v latin1 (poté i cp1250 nebo binary). Mrknout na soubor, zda je v utf-8. Pokud to vypadá dobře, dát na začátek souboru (případně přepsat výskyt)
set names utf8;
canal
Profil
Kajman: mohol by som ta poprosit, ak ti dam udaje do db, vedel by si mi to exportovat? som uz z toho uplne mimo, sql vobec neovladam, maximalne tak import export.. podla tvojho navodu export v latin1 ale neviem kde :(
Kajman_
Profil *
Nemám zájem. Zkuste Práce a zakázky.
canal
Profil
Kajman: Mohol by ste mi aspon blizsie opisat ten postup? Pisete, ze export v latin1 ale neviem kde to nastavit. Zatial vsetko co som vyexportoval boli zle znaky - zlatĂ˝ prsteĹ? - takto je to v databaze a nijak inak to nemozem dostat von. A pritom na webe sa to zobrazuje v poriadku. Dakujem.
Kajman_
Profil *
Např.
mysqldump --default-character-set=latin1 -h stroj -u uzivatel -p jmenodatabaze > test-dump.sql

Zjistit v jakém je kódování (asi bude schodné s kódováním stránek) a v tom souboru opravit set names na zjištěné kódování.

Někdy se dá export překonvertovat už uložený, to je potřeba zkusit. Třeba pustit na něj konverzi z UTF-8 do cp1250 a pak otevřít jako UTF-8. Konverzi umí např. utilitka iconv.

Jinak existuje i možnost, jak to změnit přímo v db, ale na ostrých datech bych to asi nedělal.
http://php.vrana.cz/prevod-kodovani-mysql.php
canal
Profil
Kajman: Nedari sa a nedari.. v tomto som uplna lama.. kam ten prikaz mysqldump --default-character-set=latin1 jmenodatabaze napisat? s iconv vobec neviem pracovat a ten navod z php.vrana.cz vobec neviem spojazdnit :(
canal
Profil
Vyřešeno.
Kajman_
Profil *
A poradíte ostatním hledačům, kteří v budoucnu naleznou toto vlákno?
canal
Profil
Nechal jsem si to udělat, takže můzu jenom napsat to co mi zaslal programátor:
vyexportovat, prekonvertovat ten sql dump do utf-8 a podivat se jak se to zobrazuje v editoru, upravit par blbosti v tom sql, naimportovat a pak v kodu opravit pri pripojovani k DB SET NAMES utf8

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0